ŠTEFAN HALUŠ – Rozhovor

Je za nami veľká udalosť Titan Fight Night 3, na ktorej sa ukázalo niekoľko mladých bojovníkov. Bol medzi nimi aj Štefan Haluš, ktorý nám venoval chvíľku svojho času a odpovedal mi na pár otázok...
1. Kedy si začal boxovať a čo ťa k tomu priviedlo ?
Boxovať som začal asi pred 4-5 rokmi. Priviedol ma k tomu môj dlhoročný kamarát Adrián Valentín.
2. Kde trénuješ a kto ťa pripravuje ?
Momentálne trénujem v EnergyFit Prievidza, ešte pod menom môjho bývalého trénera Vlada Idranyiho. Pripravujem sa pod vedením Aďa Valentína.
3. Akému športu si sa predtým venoval ?
Asi ako väčšina chalanov z dediny som začínal s futbalom, ktorému som sa venoval dobrých 15 rokov.
4. Čo ťa motivuje aby si sa venoval práve tomuto športu ?
Motivuje ma hlavne tá drina okolo toho a to, že to je individuálny šport, čo mne osobne bolo vždy sympatické. Človek sa musí spoľahnúť len sám na seba.
5. Koľko zápasov si už mal ?
Mal som nejaké zápasy na lige a tie “profi” (ak to tak môžem nazvať) som mal 4.
 
 
6. Ako dlho si sa pripravoval na Titan Fight Night 3 a na čo si sa v príprave najviac zameral?
Na TFN3 som sa pripravoval odkedy som dostal ponuku, čo bolo zhruba 2 mesiace pred galavečerom. Príprava bola samozrejme zameraná hlavne na sparing, tým sa človek najviac učí. Ale nevynechali sme ani techniku či nejakú tú silu. + mne osobne sa veľmi páči štýl Vasyla Lomachenka čiže sa snažím dosť hýbať a aj to ďalej rozvíjať. Ale bohužiaľ tie nohy v zápase moc nereagovali tak ako by som chcel (smiech)
7. Zápasil si so súperom Žigmundom Kurinom ako hodnotíš svoj zápas s odstupom pár dní ?
Mal som k dispozícii nejaké videá zo zápasu. Človek keď to vidí takto s odstupom tak sa až chytá za hlavu (smiech). Samozrejme boli tam aj dobré momenty, ale aj veľa zlých resp. takých, kde som mohol inak reagovať a pod.. Svoje spravil aj stres, ale na to sa nejdem vyhovárať.
8. Ako si vnímal ostatných fighterov?
Ak myslíš z toho večera a ich zápasy, tak bohužiaľ nejako moc som to nesledoval. Asi každý mi dá za pravdu, že človek sa sústredí hlavne na seba aby pripravil tú “hlavu” na zápas a aby podal dobrý výkon. Ale z toho, čo som videl, tak zápas večera pre mňa bol určite mladého Denisa Farkaša. Ten chalanisko je veľký talent, veľký bitkár a má obrovskú budúcnosť pred sebou. Samozrejme aj Maťo Pánis spravil super zápas, po dlhej dobe čo bol mimo ringu, tak veľa natrénoval a bolo to vidno na jeho dobrom výkone.
 
 
9. Všimla som si, že si tam mal dosť veľkú podporu, vnímal si to aj počas zápasu ?
Podporu som samozrejme vnímal. Bolo to úžasné počuť toľko ľudí, čo vás hecujú. Aj touto formou by som sa chcel každému poďakovať kto tam bol a držal palce.
10. Čo hovoríš na galavečer Titan Fight Night 3?
Galavečer TFN je výborná gala s množstvom dobrých zápasov a fighterov. Ľudia sa majú na čo pozrieť a tak isto aj z pohľadu fightera sa je na čo pozrieť resp. pripraviť, keďže každý jeden borec je kvalitný. Marek Herda spravil kus roboty, že dokázal zorganizovať v Partizánskom takú akciu, čiže jemu obrovský klobúk dole. Ja osobne dúfam, že táto udalosť bude každým rokom kvalitnejšia a bude o to ešte väčší záujem. A samozrejme dúfam, že ešte príde možnosť si zaboxovať na tomto galavečeri.
11. Máš niekoho s kým by si si chcel zaboxovať ?
Nemám nikoho konkrétneho s kým by som si chcel zaboxovať. Ale keby bola možnosť, tak naživo by som si chcel určite pozrieť napr. Lomachenka, Mayweathera, Golovkina, Tevina Farmera atď.
12. Máš už dohodnutý nejaký ďalší zápas ?
Momentálne nemám dohodnutý žiadny zápas.
13. Aké sú tvoje ciele v tomto športe?
Ciele mám asi ako každý, tie najväčšie. Hlavne aby slúžilo zdravie, nepoľaviť v napredovaní, byť pokorný a skromný, veľa sa učiť a výsledky nenechajú na seba dlho čakať.
 
 
 
 
 
 

 
Kategórie
TITAN FIGHT NIGHT 2017ROZHOVOR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY