Samuel Liška – Rozhovor

Tento 19 ročný borec z Michaloviec nám prezradí čo to o svojej príprave na TFN 4  a mnoho ďalších zaujímavých vecí o jeho budúcnosti či už športovej alebo životnej

Jedná sa o Samuela Lišku známeho aj pod prezývkou FOX . Tento 19 ročný borec z Michaloviec nám prezradí čo to o svojej príprave na TFN 4  a mnoho ďalších zaujímavých vecí o jeho budúcnosti či už športovej alebo životnej.

Ahoj Samo chcel by som ťa v mene fanúšikov FigtPortalu pozdraviť a keby si sa mohol pre nich krátkosti predstaviť a povedať niečo o sebe ?              

,, Čaute, volám sa Samuel Liška Fox. Mám 19 rokov akurát tohto roku maturujem. Pochádzam z Michaloviec a trénujem pod vedením Tibora Šimoniča. Bojovému umeniu som sa naplno začal venovať až na strednej škole, čo je dosť neskoro . No stiahlo ma to , a verím že v MMA dosiahnem niečo čo na slovenskú ešte nikto nedokázal ,tak si moje meno dobre zapamätajte. Určite ho budete ešte počuť.”

Ako si prezradil začal si v neskoršom veku s bojovými športmi čo ta k tomu priviedlo ?

,, Tak môj otec keď bol v mojom veku dosť trénoval bojové umenia. Pochádza z Košíc kde trénoval s Romanom Volákom ,ktorý je teraz svetová špička v karate. Stručne povedané mám to v génoch. Taký zlomový moment nastal keď som mal 13 rokov a chcel som sa naučiť boxovať. Tak som si postavil doma starý 20 ročný mech ktorý ešte kúpil môj otec a skúšal som na ňom prvé boxerské technicky ktoré som videl na internete. Bál som v tomto veku ísť niekde do klubu a trénovať kde sú už skúsený borci. Keď som šiel na strednú tak ma kamarát zavolal na tréning a ako som napísal pred tým chytilo ma to jednoducho samé.”

 

zdroj : súkromný archív – Samuel Líška

 

Čo je pre teba najväčší úspech ktorý si do teraz dosiahol v športe ?

,, Môj najväčší úspech? Tak myslím že účasť a umiestnenie na svetovom šampionáte pod záštitou organizácie WFMC . Získal som 2.miesto v kategórií MMA pod 74 kg a 3.miesto v kategórii grapling tiež pod 74 kg . No ale zúčastnil som sa aj Európskeho šampionátu v Bojovom Sambe kde som získal aj pri veľkej konkurencii z Ruska Ukrajiny a Poľska 3.miesto v roku 2017 a 2.miesto v roku 2015 .”

Na galavečeri TFN 4 by si mal mať hlavný zápas večera proti Michalovi Petrišovi máš nejakú špeciálnu prípravu na tohto súpera ?

,, Nie nemám žiadnu špeciálnu prípravu. Snažím sa pripravovať komplexne v postoji aj na zemi.”

Sledoval si nejako svojho súpera Michala Petriša síce má negatívne skóre ale všetky svoje zápasy mal proti silný súperom ?

,, Nie nesledoval, viem iba že bude silový. Nijak som sa tým nezaoberal. Do Sniny si idem jednoducho po výhru.”

Aké je to pre teba byt v pozícii hlavnej hviezdy večera ?

,, Určite je to niečo nové. Ešte som v takej pozícií nebol. Je to pre mňa aj výzva, ktorú musím zdolať. Som si vedomí že sa očakáva od nás atraktívny zápas. Ľudia budú fandiť určite domácemu no prídu aj moji priateľa. A určite spolu vytvoria výbornú atmosféru.”

 

zdroj : súkromný archív – Samuel Líška

 

Ako vnímaš spoluprácu s organizáciou TFN účinkoval si aj na predchádzajúcej edícii ktorá sa konala v Partizánskom kde si sa postavil domácemu borcovi Marcelovi Masarykovi ?

,, TFN je ešte mladá organizácia no na to ako dlho existuje tak už sa posunula dosť ďaleko. Ma veľké ciele, veľa promotérov a hlavne sa mi páči zavítanie na východ Slovenska. Na slovenskej MMA scéne sa východ veľmi neberie do úvahy napriek dosť vysokej kvalite bojovníkov ktorý chodia na súťaže po Ukrajine a Poľsku. Kde sú veľmi šikovný bojovníci.”

Čo tvoje ďalšie plány do roka 2018 kde ťa tvoji fanúšikovia budú môcť vidieť ?

,, Tak rok 2018 je pre mňa zaujímavý musím sa rozhodnúť čo ďalej. Kde ísť na vysokú a hlavne zmaturovať. No mal by som sa ukázať na XFN v Žiline ale zatiaľ sa to nikde nepotvrdilo. A samozrejmé chcel by som sa aj dostať na Octagon výzvu 3 ktorá by mala byť do 70 kg. Ale to nezáleží odo mňa ale od Octagonu ktorý si ma musí vybrať. Verím že ich do výberu bojovníkov ešte niečím ohúrim.”

14.4. ma príďte podporiť na Titan Fight Night do Sniny. Mestská športová hala sa otrasie v základoch!

zdroj : súkromný archív – Samuel Líška

 

Máš aj nejakú vysnívanú organizáciu pod ktorou by si chcel dlhodobo pôsobiť ?

,, Samozrejme každého sen aj môj je UFC. Ale myslím si že máme čo robiť aby sme dobehli okolité štáty. Sú o niekoľko úrovní vyššie. Bola by pre mňa pocta pôsobiť aj v organizácií ACB alebo Fight Nights.”

 

zdroj : súkromný archív – Samuel Líška

 

Čo tvoja rodina priateľka ako vnímajú že sa venuješ ešte stále na Slovensku takémuto netradičnému športu?

,, Podporujú ma, mama ešte niekedy prežíva keď prídem domov s monoklom. Ale už si zvykli na môj životný štýl.”

Máš nejaký vzor alebo obľúbeného bojovníka ?

,, Môj vzor je Khahib Nurmagomedov. Je to naozajstný bojovník ktorý ma nespočetne veľa zápasov v bojovom Sambe, kde získal obrovské skúseností. Odráža sa to je na jeho bilancii 25-0-0.”

Čomu sa okrem MMA vo voľnom čase venuješ ?

,, Toho voľného času veľa nemám . Stále som na tréningu alebo v škole. Keď sa nájde čas tak ho využijem na oddych, regeneráciu no najradšej chodím plávať . Je to trošku zmena pre mňa, odreagujem sa pri tom.”

V mene Fight Portalu ďakujem za rozhovor a mohol by som ťa poprosiť o nejaký krátky odkaz pre našich priaznivcov ?

,, Myslím že nemám veľa priaznivcov. No ak sa nejaký nájdu tak 14.4. ma príďte podporiť na Titan Fight Night do Sniny. Mestská športová hala sa otrasie v základoch!”

Kategórie
ROZHOVOR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
 • 17. mája 2019
  Leszek Jaremkovski v Gladiators Team Gym
 • 16. mája 2019
  Želania fanúšikov boli vypočuté a v klietke OKTAGONu sa stretnú dvaja velikáni – Karlos „Terminátor“ Vémola a Attila „Pumukli“ Végh.  ZÁPAS STOROČIA je zápas dvoch legiend MMA, ale hlavne neopakovateľná športová udalosť.
 • 16. mája 2019
  Po veľmi úspešnom galavečeri v Zlíne nás v sobotu čaká ďalšie pokračovanie Octagon Fight Club tentokrát s poradovým číslom IV...
 • 13. mája 2019
  Ďaľšie kolo UFC je za nami a my Vám prinášame oficiálne výsledky ...
 • 9. mája 2019
  MAMMAL 8 FINÁLOVÉ DVOJICE, NEW CHAMPIONS ARE HERE
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY

 • Tomáš Linh Le Sy – ROZHOVOR

  Ahoj Tomáš v prvom rade ti ďakujeme, že si si našiel čas a poskytol nám rozhovor…   Ako si sa dostal do Oktagonu? ,, Ahojte. Poprvé jsem pod Oktagonem...
 • SIMON MICHALEK – ROZHOVOR

  1. Ahoj Simon. Najbližšie sa predstavíš na podujatí PCF 20 už túto nedeľu v Poprade, kde sa postavíš proti známemu Danielovi Brunclíkovi. Si na neho pripravený ? ,, Áno...
 • Daniel Bruno Brunclík – ROZHOVOR

  Ahoj Daniel, V prvom rade by sme sa chceli v mene Fight Portal poďakovať, že si si našiel čas a poskytol nám rozhovor.   1.Patríš medzi bojovníkov, ktorých na scéne netreba predstavovať,...
 • Milan Kratochvíla – ROZHOVOR

  ,,Som Milan Kratochvíla zápasník K1, majster sveta a Slovenska v organizácii WKN trénujem v Bratislavskej boxerni.“ Pamätáš si svoj prvý tréning? ,,Jasné pamätám prvý tréning, bol tréning MMA u Kamila Cibinského...