TOMÁŠ BOLO – Zápas pre World Kickboxing Network v Aténach

Prečítaj si ako Tomáš obhajoval pás v ďalekých Aténach , no napriek veľkej snahe a odhodlaniu zvíťaziť, pás ostal na domácej pôde.

 Ako si sa dostal k zápasu?

,, Tréner a promotér v jednej osobe Lukáš Body z Popradu kontaktoval nášho manažéra, či nemáme niekoho, kto by dal zápas World Kickboxing Network  o opasok  vo váhovej kategórií 84 kg. Pre mňa osobne veľká príležitosť, World Kickboxing Network je známa organizácia s dlhoročnou tradíciou. Ak by som pás vyhral, je to pre mňa možnosť odraziť kariéru niekam vyššie.”

Ako hodnotíš súpera Andreasa Michailidisa (9-3)?

,,Súper mal v každom prípade väčšie skúsenosti, z väčších turnajov. Ale nik nie je neporaziteľný, strach zo súpera som nikdy nemal, rešpektujem súperov, ale nebojím sa ich.”

Tomáš Bolo - zápas pre World Kickboxing Network v Aténach

zdroj : Tomáš Bolo – oficiálny profil na instagrame : @bolotomas

Ľutuješ ten zápas?

,,Ľutujem jedine ten môj žalostný výkon, chcel som pás vyhrať nie len kvôli sebe, ale hlavne kvôli ľuďom, čo mi pomáhajú v tréningu a v príprave, kvôli tým čo ma podporujú a fandia mi, ako vďaku za ich čas a podporu. A môžem ti s istotou povedať, že by som ten zápas vzal zasa! Aj hneď zajtra!”

Plánuješ odvetu?

,,Určite nie! Zápas som si prehral svojím zavinením, čo sa týka psychického rozpoloženia mojej osoby. Hlava je pri zápasoch veľmi dôležitá a ja som sa snažil emócie držať v klude, nepripúšťať si dôležitosť zápasu, adrenalín a stres. Dostal som sa do takého pokoja, že nakoniec aj zápas mal taký priebeh. Bez emócií, nejakej dravosti, proste som podal mizerný výkon.”

Čo myslíš tým hlava? Necítil si sa dobre kôli tomu, že si nebol na domácej pôde?

,,Práve naopak. Mne nevadí, že nie som domáci. A to, že som sa pred zápasom cítil dobre, tvrdo a poctivo som trénoval, mi pomohlo k tomu aby som bol veľmi dobre psychicky pripravený a aj dosť nad vecou až tak, že som predviedol v tom zápase úplne nič. Niekedy ten jemný stres, adrenalín a nervozita majú svoje čaro.”

Tomáš Bolo - zápas pre World Kickboxing Network v Aténach

zdroj : Tomáš Bolo – oficiálny profil na instagrame : @bolotomas

Koľko si sa teda pripravoval na zápas, pokiaľ viem, mal si ich za sebou na domácej scéne hneď niekoľko. Nebol si unavený?

,,Áno máš pravdu, pred týmto zápasom som mal jeden na domácej scéne na galavečeri bojových športov Titan Fight Night, a aj ten bol dohodnutý úplne narýchlo, pretože som mal zápasiť na Oktagon reality show, ale ten zápas sa mi bohužiaľ zrušil. No a presne na tomto zápase na Titan Fight Night 3, kde som sa postavil do ringu s maďarským borcom Adamom Horváthom, sa mi podarilo vyhrať pomerne rýchlo a bez zranení.  Takže som bol výborne pripravený, plný chuti zápasiť a vyhrať ďalší zápas. Keď bola možnosť zápasiť o pás, neváhal som ani minútu.”

 

zdroj : Tomáš Bolo – oficiálny profil na instagrame : @bolotomas, Stanislav Bajer, Marek Herda, Titan Fight Night

Mal si čas aj na príjemnejšie veci, napríklad nejaký výlet, alebo to bola len čisto pracovná cesta?

,,Trooooška času tam bolo, takže sme to využili aj na to, aby sme si prezreli Atény a akropolu. Bolo naozaj krásne počasie, teplo, hotel sme mali hneď pri mori. Super fakt. Akropola bola neuveriteľná, bolo vidieť celé mesto aj more. Krásny zážitok a pre mňa to bola taká jemná náplasť na dušu.”

Takže bola aj zábava svojim spôsobom…

,,Áno ako výlet určite áno, ako som vravel je tam veľmi krásne v tomto ročnom období…Ale zápas som prehral a pás ostal v Aténach, takže úprimne veľmi pekne nebudem na tento výlet spomínať.”

Máš nejaký bod zlomu, kedy si si v zápase povedal, že to nedáš?

,,Snažím sa bojovať vždy až do konca. Môžem prehrávať aj dve kolá, ale v treťom zasa vyhrať na jeden úder, páku, či škrtenie…čiže bod zlomu nemám a ani ho mať nechcem. Ak by to niekedy prišlo a začnem o sebe v klietke pochybovať, myslím, že nemám už viac v klietke čo robiť!”

 

Autor článku : Cruela De Wille

Kategórie
ZÁPASROZHOVOR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY