Peter Hallon – rozhovor

Zakladateľ Občianského združenia Úsmev pre Záhorie a organizátor eventu Noc bojovníkov nám prezradil viac o tom, ako projekt vznikol

Ako vznikol nápad spojiť bojové športy s občianskym združením Úsmev pre  Záhorie?
,, Občianske združenie Úsmev pre Záhorie sme založili s úmyslom rozvíjať Záhorie a priniesť sem zaujímavé akcie, či už z kultúrnej, športovej, alebo spoločenskej oblasti. Myšlienka Noci bojovníkov išla od Tomáša Drabika a keďže tu máme mladé talenty, ako sú bratia Michalkovci, ktorým fandí minimálne celé Záhorie, tak sme bez váhania do tohto projektu išli, najmä pre ich podporu. Myslím, že je dôležité podporovať mladých, ktorí chcú športovať a neflákajú sa po ulici. Je to časovo a finančne náročné a títo športovci by mali ísť príkladom ďalším generáciám. Budem sa snažiť aj do budúcna podporiť týchto chalanov, aby im to čo najdlhšie vydržalo a splnili si svoje športové sny.”

Je toto Vaše prvé podujatie takéhoto druhu ?
,, Nie. Vlani sme na prvého mája organizovali benefičný koncert, ktorého výťažok sme venovali na projekt obnovy kaštieľa v Malackách, neziskovej organizácii Vstúpte a malackému detskému domovu Macejko. Vyzbierali sme dokopy 10 000 eur a bez nároku na honorár nás prišiel podporiť náš kamarát Rytmus, ale aj Kmeťovci, Strapo či DJ Euro a DJ Miss Rodez.
Viac tu: 
http://usmevprezahorie.sk/beneficia-s-rytmusom-vyzbierala-10-000-eur/

Zakladateľ Občianského združenia Úsmev pre Záhorie a organizátor eventu Noc bojovníkov nám prezradil viac o tom, ako projekt vznikol

zdroj : www.fightportal.eu 

Okrem toho sme organizovali letné tábory pre deti – kurz fotografovania, tanca s Máriom Lopezom, vybavili sme konanie letného volejbalového turnaja Beach Volley Tour na Rudave pri Malackách, kde hlavnou hviezdou bola Dara Rolins, zabezpečili sme pre seniorov a deti cvičenie jogy zadarmo, dva roky po sebe sme pripravili pri príležitosti MDŽ koncert Marcely Laiferovej pre seniorov, a mnoho ďalšieho…”

A prečo práve Malacky ?
,, Odtiaľto pochádzame, tu sme vyrastali, máme tu kamarátov, lásky, bývame tu a naše srdcia patria Záhoriu.”

Ako dlho ste pripravovali toto podujatie ?
,, S “papierovačkami” asi dva mesiace. Ale reálne som to začal robiť 24 hodín pred akciou; ešte večer pred konaním sme nemali napr. SBS ( smiech ). Veľa vecí sa robilo aj počas akcie za pochodu. Ja pevne dúfam, že si to diváci všimli len minimálne a toto podujatie si užili. ”

Aké boli reakcie ľudí na takýto druh akcie ?
,, Ocenili, že sme priniesli opäť niečo nové, čo tu v Malackách nebolo. Navyše, bratia Michálkovci, hlavné hviezdy podujatia, majú v Malackách korene a silný fanklub, pre nás to bola o to väčšia motivácia predstaviť ich v ringu a ukázať, akých šikovných a talentovaných ľudí má Záhorie.”

Čo je cieľom tejto akcie ?
,, Podporiť Zväz telesne postihnutých a kluby Fight Division Malacky a Alpha Boxing Club Malacky, ktorým sme rovným dielom venovali 2083 eur. A druhotným cieľom je podpora športu ako takého.”

Plánujete sa takýmto podujatiam venovať aj do budúcna ?
,, Áno a budeme sa snažiť vymyslieť zase niečo nové, netradičné. Minulý rok bol koncert vo vypustenom bazéne na Letnom kúpalisku, tento rok sme priniesli Noc bojovníkov…”

Komu by ste sa chceli poďakovať ?
,, V prvom rade všetkým, ktorí si zakúpili vstupenku a vďaka ktorým sme mohli vyzbierať financie na podporu troch vybraných organizácií. Veľká vďaka patrí moderátorovi Fučovi, rapperom Majselfovi a Rytmusovi, ktorí vystúpili bez nároku na honorár. Vďaka patrí všetkým sponzorom, ktorí nás pri organizovaní podporili, boxerskym klubom, účastníkom podujatia a aj hosťom, ktorí nás prišli podporiť.”

 

Viac informácií zo sveta bojových športov sa dozvieš aj na našich sociálnych sieťach :

Instagram : @fightportal.eu

Facebook : FIGHT Portal 

web : www.fightportal.eu

 


Marcel Masaryk – ROZHOVOR                                           Jozef ,, JOKY ” Janotík – ROZHOVOR    

Kategórie
ROZHOVOR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY