Tomáš Malík – rozhovor

Tento ešte len 20 ročný zápasník sa nám v apríli predstaví na  prvom turnaji ACB na Slovensku. No viac sa dozviete už v rozhovore...

Ahojte, zdravím všetkých fanúšikov Fight Portalu volám sa Tomáš Malík, mám 20 rokov, venujem sa MMA  4roky, trénujem v RSC Nové Zámky pod vedením Rolanda Čambala. Okrem MMA aj študujem na vysokej škole.

Čomu sa okrem športu venuješ vo voľnom čase ?

,, Vo voľnom čase, ktorého nie je moc veľa, rád robím aj iné športy ako je hokej alebo plávanie. Taktiež rád trávim čas so svojim psom Pricom, pri ktorom sa trocha odreagujem a prevetrám myseľ.”

zdroj: osobný archív – Tomáš Malík

Prezradil by si nám čo ťa priviedlo k bojovým športom a prečo si si zvolil konkrétne MMA ?  

,, Pred tým som robil vodné pólo,  potom som asi rok len cvičil v posilňovni, ale to ma nejako nenapĺňalo. Kamarát chodil na MMA a stále sa chválil a hovoril, že je to dobrý šport a v jednom kuse ma tlačil a nahováral nech to vyskúšam. Tak som sa jedného dňa odhodlal a išiel som na prvý tréning, ktorý nebol prechádzkou ružovou záhradou, ale chytilo ma to a trénujem dodnes.”

MMA je plne komplexný šport ktorú časť na ňom máš najradšej?

,, Do nedávna som strašne preferoval boj na zemi, pretože som sa v postoji necítil moc dobre. V poslednom čase som začal zlepšovať postoj a snažím sa aby som viacej bojoval v postoji, pretože sa mi to zdá atraktívnejšie pre divákov. Ale aj tak mám radšej tú zem, kde sa cítim lepšie a istejšie.”

Čo vo svojej doterajšej kariére považuješ za svoj najväčší úspech ?

,, Asi najväčší úspech je ponuka, ktorú som dostal pred nedávnom. Zápasiť na galavečere ACB, čo pre mňa veľa znamená, pretože si ma všimli aj mimo Česko – Slovenskej scény. Pevne verím, že sa mi tam podarí predviesť pekný zápas s víťazným koncom.”

Minulý rok si zápasil pod holým nebom na OKTAGONE 3. Aký to bol pre teba zážitok bojovať na takomto netradičnom mieste?

,, Bola to zaujímavá skúsenosť keďže som niečo takéto zažil prvýkrát. Je to úplne niečo iné ako v hale. Je tam lepší vzduch, vďaka čomu viacej vládzete, takže som mohol podať dobrý výsledok, čo sa mi myslím aj podarilo. Vyhral som nad skúseným súperom, ktorý zápasil skorej ako ja.”

Vrátil by som sa k tomu Oktagon 3. Aké to bolo mať zápas v jednej z najlepších organizácii na česko slovenskej scéne?

,, Aj pred týmto zápasom som bojoval na galavečere GCF, čo v tom čase patrilo k špičke českej scény. Takže nebolo to pre mňa nijak zvláštne. Už som zvyknutý zápasiť pred väčším publikum.”

zdroj : osobný archív – Tomáš Malík

Môžeme teda zhrnúť, že minulý rok bol pre teba úspešný. Čo teda pre svojich fanúšikov chystáš  v roku 2018, kde ťa budú môcť vidieť v tomto roku ?  Okrem už spomínaného  zápasu v organizácií ACB?

,, Minulý rok bol 100%, aj keď som stihol len 3 zápasy. Tento rok sa momentálne chystám na to už spomínané ACB čo bude 22.4. a ďalej mi prišla aj ponuka z Oktagonu.  Ale o nej ešte neviem, či môžem rozprávať. Je to ešte len v štádiu dohadovania. Pevne však verím, že sa dohodneme a budú ma diváci môcť vidieť aj na domácej scéne.”

Plánuješ na zápas pod záštitou ACB aj nejakú špeciálnu prípravu ?

,, Moja príprava prebieha v domovskom klube RSC Gym, taktiež chodíme do Trnavy na zápasenie a sparingy. Snažím sa makať naplno 2-3krát denne, takže myslím si, že budem dobre pripravený.”

Ako vníma rodina a priatelia že sa venuješ MMA ?

,, Rodina z toho nie je nadšená, ale to je aj pochopiteľné. Nikto nechce vidieť svojho syna ako ho bijú. Na začiatku boli dosť proti tomu, ale už pochopili, že ma to baví a napĺňa a chcem sa tomu venovať tak sa s tým zmierili. Dosť kamarátov tiež chodí práve na MMA, takže od nich podpora je aj také zdravé doberanie kto je lepší.”

Máš nejakého obľúbeného bojovníka prípadne nejaký svoj vzor ?

,, Je ich viac. Na Slovensku určite Attila Végh a vo svete Cro Cop, Emelianenko, ale taktiež sa mi páči stand up fighter Badr Hary. ”

Máš nejakú vysnívanú organizáciu v ktorej by si sa chcel predstaviť ?

,, Nemám. Uvidím, čo príde, aké ponuky  prídu, ako sa mi podarí zápasiť v najbližších zápasoch. Nechávam sa prekvapiť. Radšej neplánujem dopredu nechcem byť sklamaný, keď to nevýjde.”

Teraz skôr informácia pre fanúšičky FIGHT PORTALU máš priateľku ?

,, Momentálne nie. Ťažko si udržať priateľku, keď toho voľného času nie je moc veľa.”

V mene Fight Portalu ďakujem za rozhovor a mohol by som ťa poprosiť o krátky odkaz pre našich priaznivcov ?

,, Chcel by som ich pozdraviť a poďakovať stále väčšej a väčšej popularite MMA na Slovensku. Verím, že za pár rokov bude MMA brané ako plnohodnotný šport a nebude sa na zápasníkov pozerať cez prsty, že sú to len hlúpi bitkári.”

 

Autor článku : Daniel

Kategórie
ACBROZHOVOR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY