Rozhovor s talentovanou Slávkou Holubjakovou

Rozhovor s talentovanou Slávkou Holubjakovou z Martina ( Sai Club Martin )
  1. Ako si sa dostala k bojovým športom?

K bojovým športom som sa dostala keď som mala deväť rokov. V skutočnosti to bolo celé iba náhoda. Môj brat sa cez najlepšieho kamaráta dostal prvý krát do telocvične a keďže bol príliš malý na to aby tam šiel sám, šla som s ním. Bol tréning brazílskeho jiu-jitsu a mne sa to od prvého tréningu veľmi páčilo. Jednoducho som vedela, že to bude šport pre mňa.

  1. Aké sú tvoje úspechy?

Brazílskemu jiu-jitsu sa venujem naozaj dlho a počas tejto doby som sa veľa nazápasila. Dokopy to môže byť okolo 230 zápasov vo všetkých kategóriach, ktoré išli. Na československej scéne nie je až tak veľa dievčat takže často bývam v kategórií žien, ktorá sa pre mňa stala asi už takou mojou. Darí sa mi vyhrávať aj tam a beriem to tak, že čím vyšší opasok, tým väčšia výzva. Stále som iba juniorka, ktorá nemá čo stratiť. Ďalšou výzvou sa pre mňa stal thajský box kde som zatiaľ mala dva zápasy a oba skončili výhrou.

  1. Ako si sa dostala k MMA a čo ťa baví?

K MMA som sa dostala popri BJJ. Dlho sme s kamarátmi z klubu sledovali najlepších a vraveli sme si aké by to bolo byť reálne v klietke. Spýtali sme sa teda trénera či to neskúsime a tak sme začali trénovať. Som veľmi rada, že sme sa na to dali lebo MMA je naozaj skvelý šport. Ale aj napriek tomu zostane BJJ navždy mojou srdcovkou.

  1. Kde ťa budeme môcť vidieť zápasiť?

V tejto situácií ťažko povedať. Už sa mi dva zápasy zrušili a s každým turnajom BJJ je to veľmi neisté a nik nevie povedať, ako to vlastne bude. Zahraničie je teraz pre nás nemysliteľné. Takže najbližšie to vyzerá, že sa asi zúčastním amatérskych líg či už v thajskom boxe alebo MMA.

  1. Čo ťa poháňa v tréningových jednotkách?

Je to samozrejme moja túžba byť najlepšou ale aj tá potrebuje často podporiť. A na to tu sú ľudia z klubu. Tí sú tu pre mňa vždy a vždy mi pomáhajú posúvať sa vpred. Potom príde malý progres a ja mám opäť chuť viac a viac cvičiť. Ale niekedy stačí keď sa darí ostatným a ja vidím tie možnosti, ktoré každý z nás svojím víťazstvom otvára. Naozaj sa medzi sebou veľa ovplyvňujeme a veľa ťaháme vpred. Neviem čo by som bez tých všetkých ľudí počas tie roky robila.

  1. Čo by si chcela dosiahnuť? Máš nejaké ciele?

Väčšinou býva mojím cieľom vyhrať najbližší zápas. Sú tu nejaké konkrétne súperky, s ktorými by som sa tiež ešte chcela stretnúť. A z dlhodobého hľadiska by som hlavne chcela zviditeľniť bojové športy na Slovensku lebo si myslím, že sú značne zanedbané.

  1. Ako ťa vníma okolie, že trénuješ bojové športy? A čo povedali, keď si sa rozhodla pre MMA?

Musím povedať, že chvíľu trvalo kým si na to rodičia zvykli. Nehovoriac o tom keď som sa rozhodla pre MMA. Teraz sa s tým už zmierili a naozaj ma veľmi podporujú. No a čo si o tom myslia ostatní veľmi neriešim. Robím to čo ma najviac baví a to je pre mňa hlavné.

 

  1. Máš s kým ako dievča trénovať?

Áno mám aj keď trénujem vlastne s chlapcami. Kedysi bolo v klube plno dievčat, lepších odo mňa, ktoré ma ťahali hore a vlastne im aj z časti môžem ďakovať za to kde som teraz. Baby ale vyrástli odišli na vysoké školy. Teraz poväčšine prídu do klubu veľmi maličké nové dievčatá. Teda keď už s nimi nemôžem trénovať, aspoň sa ich snažím potiahnuť ako kedysi baby ťahali mňa.

  1. Ako ovplyvnila korona tvoje zápasenie, pripravuješ sa na niečo konkrétne?

Musím povedať, že veľmi. Tento rok boli na pláne veľké veci, asi najväčšie za moje pôsobenie v BJJ. Mali sme ísť na IBJJF Worlds do Los Angeles, taktiež bola v pláne NAGA v Nemecku a hlavne sme chceli chodiť na veľa turnajov. Celé sa to pekne rozbehlo na začiatku sezóny na ADCC Czech open kde sa mi podarilo vyhrať ženskú elitu. Potom sa ale všetko postupne zatváralo a nedostali sme sa už k ničomu. Na jednej strane to ale možno aj bolo dobré lebo som sa dostala k MMA a neviem či by tomu inak tak bolo. Taktiež mám viacej času na prípravu na zápasy, robím hlavne veľa postoja a veľa pracujeme na rýchlosti. Je to také šťastie v nešťastí.

  1. Stíhaš okrem prípravy na zápasy a školy aj niečo iné?

Popravde nie je to úplne najľahšie lebo väčšinu svojho času trávim v telocvični. Popri ranných tréningoch, večerných tréningoch a škole máme ešte vlastné kondičné tréningy kde si vytvárame partiu ľudí, ktorí radi cvičia a hlavne sa sami učíme vytvárať tréning a pracovať s ľuďmi.  Ešte popri tom sa snažím viesť normálny sociálny život a kde ti vyjsť si s kamarátmi. Ale myslím, že ľudia s ktorými si najviac rozumiem na mňa vždy čakajú v telocvični.

 

Viac informácií zo sveta bojových športov sa dozvieš aj na našich sociálnych sieťach :

Instagram : @fightportal.eu

Facebook : FIGHT Portal 

Web : www.fightportal.eu

Youtube : fightportal EU

 

Partner:

www.slovenskyobchod.sk

www.mammal.sk

www.titanfightnight.sk

www.topfighterspromo.com 

 

KORONAVÍRUSOVÁ KRÍZA” ZASIAHLA SILNO I NÁS. VOPRED ĎAKUJEME KAŽDÉMU, KTO ZAŠLE HOCI LEN NIEKOĽKO CENTOV NA NÁŠ ÚČET  SK65 0200 0000 0042 7679 0857. POMÔŽETE TAK ĽUDOM, KTORÍ UŽ ROKY PRACUJÚ PRE VÁS A PRINÁŠAJÚ PRAKTICKY ZADARMO INFORMÁCIE ZO SVETA BOJOVÝCH ŠPORTOV.
NAŠLI STE CHYBU, ALEBO MÁTE TIP NA ZAUJÍMAVÝ ČLÁNOK? NAPÍŠTE NÁM
Kategórie
AKTUALITYROZHOVOR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY