Tomáš Zajac: “Keď po knockdowne padal k zemi, mal som ho doraziť “

Tomáš Zajac: "Keď po knockdowne padal k zemi, mal som ho doraziť "
 Tomáš Zajac ́ ́Keď po knockdowne padal k zemi, mal som ho doraziť ́ ́
1. Ahoj Tom. Predstav sa čitateľom?
Ahojte volám sa Tomáš Zajac mám 24 rokov a pochádzam z Bánoviec nad Bebravou.
2. Ako si začal s bojovým športom?
K bojoviým športom som sa dostal asi v 13 rokoch, keď som začal chodiť na wrestling. Časom mi to už nestačilo a veľmi ma zaujalo MMA, tak som navštívil klub Fight Gym Bánovce a tento šport mi prírastol k srdcu.
3.Máš veľa zápasov v amaterskej lige, prečo?
To je pravda. Mám viac amatérskych MMA zápasov ako niektorí zápasníci a je to preto, lebo som sa chcel cítiť pripravený a mať dosť skúseností v profi MMA.
4. Čo bol dôvod prečo si prestal zápasiť a čo ťa motivovalo sa vrátiť?
Tak dôvod mojej pauzy boli hlavne peniaze, ktoré som potreboval na tréningy a chodenie aj po iných gymoch, aby som sa mohol zlepšovať. Potom sa mi naskytla pekne zaplatená práca, ale bohužiaľ to bolo v Rakúsku. Tým pádom som musel odcestovať do zahraničia. Myslel som si, že tam budem pracovať a popri práci aj trénovať, lenže každý týždeň nás presúvali do iného mesta a stratil som chuť hľadať v každom novom meste nový gym, kde by som mohol trénovať. Moja motivácia vrátiť sa späť bola keď ma môj terajší tréner Marián Jakubík označil vo videu z môjho zápasu. V ňom napísal, že som neskutočný talent a nikdy som nemal prestať s MMA a toto ma vrátilo späť. Začal som znovu trénovať a pridalo sa ku mne veľa dobrých chalanov za ktorých som veľmi rád, že sú so mnou a pomáhajú mi až do dnes.
5. Ako si sa dostal do organizacie Oktagon MMA?
Do oktagonu sme sa dostali tak, že keď prišla korona tak Oktagon spravil neskutočne našlapanú akciu s názvom Oktagon Undeground. Veľmi sme sa tam chceli dostať, ale hneď sa nám to nepodarilo. Tak sme začali robiť trashtalk, ja som moc za také veci neni ale chalani mi to vysvetlili, že to asi bez toho nepôjde. Tak sme sa s chalanmi do toho pustili a začali sme trošku provokovať a nakoniec nám ponúkli superfight, ktorý sme bez váhania hneď zobrali.
6. Čo presne bolo motiváciou ísť do Oktagon výzvy pred televízne kamery?
Tak moja motivácia bola hlavne sa zviditeľniť a zviditeľniť náš gym. Totižto aj my chalani z Bánoviec máme kvalitných borcov.
7.Tri veci čo si si užil počas Oktagon výzvy V. a jednu, čo ťa nebavila.
Tak užil som si tam viac ako 3 veci ale najviac čo som si užil bol gym, naši tréneri a super partia s ktorou sme sa nikdy nenudili. Jednu vec čo som si tam neužil bolo asi to čakanie, ale na to nás vopred upozorňovali. Inak bolo všetko bomba a neskutočná skúsenosť.
8. Ako si sa cítil po zápase s víťazom Underground Matúšom
Kohoutom?
Po zápase s Matušom som mal zmiešané pocity, bol som aj sklamaný, pretože som mal šancu vyhrať a nie len jednu. Zároveň aj spokojný z výkonu proti Matúšovi. Keď po knockdowne padal k zemi, mal som ho doraziť, ale nechcel som sa ponáhľať a spraviť chybu aby som zbytočne neprehral ja.
9. Aké ohlasy má na okolie tvoja účasť v televíznej šou?
Ohlasy z môjho okolia sú veľmi pozitívne a všetci mi prajú aby som to celé vyhral dokonca mi prajú aj ľudia, s ktorými sa vôbec nepoznám a som za to veľmi rád a veľmi si to vážim od nich.
10. Prežívajú Bánovce Boom MMA a je tento šport u vás na vzostupe?
Tak ja si myslím že ľudia v Bánovciach, ktoryí poznáju MMA a sledujú Oktagon a vedia, že som vo výzve tak to preživájú dosť, lebo vždy keď narazím na nejakého takého človeka tak hneď sa ma pýta čo ako vo výzve ako tam bolo aké to je proste chcú vedieť o tom a o mne čo sa týka zápasenia.
11. Venuješ sa plne MMA alebo ešte chodíš do roboty?
Bohužiaľ nevenujem sa MMA úplne naplno, popri tréningoch chodím pracovať na stavbu k svojmu otcovi, ktorý mi ale umožňuje niekedy odísť skôr z práce aby som moho stihnúť tréning.
12.Predsa len na profi kariéru zápasník je potrebná aj pomoc sponzorov. Máš niekoho, kto ti pomáha na tvojej ceste?
Určite na profi kariéru sú potrebnyí sponzori, pretože tie tréningy a strava v tej príprave sú dosť nákladné a keby si na to všetko chcete zarobiť tak zas by ste sa plnohodnotne nepripravovali na zápas. Ja
mám svojho hlavného sponzora BEPEAUTO.Sk ktorý mi fakt dosť pomáha finančne, ale aj tak musím ešte pracovať aby sme to všetko finančne stíhali. Za posledné obdobie sa pridali aj menšie firmy v okolí Bánoviec n/B, ktoré sa snažia mi pomôcť. Ide o firmy JOKA stavby, Real Bike, Pizzeria La Maňana, začo som tak isto vďačný. 13. Chcel by si niečo odkázať čitateľom? Tak hlavne by som ich chcel všetkých pozdraviť a ďakukjem tým, ktoryí ma podporujú, sledujú a majú sa ešte na čo tešiť. A chcel by som odkázať, že pokiaľ máte sny a občas od nich musíte upustit, tak určitě stojí za to sa k nim znova vrátiť a skúsiť to znovu.
Pokiaľ máte záujem sledovať Tomáša na jeho ceste najdete ho na instagrame @krvilacnyzajko

Viac informácií zo sveta bojových športov sa dozvieš aj na našich sociálnych sieťach :

Instagram : @fightportal.eu

Facebook : FIGHT Portal 

Web : www.fightportal.eu

Youtube : fightportal EU

Text aj fotografie sú súčasťou a majetkom Fight Portal

Kategórie
AKTUALITYROZHOVOR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY