Viliam Demko a jeho spolupráca s MAMMAL a MMA

Viliam Demko a jeho spolupráca s MAMMAL a MMA
 1. Predstav sa nám a našim čitateľom, kto si a kde trénuješ ?

Volám sa Viliam Demko, vediem a trénujem klub MMA Sabinov.

 

 1. Ako si sa dostal k bojovým športom a čo ťa k tomu viedlo ?

K bojovým športom som sa dostal krátko po základnej vojenskej službe, keďže som z tých starších ročníkov. Vždy ma priťahovali nejaké bojové športy. Kolektívne športy som moc neobľuboval. Zo začiatku som sa dal na karate, vtedy ani iné možnosti u nás neboli. Ako roky ubiehali prešiel som boxom, kickboxom, ju jitsu až nakoniec som sa dostal k MMA.

 1. Ako si sa nakoniec dostal až k MMA ?

Trocha som to naznačil už v predošlej odpovedi. K MMA ako takému som sa dostal asi pred desiatimi rokmi, kde ma zobral kamarát do Prešova na tréning a odvtedy mi to už ostalo.

 

 1. Čo bolo hnacou silou založiť si vlastný klub? Ako to vnímajú v Sabinove ako i MMA ako také ?

Veľký podiel ma na tom organizácia mammal, keď začali pravidelné súťaže, vtedy som si povedal: „Treba sa ukázať a skúšať to aj súťažne!“. Dnes je už iná doba, ako niekedy a vďaka oktagonu už MMA pozná skoro každý. Samozrejme, nájdu sa ešte aj tí, čo tomuto športu neholdujú, ale to je v každom športe. Sabinov je malé mesto a o MMA už vie veľa ľudí, že tu sme a fungujeme.

 

 1. V spolupráci so Slovenskou amatérskou MMA ligou MAMMAL poriadate ligové kolo práve v športovej hale v Sabinove, vieš nám to trošku priblížiť?

Áno, Marek Herda na začiatku sezóny spomínal, kto môže a chce, nech prispeje, buď sponzorsky alebo ako sa dá. My sme sa rozhodli, že v Sabinove usporiadame jedno kolo ligy na dobrej úrovni. Je tu krásna veľká hala, kde sa nebudú súťažiaci tlačiť, bude tu ozvučenie, moderátorka a všetko, čo k tomu patrí. Zápasníci dostanú aj malú pozornosť a pevne verím, že bude vynikajúca atmosféra, lebo ohlasy sú pozitívne a ľudia sa chystajú pozrieť si MMA v našom krásnom meste.

Zdroj: MMA Sabinov, Viliam Demko

 

 

 1. Keďže MMA sa derie do popredia, ako to ľudia vnímajú v meste, že sa takéto niečo ide konať? Pomohlo ti Mesto Sabinov, sponzori, samospráva … ?

Ako som už spomínal Sabinov je malé mesto a myslím si, že o tom už vie veľa ľudí, že tu bude amatérske MMA. Pomohli nám hlavne sponzori, za čo im veľmi vďačím, lebo zorganizovať takúto súťaž stojí aj nemalé peniaze. Podporu máme aj od primátora mesta p. Ing. Michala Repaského.

Zdroj: MMA Sabinov, Viliam Demko

 

 1. Keby som sa chcel prihlásiť do tvojho klubu, čo treba urobiť ? resp. keby som bol rodič a chcem dať svoje dieťa na tento šport ? čo by si odporučil? Akých zverencov máš vo svojom klube?

Treba k nám prísť, prípadne zavolať, kde si dohodneme už detaily, miesto a termíny tréningov sú v pravidelnosti zverejňované v našom mestskom spravodajcovi. Hlavne som však rád, že už k nám chodia rodičia s deťmi a chcú ich prihlásiť na MMA. Dokonca sa nájdu aj taký, čo už súhlasia, aby ich deti šli na zápas, samozrejme časom a po mojom odporúčaní. A určite nič špeciálne netreba riešiť, nováčikovia vypíšu prihlášku, lebo fungujeme pod miestnym CVČ. Donesú si veci na tréning a trénujú. Tréningy máme rozdelené na začiatočníkov a pokročilých.

A rodičom by som odporučil, že aj tento šport je na vybitie energie, kde deti urobia niečo pre svoje zdravie a zároveň sa skvelo zabavia.

K mojim zverencom len, že bojujú do poslednej sekundy zápasu, ani jeden boj neodflákli, súperom sa nedajú zlomiť, v klietke vidieť ich srdce, bojovnosť i nasadenie. Je mi potešením a cťou pracovať s nimi a vlastne so všetkými, ktorí navštevujú náš klub.

 

 1. Aké sú tvoje ciele s klubom ?aké sú tvoje sny ?

Mojim cieľom s klubom je, aby chlapci chodili s radosťou na tréning i do zápasu. Prilákať mladých k tomuto športu a postupne, kto sa chce zúčastňovať, tak aj nastúpiť do zápasov v amatérskej lige. Sme mladý klub a až časom uvidíme, kam to dotiahneme.

Zdroj: MMA Sabinov, Viliam Demko

 1. Ako sa ti páči MAMMAL ? čo to dáva tvojim zverencom?

Mammal je samozrejme vynikajúca vec. Keďže som sa pohyboval v karate, kde boli súťaže samozrejmosťou, bol tam nejaký systém bodovanie a nakoniec majstrovstvá Slovenska, tak som si hovoril, prečo to nie je v MMA? A zrazu prišiel mammal, obrovská motivácia pre mladých chlapcov a dáva im možnosť porovnať si svoje zdatnosti so súpermi. Samozrejme za to treba poďakovať Marekovi Herdovi, že to takto drží a verím, že ešte dlho bude.

 

 1. Navštevujete ako klub aj iné kluby, respektíve campy, sústredenia, atď ?

Samozrejme, vždy chlapcom hovorím, že zavrieť sa do telocvične a nikde nechodiť to nemá zmysel. My máme tu možnosť, chodiť k Jožovi Wittnerovi a Bohušovi Duľovi, za čo im veľmi pekne ďakujem.

 

 1. Ďakujeme za rozhovor a na záver, čo by si chcel odkázať fanúškom a čitateľom fightportal.eu ?

Aj ja ďakujem za tento priestor na vyjadrenie a všetkým fanúšikom prajem len to dobré, či už trénujú MMA alebo nie, nech ostanú pri tom športe, nič komplexnejšie zo všetkých bojových umení inde nenájdete. A vidíme sa v Sabinove!!!

 

Podujatie MAMMAL informácie tu : https://mammal.sk/kalendar-podujati/kalendar-podujati/93-mammal-14-program-a-instrukcie-29-2-2020-sabinov

 

Ďakujeme ti za rozhovor a držíme palce.

Fightportal.sk

 

Celý rozhovor na tomto webe je výlučným vlastníctvom autora článku.

Viac informácií zo sveta bojových športov sa dozvieš aj na našich sociálnych sieťach :

Instagram : @fightportal.eu

Facebook : FIGHT Portal 

Web : www.fightportal.eu

Youtube : fightportal EU

Text aj fotografie sú súčasťou a majetkom Fight Portal magazínu, a je zároveň redakčným obsahom. Pri použití médií vo svoj prospech, je potrebné udávať zdroj.

 

Kategórie
AKTUALITYROZHOVOR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY

 • MAMMAL TV priniesol pohľad aj rozhodcu UFC, ACA ….

    VIAC INFORMÁCIÍ ZO SVETA BOJOVÝCH ŠPORTOV SA DOZVIEŠ AJ NA NAŠICH SOCIÁLNYCH SIEŤACH : INSTAGRAM : @FIGHTPORTAL.EU FACEBOOK :  FIGHT PORTAL  WEB :               WWW.FIGHTPORTAL.EU YOUTUBE : ...
 • Podujatia na Slovensku Jún, Júl 2021

  19.6.2021    Otvorené majstrovstvá Slovenska Muay Thai 19.6.2021    OKTAGON 26.6.2021   Majstrovstvá Slovenska Kickbox Poprad 26.6.2021   FINÁLE MAMMAL, Slovenská Amatérska MMA liga, “KTO BUDE ĎALŠÍ?” 3.7.2021      Trnavský...
 • Oktagon: Kozma vs Apollo – epický titulový zápas

    VIAC INFORMÁCIÍ ZO SVETA BOJOVÝCH ŠPORTOV SA DOZVIEŠ AJ NA NAŠICH SOCIÁLNYCH SIEŤACH : INSTAGRAM : @FIGHTPORTAL.EU FACEBOOK :  FIGHT PORTAL  WEB :               WWW.FIGHTPORTAL.EU YOUTUBE : ...
 • UFC 264 Poirier vs Mcgregor – Trilogy

    VIAC INFORMÁCIÍ ZO SVETA BOJOVÝCH ŠPORTOV SA DOZVIEŠ AJ NA NAŠICH SOCIÁLNYCH SIEŤACH : INSTAGRAM : @FIGHTPORTAL.EU FACEBOOK :  FIGHT PORTAL  WEB :               WWW.FIGHTPORTAL.EU YOUTUBE : ...