Tomás Ondris rozhovor o útoku na šampióna MAMMALu

Tomás Ondris rozhovor o útoku na šampióna MAMMALu, Slovenská Amatérska MMA liga

 

1. Ahoj predstav sa nám.

Ahojte,  volám sa Tomáš Ondris, mám 22 rokov a som jedným z trénerov „Grappling Sásová Banská Bystrica“, grapplingového klubu, ktorý sme založili spolu s bratom Ninom Ondrisom. Svoj život som zasvätil športu a momentálne som popri trénerovi a zápasníkovi aj študent univerzity Mateja Bela.

2. Kedy si začal inklinovať k bojovým športom ?

K bojovým športom som sa prvýkrát dostal ako 6 ročný. Začínal som s karate, ktorému som sa venoval približne 2 roky. Po dlhej pauze ma opäť zlákalo čaro bojových športov a ako 17 ročný som popri hokeji začal s boxom a zápasením, ale až ako 19 ročný, kedy som spoznal Róberta Deliča z Free Fight Club-u Detva, som ukončil hokejovú kariéru a začal sa venovať bojovým športom naplno.

Zdroj: MAMMAL a súkromný archív TOmáš Ondris

 

3. Aký predchádzajúci šport si robil a prečo práve hokej ?

Odmalička som hrával hokej na profesionálnej úrovni, počas kariéry som sa venoval už spomínanému karate, boxu a zápaseniu. Hokej bol moja vášeň, ktorému som obetoval veľa času, ale bojové športy, ktoré som mal od detstva v srdci, nakoniec zvíťazili.

4. Aké sú tvoje tréningy? Priblíž nám nejaký tvoj tréningový cyklus

Trénujeme vždy keď sa dá 😀 V našom klube v Banskej Bystrici máme 5krát do týždňa tréningy Grapplingu a mimo toho trénujeme vo FFC Detva pod Róbertom Deličom, ktorý nás takisto pripravuje na zápasy či už v Grapplingu, ale aj v MMA. Samozrejme vo voľnom čase kondičné tréningy a regenerácia.

5. Aké sú tvoje ciele v oblasti amatérskeho MMA ? Naposledy sme ťa videli na ligovom Kole MAMMAL – Slovenskej Amatérskej lige MMA a hneď víťazne ? Aké si mal pocity ? Ako si Sa pripravoval na ligu a kde ? 

Špeciálne pocity zo zápasu som nemal, pretože máme kvalitnú prípravu a vyhratý zápas je len ďalší krôčik k najbližšiemu cieľu, ktorým je titul šampióna v najlepšej Slovenskej amatérskej lige MMA na Slovensku, ktorou je MAMMAL.  Pripravujem sa najmä pod vedením Nina Ondrisa a Róberta Deliča, ktorí mi dávajú neskutočné podmienky a vedomosti na neustále napredovanie.

Zdroj:  súkromný archív TOmáš Ondris

6. Ako sa ti trénuje počas tohto “pandemickeho Covid obdobia”? Kde berieš motiváciu?

Myslím si, že momentálnu situáciu zvládame úplne v pohode, až na pár opatrení, ktoré nám nedovoľujú trénovať ako za bežných podmienok, ale to platí pre všetky kluby. Motivácia je stále, keď to robíte s láskou. V športe častokrát zlyháte, preto ak cítite že vaša motivácia klesá, musíte to vsadiť na disciplínu.

7. Čo by si chcel odkázať našim čitateľom, tvojim fanúšikom a lige MAMMAL

Chcel by som odkázať najmä mladým ľuďom, ktorí takisto milujú bojové športy a ešte sa neodvážili skočiť na túto cestu, nech to určite vyskúšajú a zažijú krásu tohto športu na vlastnej koži. Bojové umenia už dávno nerobia tzv. „bitkári“, ale športovci!

V závere by som sa chcel poďakovať svojim trénerom, chalanom z gymu, rodine, priateľke a všetkým, ktorí sledujú a podporujú bojové športy a takisto organizácií MAMMAL, ktorá robí naozaj skvelú prácu a zviditeľňuje MMA.

 

Zdroj: súkromný archív TOmáš Ondris

 

Redaktor: Bibiana a Primus

 

Viac informácií zo sveta bojových športov sa dozvieš aj na našich sociálnych sieťach :

Instagram : @fightportal.eu

Facebook : FIGHT Portal 

Web : www.fightportal.eu

Youtube : fightportal EU

 

Partner:

www.slovenskyobchod.sk

www.mammal.sk

www.titanfightnight.sk

www.topfighterspromo.com 

Kategórie
AKTUALITY

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY