Sľubovala sa mu veľká budúcnosť v MMA. Ako je na tom Marek Kvasnica teraz?

Sľubovala sa mu veľká budúcnosť v MMA. Ako je na tom Marek Kvasnica teraz?

Marek Kvasnica v amatérskom MMA nazbieral úctyhodné skóre 16 výhier a len 2 porážky. Jedna z porážok je z roku 2017 na podujatí SLAM, kde v prvom kole nestačil na Karola Ryšavého. Rok na to prešiel do kolotoča profesionálneho MMA, kde odvtedy stihol 3 zápasy s bilanciou 2 výhry a 1 porážka. 23.7. má na pláne po dvoch rokoch ďalší zápas.

 

Dve výhry za jeden víkend v roku 2018 a rozhodnutie, že vtedy ešte reprezentant trenčianského Laugaricio Combat Club, prejde do sveta profesionálneho MMA. Kde teda zažiť veľkú premiéru než pred domácou tribúnou na podujatí LAUGARICIO COMBAT CLUB FIGHT NIGHT? V hlavnom zápase večera sa oproti Marekovi postavil veľmi skúsený zápasník Dominik Engel, ktorý mal v tom čase za sebou súboje s Tomášom Deákom, Vojtom Barboríkom či Denisom Tripšanským. Na konte mal 11 profesionálnych štartov, čo bola pre Mareka skutočne obrovská výzva, no jasne ukázal, že si súperov nehodlá vyberať. Tento zápas skončil však v prvom kole, keď išla výhra na stranu zápasníka MMA TOP TEAM Michalovce a domáce tribúny tak finálový zápas celého večera nezakončili podľa predstáv.

O rok však prišiel reparát, v ktorom slovenský “Khabib“, ako znela jeho prezývka, uspel už v prvom kole. Následne prišli rôzne ponuky od organizácie OKTAGON MMA, kde sa riešila aj účasť v reality show Oktagon výzva, no neúspešne. Každopádne 15.2.2020 na Oktagon Prime 3 prišla šanca na porovnanie síl s ďalšou vychádzajúcou hviezdou slovenského amatérskeho MMA, Martinom Horínekom. V treťom kole dokázal dokonca Marek nasadiť ukážkový armbar, vďaka ktorému si pripísal druhú kariérnu výhru a jasne ukázal, že s nim určite treba počítať.

23.7. ho v spomínanom zápase na RFA 3 v Ostrave tak čaká naopak veľká hviezda českého amatérskeho MMA, Adam Herajn, ktorý absolvoval 18 zápasov s bilanciou 14-4 a zároveň získal veľmi cennú striebornú medailu z európskych majstrovstiev GAMMA. Tento zápas prelims karty teda môžeme nazvať ako súboj slovenského a českého amatérskeho MMA.

PR správa

 

Sleduj ďaľšie zaujímavé články:

https://fightportal.eu/legenda-igor-danis-mieri-opat-do-zapasu/

 

 

All right reserved

Viac informácií zo sveta bojových športov sa dozvieš aj na našich sociálnych sieťach :

Instagram : @fightportal.eu

Facebook : FIGHT Portal 

Web : www.fightportal.eu

Youtube : fightportal EU

Kategórie
AKTUALITY

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY