@tomas_linh_le_sy

Tomáš Linh Le Sy – ROZHOVOR

Čo robí exotický Le Sy vo svojo voľnom čase?

Ahoj Tomáš v prvom rade ti ďakujeme, že si si našiel čas a poskytol nám rozhovor…

 

Ako si sa dostal do Oktagonu?

,, Ahojte. Poprvé jsem pod Oktagonem zápasil v březnu (marci), 2018 na turnaji Oktagon 5 v Ostravě.  Ještě pod tehdejším trenérem a klubem Jetsaam gym Brno. Porazil jsem tam Honzu Slováčka z Olomouce TKO po 2. kole, když jsem mu lowkickama rozkopal nohu tak, že do třetího kola již nenastoupil. Svým výkonem jsem vedení Oktagonu ohromil natolik, že po jednom zápase mi nabídli účast v realityshow Oktagon Výzva 3.”

zdroj: osobný archív Tomáš Linh Le Sy

 

 

… udělám hluboký nádech, výdech, nechám se namazat vazelínou a jdu na pracoviště …

 

 

 

 

Prečo vlastne robíš MMA, ako si sa k nemu dostal?

,, Původně jsem hrál lední hokej, byl jsem brankář. Poslední rok mé hokejové kariéry, jsem však dělal dvojku a moc jsem nechytal. Cestou ze zápasu nám trenéři pustili v autobuse film o MMA Never back down, což byl impuls pro ukončení hokejové a start zápasnické kariéry.”

 

Aká je tvoje súčasná bilancia? Aké sú tvoje úspechy, ciele do budúcna?

,, Moje aktuální bilance jsou 3 výhry a 2 prohry. Velkých úspěchů jsem zatím nedosáhl, ty jsou ještě přede mnou. Můj cíl je vyhrávat jeden zápas za druhým, dokud se nedostanu k zápasu o titul a stanu se šampiónem.”

 

Ako sa cítiš keď kráčaš do klietky? Robíš ešte pred tým niečo špeciálne, máš nejaký rituál?

,, Těsně před vstupem do klece nasávám energii z hlediště, z těch tisíců oči, které na mě koukají a užívám si rytmy mé nástupovky, která mě vždy rozpohybuje a roztančí. Poté udělám hluboký nádech, výdech, nechám se namazat vazelínou a jdu na pracoviště.”

zdroj: osobný archív Tomáš Linh Le Sy , OKTAGON MMA

Ako dlho si bol amatér, kde si začínal?

,, V době, kdy jsem s MMA začínal, v Česku myslím ani amaterská liga nebyla. Kromě 5 profesionáních zápasů, které mám oficiáně zapsané na Sherdogu, jsem měl ještě další 3 polo-profi zápasy. Všechny jsem tenhdy vyhrál.”

 

Máš obľúbenú kombináciu úderov? V čom vidíš svoju silu a čo sú naopak tvoje slabiny?

,, Vyloženě oblíbenou kombinaci nemám, rád kopu lowkick. Moji silnou stránkou je určitě pohyb a oko, slabinou pak omoplata a gogoplata.”

 

zdroj: osobný archív Tomáš Linh Le Sy

 

Čo najradšej robíš vo svojom voľnom čase?

,, Moc volného času nemám. Přes týden je to hodina mezi prací a večerních tréninkem, tady trávím obvykle doma na sedačce a sleduju ČT24. O víkendu mám vždy jeden den úplně volný od tréninku. Ten trávím s přáteli, nebo rodinou. Pravidelně chodím taky do sauny a na masáže, abych svému tělu taky něco vrátil, když od něj tolik Vyžaduji.”

 

Kto je tvoja najväčšia podpora?

,, Ze začátku se mým rodičům tento sport moc nezamlouval a nepodporovaly to. Teď je však již vše jinak a z mého tatínka se stal expert na MMA, jezdím k němu na pravidelné semináře a maminka mi během shazování občas chystá dietní jídla. Zbytek rodiny v Polsku a ve Vietnamu by si přála, abych si vybral jiný sport, ale když zápasím, tak vše Bedlivě sledují a fandí. Můj bratr, který je sám výborný bojovník (2x amatérských mistr Polska) vždy drží ulpí a podporuje mě, Stejně jako David Merta, se kterým jsme spolu začali trénovat MMA (tehdy ještě Valetudo) a který je po mém boku od úplného začátku. Zbytek mých přátel, jejich rodiny a známí pak zcela propadli šílenství kolem Oktagonu a neřest prakticky nic jiného. Jejich podpora a důvěra, kterou ve mě Vkládej je jedním z důvodů, proč makám tvrdě a poctivě každý den. Protože je všechny reprezentují!”

 

zdroj: osobný archív Tomáš Linh Le Sy, OKTAGON MMA

 

 

Viac informácií zo sveta bojových športov sa dozvieš aj na našich sociálnych sieťach :

 

Instagram : @fightportal.eu

Facebook : FIGHT Portal 

Web : www.fightportal.eu

Youtube : fightportal EU

Kategórie
ROZHOVOR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY