PETR KAREŠ – ROZHOVOR

Exkluzívne pre Fight Portal sme vyspovedali aj jedného z najznámejších promotérov na česko-slovenskej scéne MMA ...

1. Dobrý deň pán Kareš, na začiatok rozhovoru sa naším čitateľom v skratke predstavte, kto ste, aký je Váš vek , čomu sa venujete? 

,, Vedu organizaci XFN, je mě 38 let, rád hodně a tvrdě pracuji, moc rád trávím čas ze svoji partnerkou a svým psem a nejvíce si odpočinu během tréninku bojových sportů.”

2. Ako ste sa dostal k bojovým športom? Viedol Vás k tomu niekto od detstva?

,, V 17 letech jsem začal s bojovým systémem Musado a později se začal specializovat na jeho vojenskou část Military Combat System. Ve 23 letech jsem pod vedením Rostislavy Osičky vstoupil poprvé do ringu v klasickém boxu a v 26 letech jsem začal v kickboxu, kde jsem odzápasil 10 let v české reprezentaci K-1. Mám za sebou více, než 100 amatérských a 20 profesionálních zápasů. ”

3. Čo považujete za svoj najväčší športový úspech?

,, V roce 2013 jsem získal pás profesionálního mistra světa organizace WKU, který jsem o rok později znovu obhájil. V amatérském ringu jsem se stal více-mistrem Evropy a vyhrál jsem několik Světových pohárů. V roce 2017 jsem se kvalifikoval na Světové hry. ”

zdroj : osobný archív – Petr Kareš

 

4. Pred krátkym časom, médiami preletela informácia, že ste ohlásil koniec svojej športovej kariéry? Môžete mi túto informáciu potvrdiť, prípadne sa vyjadriť k tomu prečo ste sa rozhodol práve takto?

,, Ano, to je pravda. Moje cesta bojovníka již končí. Poslední zápas jsem měl mít 22.9., ale by zrušen, takže si budu na něho ještě nějaký čas muset počkat.”

5. Okrem toho ste aj majiteľ XFN, jednej z najznámejších organizácií na Česko-slovenskej scéne bojových športov ako vznikol tento projekt? 

,, Organizoval jsem v posledních 6 letech řadu amatérských i profesionálních akcí. V roce 2015 jsem byl ředitelem Mistrovství Světa světa v MMA pořadného v Praze a tam jsem si uvědomil, že MMA je sportem, kterému bude patřit 21. století. Založil jsem v roce 2016 XFN jako vůbec první profesionální promotérskou organizaci v ČR a SR. Vytvořil jsem tým, který se profesně věnuje pouze a jenom MMA. Bojové sporty se staly naší prácí. ”

6. Najbližší event Vás čaká na pôde Slovenska a to konkrétne v športovej hale Ondreja Nepelu v Bratislave. Termín eventu sa však zmenil ? Čo sa stalo? 

,, Vysvětlil jsem důvody na svých sociálních sítích. Připravujeme spuštění nové platformy, která Vám umožní sledovat XFN kdekoliv, kdykokoliv po celém světě. Nebylo to snadné rozhodnutí a právem jsem za to byl kritizován. Věřím, že to všem fanouškům 18/11 vynahradíme skvělými zápasy, které nás v Bratislavě čekají. ”

zdroj : súkromný archív – Petr Kareš

7. Na ktorý zápas sa tešíte vy osobne najviac?

,, Mám velmi rád zápasy Kleina, který je pro mě budoucností slovenského MMA. Baví mě jak se z pokorného a milého mladého muže se stane v kleci chladný a rychle myslící predátor. Moc se také těším na titulový zápas Ivana Buchingera. Ale obecně se těším na představení všech slovenských zápasníků. Jsou výjimečný, každý něčím jiný a každý z nich má, co fanouškům nabídnout. ”

8. Zatiaľ teda termín galavečera ostáva na termín 18.11.2018 , kde si fanúšikovia bojových športov môžu zakúpiť lístky?

,, Vstupenky jsou k dostání na Ticketportal.sk a Predprodaj.sk. Termín se již nezmění, na to Vám mohu dát své  slovo. ”

9. Nedá mi sa nespýtať na aféru, ktorá taktiež obletela česko-slovenskými médiami a to je téma OKTAGON vs. XFN. Môžete čitateľom priblížiť situáciu, ktorá vznikla a prečo vlastne vznikla?

,, OKTAGON MMA je naše přímá konkurence, takže asi z toho vznikla. Ondřeje Novotného i Pavola Nerudu znám několik let a jsou z nás silných prométérů v České i Slovenské republice služebně nejmladší. Mají hezký produkt, umějí dělat dobré akce a diváky pro své zápasníky nadchnout. Nevím, co bych k nimi více měl uvést, přeji jim hodně štěstí. ”

10. Aký je momentálne Váš vzťah s organizátormi OKTAGONU?

,, Když se mě na ně někdo zeptá, tak řeknu svůj názor. Jinak se je snažím již vůbec nekomentovat. ”

11. Čo by ste odkázal mladým ľuďom, našim čitateľom a fanúšikom XFN?

,, Mladým zápasníkům bych vzkázal, aby nepospíchali do profesionálního MMA, aby co možná nejdéle zůstali v amatérské kleci a sbírali zkušenosti. XFN na Slovensku finančně podporuje skvělý projekt amatérské ligy MAMMAL, kde mohou mladí sportovci růst a pracovat na sobě do doby, než budou připraveni pro karty XFN.

Lidem a fanoušků bych vzkázal, aby podporovali tento skvělý sport a především zápasníky samotné. Je něco jiného, když ve fotbale nedáte branku, nebo v atletice doběhnete poseldní do cíle. Být zápasníkem je jedna z nejtěžších sportovních kariér jakou si může člověk vybrat a to si zaslouží podporu každého z Vás. ”

 

Viac informácií zo sveta bojových športov sa dozvieš aj na našich sociálnych sieťach :

Instagram : @fightportal.eu

Facebook : FIGHT Portal 

web : www.fightportal.eu

 

Kategórie
ROZHOVOR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
 • 20. apríla 2019
  Malačan s obrovskou základňu fanúšikov Simon Michalek sa predstaví už túto nedeľu na PCF 20 LEGENDARY ...
 • 19. apríla 2019
  26.4.2019 Tomáša čakal zápas pod ruskou organizáciou Fight Nights Global. Bohužiaľ sa Tomáš na tréningu zranil a tak sa tento zápas neuskutoční ...
 • 16. apríla 2019
  Už túto nedeľu sa Aréne Poprad uskutoční galavečer najstaršej organizácie na slovenskej scéne PCF 20 LEGENDARY. My sme pre Vás vyspovedali Daniela Bruna Brunclíka ...
 • 16. apríla 2019
  Dlho očakávaný a divákmi žiadaný zápas MURADOV vs. KINCL pod hlavičkou XFN sa mal uskutočniť 7.6.2019 v pražskej O2 Aréne. Prečo sa tak nestane sa dozviete v článku ...
 • 15. apríla 2019
  V sobotu sa v Dubnici nad Váhom otriasla športová hala pod taktovkou galavečera Titan Fight Night 6. Fanúšikovia boli skvelí a atmosféra na jedničku. Ako to celé dopadlo sa dozviete v článku ...
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY

 • SIMON MICHALEK – ROZHOVOR

  1. Ahoj Simon. Najbližšie sa predstavíš na podujatí PCF 20 už túto nedeľu v Poprade, kde sa postavíš proti známemu Danielovi Brunclíkovi. Si na neho pripravený ? ,, Áno...
 • Daniel Bruno Brunclík – ROZHOVOR

  Ahoj Daniel, V prvom rade by sme sa chceli v mene Fight Portal poďakovať, že si si našiel čas a poskytol nám rozhovor.   1.Patríš medzi bojovníkov, ktorých na scéne netreba predstavovať,...
 • Milan Kratochvíla – ROZHOVOR

  ,,Som Milan Kratochvíla zápasník K1, majster sveta a Slovenska v organizácii WKN trénujem v Bratislavskej boxerni.“ Pamätáš si svoj prvý tréning? ,,Jasné pamätám prvý tréning, bol tréning MMA u Kamila Cibinského...
 • Tomáš Bolo – Rozhovor

  Ahoj Tomáš na domácej scéne si známe meno a verejnosť ťa pozná najmä z reality show Oktagon Výzva. Ako odstupom času vnímaš túto životnú skúsenosť ? ,, Ahojte tak...