Roman Výbošťok – ROZHOVOR

S Romanom sme sa porozprávali jeho plánoch v MMA ...

1.Ahoj Roman. Na úvod sa nám aj čitateľom predstav … Ako sa voláš a kde trénuješ ?

,, Ahoj, volám sa Roman Výbošťok mám 26 rokov, trénujem v Progressive Gym Martin a Wolf Pride Gyme Žilina.”

2.Ako dlho sa venuješ MMA?

,, MMA sa aktívne venujem 2 roky.”

3.Kto je tvoj obľúbený sparingpartner a naopak s kým si až tak veľmi nerozumieš ?

,, Najčastejší sparing partner je Rasťo Levický, Tomáš Bolo a Mirko Hladký. Vyslovene, že by som niekoho ako sparinga nemal rád tak to ani nie. No veľmi neprijemný štýl má Roman Milec, alebo Miňo Duda zo Žilinskej Boxerňe.”

 

zdroj : osobný archív – Roman Výbošťok

 

4.Ako hodnotíš úroveň slovenského MMA posledne 2 roky ?

,, Je niečo neuveriteľné aký hype a hlavne pokrok zaznamenalo za posledné roky slovenské MMA. Dúfam, že to bude napredovať tým správnym smerom a Slovensko potvrdí, že je športová krajina aj v tomto ohľade.”

5.Mal si zranenie, kedy ťa uvidíme opäť v klietke?

,, Po mojom (zatiaľ) poslednom zápase vo finále KSL ligy som sa po prehre rozhodol, že potrebujem pauzu. Uvažoval som aj nad koncom. Príprava bola zložitá, vôbec som sa nesústredil na tréningy. Prechodené choroby, kúpa rodinného domu, nie moc podarená zmena zamestnania a také celkové hľadanie ďalšej etapy môjho života.

Povedal som si, že do ďalšieho zápasu musím mať tieto veci vyriešené. Dať sa do pohody a začať odznovu. Už bude aj lepšia finančná pohoda a budem môcť cestovať do Žiliny .
Rád by som sa predstavil na MAMMAL lige niekedy prelom február/marec.”

6.Naposledy sme ťa zahliadli na slovenskej amatérskej MMA lige MAMMAL ako podporu svojim spolubojovníkom, ako hodnotíš úroveň ligy?
,, Za mňa osobne je super to, že Mammal zviditeľňuje aj samotných zápasníkov a kluby. Je to osobné, nie sú to len tabuľky a čísla, ale príbehy ľudí.

Úroveň posledného Žilinského kola bola fakt neuveriteľná, niektoré amatérske zápasy by zaujali nepochybne svoje miesto na veľkých profesionálnych Česko – slovenských galavečeroch. Je to až neuveritelné, kde sa za polroka posunula liga a samotný zápasníci.”

 

zdroj : osobný archív – Roman Výbošťok

 

7.Máš nejaký vzor? S kým by sa chcel stretnúť v klietke?

,, Vzor ako človek a zápasník je pre mňa určite Tomáš Bolo. A s kým by som sa chcel stretnúť v klietke? Fú to ani neviem…

Na poslednom kole Mammal sa mi páčil výkon Samuela Dutku, ktorému som aj fandil v súboji proti drsnému Poliakovi. Tak kto vie, rád by som sa možno stretol zo Samom,

nádejným mladým bojovníkom a rád by som chcel odkázať aby rešpektovali trénera a všetkých ktorí spravia prvý krok a začnú trénovať.”

8.Čo by si chcel odkázať mladým nádejným bojovníkom ?

,, Nech si uvedomia, že nie sú niečo viac ako iní, že ich talent, zručnosti a sila ich zaväzuje. Zaväzuje ich to pomáhať mladším, slabším, ťarbavejším. Samozrejme pomáhať aj svojmu klubu. Ak sa to naučia vo svojom klube prenesú to aj do života a bude tu krajšie. ”

9.Čo by si chcel odkázať fanúšikom bojových športov a čitateľom fightportal.eu ?

,, Čitateľom a fanúšikom by som sa rád poďakoval za to, ako podporujú tento krásny šport a pomáhajú búrať predsudky. A zároveň by som ich rád poprosil aby viac podporovali amatérske prostredie a mládež pretože tam je naša budúcnosť. Ďakujem a prajem pekný deň.”

 

 

Text aj fotografie sú súčasťou a majetkom Fight Portal magazínu, a je zároveň redakčným obsahom. Pri použití médií vo svoj prospech, je potrebné udávať zdroj. 

 

Podpor svojho fightera: shop.fightportal.eu

 

Viac informácií zo sveta bojových športov sa dozvieš aj na našich sociálnych sieťach :

Instagram : @fightportal.eu

Facebook : FIGHT Portal 

web : www.fightportal.eu

Kategórie
ROZHOVOR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY