Tomáš Bolo – Rozhovor

Séria rozhovorov na Fight Portal webe pokračuje tentokrát sa proti našim otázkam postavil Tomáš Bolo. Účastník OKTAGON VÝZVY a šampión organizácie TFN sa s našimi otázkami vysporiadal elegantne, ale viac sa dozviete v našom rozhovore. 

Ahoj Tomáš na domácej scéne si známe meno a verejnosť ťa pozná najmä z reality show Oktagon Výzva. Ako odstupom času vnímaš túto životnú skúsenosť ?

,, Ahojte tak moju skúsenosť s Oktagon výzvou hodnotím tak, že každá minca má 2 strany, ale určite tých pozitívnych vecí je viac. Každý by si mal niečo také skúsiť a potom hodnotiť a súdiť. Doma z gauča to je určite najjednoduchšie.”

Okrem aktívneho zápasenia sa venuješ aj trénovaniu môžeš nám trošku predstaviť tvoju prácu vo Wolf Pride Gyme ?

,, Áno okrem zápasenia mám rolu hlavného trénera v našom gyme WPG, kde sa snažíme vychovávať nové nádeje slovenského mma, ale usmerňovať decká, ktoré tam chodia v živote. Chodia sem všelijakí borci, čo majú trošku inú predstavu o živote a o športe ako takom.”

 

zdroj: súkromný archív: Tomáš Bolo

 

Po týchto dvoch otázkach, logicky musí prísť táto otázka … Čomu sa vo svojej kariére prioritne venuješ?

,, Či sa viac venujem zápaseniu alebo trénovaniu ? Neviem to ja sám moc posúdiť. Obe veci robím veľmi rád a snažím sa ich robiť poriadne.”

Minulý rok si sa stal šampiónom TFN ako vysoko tento úspech vo svojej kariére staviaš?

,, Áno podarilo sa mi získať opasok TFN, čomu sa veľmi teším, snažím sa však nelietať v oblakoch. Som realista každá jedna výhra alebo prehra má v mojom živote zmysel a posúva ma vpred.”

Čo tvoja budúcnosť. Vieš nám trošku ozrejmiť aké plány máš v bojových športoch do budúcna?

,, Do budúcna plánujem iba toľko… zápasiť pokiaľ to telo a zdravie dovolí. Nemám nejaký extra vysnívaný cieľ už aj vek nie je najnižší ale, túžby sú tam stále.”

 

 

Keď sme riešili informácie okolo budúcnosti, môžu sa ľudia tešiť nato, že budeš obhajovať svoj titul v TFN?

,, Určite sa môžu moji fanúšikovia tešiť na obhajobu titulu z TFN. Ten pás nedám nikomu. Tento opasok je môj prvý a dúfam, že nie posledný.”

Zo zákulisia TFN vieme, že sa predstavíš ako rozhodca. Čo myslíš, aké to bude pre teba stáť v oktagone, nie ako bojovník, ale ako rozhodca?

,, Áno na ďalšom kole TFN sa predstavím ako rozhodca. Už som si to parkrát vyskúšal na menších akciách a baví ma to veľmi. Žijem tým športom, čiže ide to ruka v ruke zápasník, tréner, rozhodca. zbieram skúsenosti kde sa dá aby som seba alebo svojich zverencov vedel čo najlepšie pripraviť alebo teda niekedy aspoň poradiť v príprave ako aj v tom bežnom živote.”

 

 

Trošku zákerná otázka ale mohol by si nám prezradiť ako vnímaš domácu scénu ?

,, Domácu MMA scénu vnímam pozitívne i keď to začína byť v istých momentoch viac o kecoch a videách ako o zápase a ďalšia vec je doping! Myslím si, že v tomto je Slovensko alebo aj Česko veľmi pozadu a bolo by veľa fanúšikov prekvapených koľko ľudí by takou kontrolou neprešlo a ostala by hŕstka zápasníkov, čo sú ozajstní športovci a nie “Chemical Brothers”.”

No a naša redakciou už niekoľkokrát položená otázka. Čo by si odkázal svojim fanúšikom a celkovo ľudom, ktorí fandia bojovým športom ?

,, Čo odkázať fanúšikom? Makajte každý na vlastnom odkaze. Sila a česť!”

 

Viac informácií zo sveta bojových športov sa dozvieš aj na našich sociálnych sieťach :

Instagram : @fightportal.eu

Facebook : FIGHT Portal 

web : www.fightportal.eu

 

Kategórie
ROZHOVOR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY