Tomáš Deák – rozhovor

Šampión ruskej organizácie Fight Nights Global exkluzívne pre FIGHT PORTAL prezradil, čo chystá tento rok ...

Ako dlho sa venuješ MMA? Viedol ťa niekto k tomu  ?

,, MMA robím od 18-tich rokov, čiže 9 rokov sa venujem tomuto športu. Ale od malička, v podstate od troch rokov som sa váľal po žinenke. Môj otec bol zápasník, majster Česko-slovenska, viacnásobný majster Slovenska, potom neskôr tréner. Keď on bol ešte v tej profi kariére, tak som s ním trávil veľa času, už som akoby trénoval, váľal sa tam a postupne som začal trénovať aj techniku. Potom prišlo obdobie, kedy som robil judo, pretože sestra sa aktívne venovala tomuto športu. Skúsil som ale aj kickbox a 5 rokov som hrával futbal a od 15 zasa zápasenie. Takže bol som vedený k športu od malička”

Ako reaguje tvoja rodina na to, že robíš takýto druh športu?

,, Tak moja rodina je len moja mama, inú rodinu nemám. Podporuje ma veľmi mi fandí. Zo začiatku si síce ani len nechcela pozrieť zápas, ale tento posledný zápas aj pozerala, ostatné si pozrela dodatočne na videu a dokonca tento zápas príde aj osobne, z čoho sa nesmierne teším. Prvýkrát v živote ma bude vidieť naživo bojovať, budem mať silnú motiváciu vyhrať.”

Kde momentálne trénuješ a kto je tvoj tréner?

,,Trénujem stále v Octagon Fighting Academy. Môj hlavný tréner je Ilja Škondrič, tréner pre box je Alan, zápasnícky tréner je Roman Kollár, dynamický a atletický tréner je Martin Beňo.”

zdroj : osobný archív – Tomáš Deák

Prvýkrát v živote ma bude vidieť naživo bojovať, budem mať silnú motiváciu vyhrať.

Venuješ sa aj niečomu inému okrem MMA?

,, Len trénujem a chvalabohu sa živím už len športom.”

Najbližšie ťa čaká zápas na Fight Night Global. Ako sa pripravuješ na zápas a kto ti pomáha s prípravou?

,, Tak príprava v podstate stále, či už mám zápas alebo nie. Trénujem v rovnakom tempe 2x do dňa od pondelka do piatku v sobotu mám tréningy. V nedeľu si dávam voľno, ale zhruba tak tri mesiace pred zápasom sa snažím zamerať sa na to, v čom je súper silný. V hlave mám už len zápas, všetko tomu podriaďujem. Chodím na rôzne campy, takže asi tak zhruba tri mesiace pred zápasom , povedal by som.”

Ako hodnotíš súpera? Bude to tvoj druhý zápas s ním. Na tlačovej konferencií si sa vyjadril, že súper nemal ťažkých súperov a preto sa prebojoval až k tebe?

,, Súper je veľmi silný, dobrý a veľmi šikovný športovec, už som s ním zápas mal, vtedy som vyhral na body. Ale áno, súperov, ktorých mal vďaka ktorým sa ku mne prepracoval, podľa mňa neboli až na takej úrovni ako sme my. Mali v istých miestach veľké nedostatky, čo mu pomohlo aby sa ku mne prebojoval rýchlejšie. Ale zápas pre mňa bude určite veľmi ťažký a nebude to prechádzka ružovou záhradou. Budem musieť bojovať a budem tam musieť položiť všetko.”

Aké sú podľa teba slabé stránky súpera?

,, Je to určite komplexný súper, má dobrý aj stand up aj zem. V tom prvom zápase som sa zameral na to dostať Chupanova na zem, no nešlo to. Bolo to ťažšie ako som si myslel. Raz som ho na zem dostal, ale udržal som ho maximálne tri sekundy, takže nakoniec som bol chtiac nechtiac nútený prejsť do postoja, čo však vtedy ešte nebola taká moja silná stránka, ale vybil som ho a to je podstatné. Jeho slabé stránky sú podľa mňa tie, ktoré on považuje za jeho silné, to znamená postoj. Takže teraz sa venujem v príprave väčšinou na stand up tréningy. Ruky, ruky a  ešte raz ruky. Veľa som spároval a som na neho určite pripravený.”

Budeš chudnúť? Pred posledným zápasom si chudol zhruba 13 kíl? 

,, Nie veľa nejakých 8 kíl musím zhodiť. Je pravda, že naposledy som chudol nejakých 13 kíl, ale teraz mám isté zdravotné problémy. Imunológ mi diagnostikoval dysbiózu tenkého čreva, čo pre mňa znamená zmenu stravy. Zdravé cukry, sacharidy jesť môžem, ale nemôžem jesť lepok, laktózu, nemôžem cukry, fruktózu, ovocie. Vysadil som všetky nezdravé cukry a váha mi šla dole o 3,5 kg. Ale jem veľa ryže, mäsa a váha mi šla dole zdravo. Podľa mňa sa mi bude lepšie chudnúť, nebude to také drastické a budem sa aj ja cítiť fyzicky lepšie.”

Čo považuješ za svoj najväčší športový úspech ?

,, Určite zápas, kde som vyhral titul majstra sveta v rámci organizácie Fight Nights Global.”

Kde ťa fanúšikovia môžu vidieť po Fight Night ? Máš naplánované nejaké zápasy?

,, Naplánované sú určite, ale ja o nich neviem. Teraz sa sústredím na zápas, ktorý ma čaká na Fight Nights Global. Vždy po zápase mám takú pauzu asi mesiac, aby som si oddýchol a potom mi oznámia ďalší termín zápasu a aj meno súpera. Všetko sa odvíja aj od toho ako skončí zápas. Záleží na tom či vyhrám, alebo prehrám.”

zdroj : osobný archív – Tomáš Deák

Kde sa vidíš do budúcna čo sa týka kariéry? Uvažoval si aj nad UFC?

,, Áno určite. Zmluva, ktorú som momentálne podpísal, je založená na dvojročnom kontrakte, ale akonáhle príde ponuka s UFC tak tam bojovať pôjdem (samozrejme ak dajú dobré podmienky) a plánujem tam získať titul.”

Máš niekoho kto ťa motivuje alebo nejaký vzor?

,,Mal som veľa vzorov, ale pravdu povediac už ani nemám. Ja sám sebe som vzorom. Chcem sa dostať na pozíciu kedy ja bude pre niekoho vzor. Kedysi som obdivoval fighterov z UFC, ale teraz už sa na nich dívam ako na reálnych súperov. Pozriem si ich zápasy a snažím sa prísť na to ako by som ich porazil v zápase.”

Mal si niekedy pocit, že už sa na to vykašleš? 

,,Nikdy, nikdy, nikdy!!! Ja si ani neviem predstaviť život, že by som nerobil šport, ktorý robím. Bol som častokrát zranený, ale nedokázal som doma ležať viac ako tri dni.”

Patríš medzi slovenskú elitu MMA, pociťuješ slávu?

,, Pociťujem, ale už to beriem tak normálne. Nejako to nevnímam, väčšinu času som v gyme, nechodím po nákupných centrách, diskotekach, neukazujem sa na oči. Pociťujem to hlavne v správach na sociálnych sieťach. Veľmi veľa správ mi chodí, kde mi ľudia píšu veci ako že ma obdivujú, že som pre nich vzor a samozrejme kde ma aj podporujú.”

Aké máš plány na rok 2018?

,, V prvom rade udržať titul a samozrejme ísť pre ďalší. Či už to stihnem tento rok, alebo to budem musieť nechať na ten budúci to sa uvidí. V každom prípade opasok si chcem obhájiť a jediný opasok, ktorý môže tromfnúť môj momentálny, je opasok z UFC, takže moje plány sú jednoznačné.”

Je niekto konkrétny s kým by si sa chcel postaviť do klietky?

,, Ja tu na Slovensku nemám konkurenciu, čo sa týka 61 kg vôbec. Nemyslím si, že v tejto váhovej kategórií sú fighteri, čo ma môžu ohroziť. Máme tu veľa dobrých bojovníkov, ale to sú skôr tie vyžšie váhy, napríklad Ivan Buchinger – 66kg a ja by som ani v živote nezobral zápas, ktorý mi nič nedá. Celosvetovo určite Cody Garbrandt z UFC ma veľmi zaujal. S týmto človekom by som si určite vedel predstaviť zápas a priznám sa, že som si ho aj veľakrát premietal v hlave. A tým, že si to predstavím si to privolám. ”

 

 

 

Kategórie
Fight Nights GlobalROZHOVOR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY

 • Filip Džubara – ROZHOVOR

  Ahoj Filip, sme radi, že si si našiel čas a odpovedal nám na pár otázok. Na TFN 6 si dostal príležitosť boxovať proti Polníkovi? Ako si vnímal  ten zápas?...
 • DOMINIK ENGEL – ROZHOVOR

  Ahoj Dominik, ďakujem, že si si našiel čas na rozhovor pre náš magazín. 1.Začnime tým, že sa predstavíš a povieš našim čitateľom niečo o sebe … (kde trénuješ, kto...
 • MARIÁN DŽUPKA – ROZHOVOR

  Marián Džupka mal na Titan Fight Night 4 v Snine zápas s veľmi húževnatým súperom, ktorý nakoniec vyhral na body.   Zápas si môžete pozrieť tu, začína v čase...
 • Tomáš Linh Le Sy – ROZHOVOR

  Ahoj Tomáš v prvom rade ti ďakujeme, že si si našiel čas a poskytol nám rozhovor…   Ako si sa dostal do Oktagonu? ,, Ahojte. Poprvé jsem pod Oktagonem...