TOMÁŠ TADLÁNEK – Rozhovor

Na konte má viacero významných titulov, vrátane majstra sveta v K1, ale aké sú jeho plány do budúcna? To sa dočítaš v exkluzívnom rozhovore, ktorý nám Tomáš poskytol...

Ty sám sa okrem toho teda, že si usporiadateľom Muay Thai Evening – Zerex Fight Night, športu venuješ tiež, kde trénuješ a kto je tvoj tréner?

,,Áno, stále som aktívny zápasník. Trénujem v našom klube Victory Gym Trenčín a trénera nemám. ”

Aké sú tvoje plány do budúcna, čo sa týka športu?

,,Rád by som ešte získal nejakú tu medailu na Majstrovstvách Európy, či Majstrovstvách Sveta v K1 pod hlavičkou WAKO. Vďaka vzniku Slovenskej Muay Thai Asociácie môžem konečne reprezentovať Slovensko aj v Muay Thai na turnajoch pod svetovou asociáciou IFMA. Takže určite by som rád aj tam získal nejaké medaile.
Ale ak mám byť špecifickejší, tak tento rok ma pravdepodobne čakajú až 3 vrcholné podujatia. To budú Majstrovstvá Sveta v Muay Thai IFMA v Mexiku, Majstrovstvá Európy v Muay Thai IFMA v Prahe a prvý krát budú Majstrovstvá Európy v K1 WAKO u nás v Bratislave. A rád by som aspoň z jedného podujatia priniesol domov medailu.”

 

zdroj : Tomáš Tadlánek – osobný facobook profil

Ten kto naozaj chce, hľadá spôsob. Ten kto nechce, hľadá výhovorky!

Podľa tvojho profilu sa venuješ vyslovene K1 a Muay Thai. Uvažoval si napríklad skúsiť aj MMA?

,,Rozmýšľal. Mňa neuveriteľne fascinuje brazílske jiu jitsu. Ale bohužiaľ nemám na tento šport ideálne predpoklady. Trpím hypermobilitou a vďaka tomu by sa na mňa pri tomto športe lepili časté zranenia kĺbov. Takže reálne to pre mňa moc nie je. Radšej sa budem len kopať do hlavy a nie lámať si aj ruky, nohy a škrtiť sa.”

Máš niekoho so Slovenskej scény s kým by si sa rád postavil do ringu?

,,Naša scéna je pomerne malá a nie je tu nikto, s kým by som sa chcel vyslovene stretnúť.”

Ako reaguje tvoja rodina na to, že sa venuješ bojovému športu? Neboja sa o teba? Podporujú ťa?

,,Už si zvykli a veľmi ma podporujú, predovšetkým moja mamina a sestra. Na začiatku ani poriadne nevedeli, čo robím, mysleli si, že je to nejaké karate (smiech). No časom zistili, že to je plnokontaktný šport. ”

Ako športovec a tréner máš asi pomerne málo času na súkromný život, čo priateľka ako vníma tvoju prácu?

,,To je pravda, času je naozaj málo, hlavne toho voľného. Našťastie moja priateľka je aj moja zverenkyňa a zápasníčka Monika Chochlíková. Ona sama robí popri tom aj trénerku žien a je úspešná zápasníčka, takže plne chápe to, čo robím a rešpektuje to. Väčšinou nášho spoločného času trávime na tréningoch, u nás v gyme, či na zápasoch. Úprimne si ani neviem predstaviť inú priateľku, pretože toho voľného času je tak málo, že asi iné dievčatá by túto prácu moc dobre nevedeli pochopiť.”

zdroj : Tomáš Tadlánek – osobný facobook profil

Čomu sa teda v rámci voľna rád venuješ?

,,Ak mám nejaký voľný čas, tak si rád pozriem dobrý seriál alebo sa venujem nášmu psíkovy Tyrionovi. Ak je toho času voľného viac, tak radi s priateľkou cestujeme po svete. ”

Prezraď nám o sebe niečo, čo sa ľudia nikde nemôžu dozvedieť ani na tvojích sociálnych sieťach?

,,V minulosti to o mne takmer nikto nevedel, ale v poslednej dobe to vie už čím ďalej tým viac ľudí. Pred cca 4rokmi som mal 2 operácie kolena, ktoré pravdepodobne nedali moje pravé koleno úplne do poriadku a bohužiaľ nemôžem kopať pravou nohou. Takže v zápasoch mám dosť veľký handicap kvôli tomuto môjmu obmedzeniu.”

Na záver sa ešte spýtam. Čo by si chcel odkázať mladým ľuďom prípadne svojím fanúšikom ?

,,Treba si ísť za svojim snom. Človek naozaj dokáže všetko na čo pomyslí. Len musí byť trpezlivý, vytrvalý a tvrdo makať! Úspech nie je o talente a ideálnych podmienkach, ale o tvrdej práci a disciplíne.  Preto sa držím hesla: Ten kto naozaj chce, hľadá spôsob. Ten kto nechce, hľadá výhovorky!“

 zdroj : Tomáš Tadlánek – osobný facobook profil

TOMÁŠ TADLÁNEK

Počet zápasov: 70, 52 výhier (12KO), 16 prehier, 2 remizy


Info:

váha: 60kg

vek: 27

klub: Victory Gym Trenčín

Dosiahnuté úspechy:

– 3.miesto na Majstrovstvách Sveta WAKO K1 2017 – 60kg
– Am. Majster Sveta K1 asociácie WKF 2014 – 60kg
– Profesionálny Majster Slovenska v Muay Thai WKN 60,300kg – 2015
– ProAm Majster Európy v Muay Thai WKU 2016 – 60kg
– Víťaz Slovak Open WAKO K1 2016 – 60kg
– Víťaz Slovak Open WAKO K1 2017 – 60kg
– Šampión Euroligy Muay Thai v sezóne 2009/2010
– Majster Slovenska v K1 – 2010, 2017
– Vítaz Slovak IFMA Muay Thai Open 2010
– Víťaz Cezch K1 WAKO Open 2015
– 2.miesto European Cup WAKO K1 2015 – 60kg

Kontakt : 

Facebook : Tomáš Tadlánek

Instagram: @VictoryGymTn

Mobil: +421 948 855 014

Autor článku : Cruela De Wille

Kategórie
ZEREX FIGHT NIGHT 2017ROZHOVOR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
 • 17. januára 2019
  Legendárny ruský zápasník Fedor Emelianenko pochválil úroveň Grand Prix Bellator ťažkej váhy a taktiež porozprával o tom, odkiaľ čerpá motiváciu pre ďalšie pokračovanie svojej kariéry.
 • 17. januára 2019
  Už 22. Februára sa môžeme tešiť na ďalšiu časť tohto podujatia a tak vám postupne predstavíme dvojice, ktoré sa nám v Bratislave tentokrát predstavia.
 • 16. januára 2019
  Oficiálna fight karta galavečera Den bojovníků 21: New blood
 • 15. januára 2019
  Tyron Woodly opakovane vravel, že by chcel odísť na odpočinok ako šampión strednej váhovej divízie. Je tu možnosť, že už v tomto roku sa objaví vo vyššej kategórií.
 • 14. januára 2019
  Tomáša Zámečníka sme oslovili ako mladého talentovaného mma bojovníka, ktorého sme videli naživo v nádherných zápasoch, či už to bolo na Slovenskej amatérskej MMA lige alebo na galavečery bojových športov, ktorý poriadal jeho domovský klub Laugarício Combat Club v Trenčíne.
REKLAMA
REKLAMA

PODOBNÉ ČLÁNKY

 • Tomáš Zámečník – ROZHOVOR

  Ahoj Tomáš, v krátkosti sa nám predstav  a povedz nám niečo o sebe. ,, Ahojte! Zdravím všetkých fanúšikov MMA a Fightportalu. Moje meno je Tomáš Zámečník, trénujem a na...
 • Dominik Antl – ROZHOVOR

  Ahoj Dominik, krátkosti sa nám predstav. ,, Ahoj Ninka, moje meno je Dominik Antl mám 21 rokov, pochádzam z Bratislavy a reprezentujem Thai Box Club Ružinov 821 a Body...
 • Roman Výbošťok – ROZHOVOR

  1.Ahoj Roman. Na úvod sa nám aj čitateľom predstav … Ako sa voláš a kde trénuješ ? ,, Ahoj, volám sa Roman Výbošťok mám 26 rokov, trénujem v Progressive...
 • Denis Farkaš v Lucerne

  Denis Farkaš v Lucerne na konci roku   Ahoj Denis, ako si sa dostal do Lucerny? Ahoj, cez známeho Tomáša Drábika.   2. Poznáš svojho súpera? Nie len z...