Rozhodne súboj na zemi!

Začiatok šiestej epizódy poriadne prevetral mozgové závity celej osmičky a tiež Attilu Végha a Ondreja Novotného pri obľúbenej stolnej hre Česko. Všetci si dokázali, koľko toho vedia, koľko naopak nie a išlo sa späť do tréningu.
Z minulého dielu vieme, že prvou semifinálovou dvojicou bude Jakub Dohnal a Matúš Arpáš. Alfou a omegou celého tréningu bolo slovné spojenie “Grappler Arpáš”. Hrozbu, ktorú slovenský a európsky držiteľ medajlí z grappling a BJJ predstavuje, si v českom tíme všetci dobre uvedomovali. Rovnako tak si to uvedomujú aj slovenskí tréneri, ktorí to brali ako bezpochyby najväčšiu zbraň. Česká strana zvolila rovnakú taktiku ako v minulom zápase. Za každú cenu ubrániť Takedown a keď už sa to náhodou nepodarí, tak je treba Arpáš zasypať na zemi údermi, na ktoré z grapplingu nie je zvyknutý.
Zaujímavými predzápasovými faktami bolo, že Jakub Dohnal nikdy nebol ani v druhom kole – všetky zápasy ukončil víťazne v tom prvom – a že sa s Arpášom už raz v súboji stretol. Nie síce v MMA, ale v grappling. Vtedy zvíťazil Arpáš.
Po ťažkých tréningoch prišlo na rad zhadzovanie, ktoré prebehlo hladko a bez akýchkoľvek ťažkostí. U Kuba Dohnala dokonca aj s tyčinkou ako bonus.
ZÁPAS
Hneď od prvých minút bola k videniu poriadna prestrelka. Na zem sa zápas dostal až ku koncu kola, kde sa Arpáš snažil nasadiť páku na koleno, rovnako ako v minulom zápase s Konrádom, ale Dohnal predvádzal skvelú obranu.
Druhé kolo sa nieslo v nádychu “šachovej partie na zemi” tak, ako sa od zápasu očakávalo. Väčšia kontrolu predvádzal Dohnal a Arpáš väčšinu času dominoval z lepšej pozície.
Do tretieho kola šiel Arpáš s jasným pokynom “Musíš ho ukončiť”. Hoci sa akokoľvek snažil a hneď niekoľkokrát mal Dohnala, ako sa hovorí, na lopate, tak sa vytúženého a potrebného ukončenia pred limitom nedočkal.
Po rozhodnutí bodových rozhodcov nakoniec v pomere 2: 1 na body zvíťazil Jakub Dohnal a stáva sa tak prvým Finalistom, ktorý sa 17. 11. Pôjde pobiť o titul v pražskej O2 aréne.
Kategórie
AKTUALITY

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY