Spojenie MAMMAL ligy s Nocou Gladiátorov bolo správnym krokom

Spojenie MAMMAL ligy s Nocou Gladiátorov bolo správnym krokom

Spojenie MAMMAL ligy s Nocou gladiátorov bolo správnym krokom

Za nami je ďalšie kolo MAMMAL ligy. Obľúbená súťaž neprofesionálnych bojovníkov a bojovníčok opäť vyrazila mimo hlavného mesta a namierila si to na juh stredného Slovenska – konkrétne do mesta Modrý Kameň pri Veľkom Krtíši.

V poradí 29. ligové kolo (šieste kolo tejto sezóny) ponúklo ďalšiu porciu kvalitných zápasov. Dovedna sa uskutočnilo dvadsať duelov. Osem sa skončilo na body, sedem na TKO a 5 zápasov ukončil submission.

„Bolo sa na čo pozerať. Ťažko vyzdvihnúť konkrétne zápasy, keďže každý jeden mal niečo do seba. Sme radi, že sa MAMMAL ligy opäť zúčastnili aj zahraniční športovci. Želiezka v ohni mala maďarská federácia HMMAF v podobe Davida Daniela Komaryho a predstavil sa aj fighter z Nového Zélandu Oliver Schmid,“ zhrnul prezident Slovenského zväzu MMA Marek Herda.

Zápasníci spoza hraníc sa postavili zoči-voči domácim šampiónom Máriovi Brezovskému a Michalovi Kopasovi a diváci sa mali na čo pozerať. Ruky nad hlavy napokon ako víťazi zodvihli zahraniční fighteri.

Za zmienku stojí aj duel mladého talentu Patrika Šebeka z Colloseum MMA Martin a Lukáša Eliáša zo Spartacus Fight Gymu Trnava. Zástupca martinskej skupiny ukázal viac dravosti a zvíťazil.

Galéria

 

Výchova mládeže je cestou

V parádnom svetle sa blysli aj mládežníci, ktorí naplno predstavili svoje zápasnícke zručnosti. V súboji talentov Matúša Fogaša z Fighting Academy V. Krtíš (FA VK) a Elišky Machovej zo Saiclub Martin uspela druhá menovaná.

„Matúš prvýkrát v živote nastúpil do klietky. Na to, že má len deväť rokov, podal slušný výkon. Práve cestou mládeže sa chceme vybrať a deťom vštepiť cit pre zodpovednosť, šport a disciplínu. Som rád, že sa to MAMMAL-u darí,“ zhodnotil tréner FA VK Pavel Berky, ktorý vo svojom klube pracuje so skupinou dvadsiatich detí.

„Máme možnosť reprezentovať Slovensko na mládežníckych majstrovstvách sveta od 12 do 17 rokov v Abú Zabí, ktoré by sa mali uskutočniť na prelome júla a augusta. Aj tieto talenty dokazujú, že naša krajina a tunajší tréneri vedia pracovať a vychovávať úspešných mládežníckych športovcov,“ pridal sa Marek Herda.

Keďže sa liga presunula do stredu Slovenska, možnosť zabojovať dostali prakticky všetky kluby z rôznych kútov krajiny.

„Predtým sme mali veľké problémy s protipandemickými opatreniami, no teraz sa s ligou snažíme chodiť po Slovensku, aby sme fighterom uľahčili a skrátili cestovanie. V tejto tradícii chceme pokračovať,“ ozrejmil šéf slovenského MMA.

MAMMAL okorenený galavečermi

Krásne výkony však neboli jedinou ozdobou 29. kola MAMMAL ligy. To bolo spojené s galavečerom Noc gladiátorov, ktorý organizoval FA VK a ktorý zastrešil Slovenský zväz MMA/MAMMAL. Časť zápasov sa tak uskutočnila v rámci večerného gala, ktorý v hale sledovalo okolo 900 ľudí. Akcia ostane navždy zaznamenaná aj v pripravovanom dokumentárnom filme o Lucii Krajčovič.

„Latku akcie sme oproti predošlým ročníkom výrazne zdvihli. Je to zásluha ľudí, ktorí to chcú robiť a majú pre MMA srdce, za čo im ďakujem. Základom dobrého gala je štartovka a som rád, že sa nám podarilo poskladať takú kvalitnú zostavu zápasníkov z rôznych klubov. Veľmi ma teší, že MAMMAL aj náš zväz napredujú, čo dokazuje aj zmluva so svetovou elitou v podobe organizácie IMMAF,“ zhrnul Pavel Berky, ktorý je tiež členom výkonného výboru Slovenského zväzu MMA.

„Noc gladiátorov v Modrom Kameni priniesla neskutočnú atmosféru. Niekedy bola až divoká. Samozrejme, všetko v medziach fair play. Chcel by som vyzdvihnúť trénera FA VK Paľa Berkyho, ktorý je podľa mňa masochista, keďže zároveň organizoval galavečer, pripravil a odkoučoval svojich zverencov a ešte sa aj on sám postavil do klietky na hlavný zápas podujatia. Klobúk dole,“ podotkol Herda s tým, že takéto spojenia budú pokračovať.

„Môžeme prezradiť, že novembrové kolo ligy sa v Bratislave uskutoční v rámci Hanuman Cupu. Galavečer bude na programe v sobotu 5. novembra a jeho súčasťou budú aj ligové zápasy. MAMMAL bude potom pokračovať nedeľnými duelmi,“ dodal.

Priaznivci amatérskeho MMA sa majú na čo tešiť aj v nasledujúcich týždňoch. Športová hala v nitrianskej Klokočine bude 18. júna dejiskom majstrovstiev Slovenska. Už teraz je isté, že republikový šampionát prinesie poriadnu porciu kvalitných zápasov. Viac detailov vám na stránke mammal.sk prinesieme už onedlho.

Celý záznam z NOC GLADIÁTOROV nájdete tu:

https://youtu.be/pX0hKRLXgls

 

Zdroj: MAMMAL – Slovenský zväz MMA

 

 

INSTAGRAM : @FIGHTPORTAL.EU

FACEBOOK : FIGHT PORTAL 

WEB : WWW.FIGHTPORTAL.EU

YOUTUBE : FIGHTPORTAL EU

 

TEXT AJ FOTOGRAFIE SÚ SÚČASŤOU A MAJETKOM FIGHT PORTAL MAGAZÍNU, A JE ZÁROVEŇ REDAKČNÝM OBSAHOM. PRI POUŽITÍ MÉDIÍ VO SVOJ PROSPECH, JE POTREBNÉ UDÁVAŤ ZDROJ.

Kategórie
AKTUALITY

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY

 • Legenda Igor Daniš mieri opäť do zápasu!

    Počas viac ako 10 ročnej bohatej kariéry v thajskom boxe sa predstavil takmer po celom svete a v tých najprestížnejších ligách. Ostrava bude mať 23.7. tú česť vidieť jeho majstrovstvo na...
 • Majstrovstvá Slovenska v Nitre aj s talentami a hviezdami MMA

  Majstrovstvá Slovenska v Nitre aj s talentami a hviezdami MMA Tretia júnová sobota (18. 6.) bude na Slovensku patriť vrcholovému podujatiu. V športovej hale v Nitre na Klokočine sa uskutoční republikový šampionát v MMA....
 • RFA Grand Opening

  RFA Grand Opening bol historicky prvý oficiálny turnaj organizácie RFA. V prvom RFA Grand Openingu sa proti sebe postavilo 26 zápasnikov. Prvý zápas RFA Grand Openingu otvoril ženský duel....
 • Oktagon MMA: Vémola vs Marpo

  Money Peňáz. Ostravský démon Mikulášek, Vlado Moravčík, návrat Kotalíka a “Děčínská mlátička”  Uspávač soupeřů “Money” Peňáz pozvedne své dlouhé KO paže proti pětinásobnému champovi 4 organizací Lohorému. Milovaný i...