Oktagon výzva III., 7. díl

Finále alebo nič
Z minulého dielu poznáme prvého finalistu, ktorý v pražskej O2 aréne bude zápasiť o titul šampióna tretej série OKTAGON Výzva – Jakuba Dohnala. V kontroverznom a tesnom zápase porazil Matúše Arpáše.
Celá séria sa blíži do veľkého FINÁLA a zostáva nám jediné – druhý finalista.
Na začiatku epizódy si ešte celá osmička aj spoločne s trénermi zrekapitulovali zápas. Jedni videli výhru Jakuba, druhí naopak Matúša. Nič z toho však nie je podstatné, rozhodli rozhodca. Ide sa ďalej.

zdroj: Oktagon MMA

SÚBOJ o FINÁLE. Karol Ryšavý alebo Aziz Dauliatov?
Ešte pred samotným zápasom bude okrem náročného tréningu náročné aj zhadzovanie. Hlavne psychicky. Obaja bojovníci sa totiž v Karlových Varoch museli vyrovnávať nástrahám špičkovej a chutnej miestnej kuchyne.

zdroj: oktagon MMA

“Pre mňa je to veľmi dôležitý zápas, to finále chcem. Azizi nezávidím, že musí ísť proti mne, ” povedal po staredowne Ryšavý.
“Súpera ako ja ešte nestretol, bude to mať ťažké,” predpovedal Dauliatov.
Dauliatov sa pri tréningoch mohol tešiť vedenie šampióna ťažkej váhy Oktagon Michala Martinka, s ktorým precvičoval hlavne postoj. Tréning bol náročný, hlavne kvôli absencii nejakých tých sacharidov a dlhému zhadzovanie. Aj napriek tomu bol český tím presvedčený, že bolo natrénované všetko dôležité.
Na slovenskej strane bol tréning tiež zameraný na techniku v postoji a tiež obrane proti strhom. Aj Karola trápil nedostatok sacharidov a teda energie. Pri samotnom zhadzovaní to bol ale práve Karol, kto to zvládol hladko a bez problémov.
Trápil sa naopak Aziz, ktorému to v saune veľmi nešlo, na prvý pokus nenavážil a v ďalších dvoch hodinách musel ešte pár desiatok gramov chudnúť behaním. Úspešne.
Predzápasový staredown ukázal, že sú obaja bojovníci veľmi motivovaní a nejdú pre nič iné, než víťazstvo.

zdroj: oktagon MMA

ZÁPAS
Hneď od prvých sekúnd bolo jasné, že nás čaká poriadna prestrelka a tak aj bolo. Obaja bojovníci si v postoji vymieňali tvrdej úder a treba povedať, že o niečo presnejší bol Ryšavý. Práve tomu sa podarilo zablokovať Azízov pokus a strh a sám ho vzal na zem. Tam sa mu ho po pár desiatok sekundách podarilo uškrtiť.
Druhým semifinalistom sa teda stáva Karol Ryšavý a s Jakubom Dohnal sa už 17. 11. pobije o titul šampióna tretej série šou Oktagon Výzva.

Text aj fotografie sú súčasťou a majetkom Fight Portal magazínu, a je zároveň redakčným obsahom. Pri použití médií vo svoj prospech, je potrebné udávať zdroj. 

 

Viac informácií zo sveta bojových športov sa dozvieš aj na našich sociálnych sieťach :

Instagram : @fightportal.eu

Facebook : FIGHT Portal 

web : www.fightportal.eu

Kategórie
AKTUALITY

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
 • 17. januára 2019
  Legendárny ruský zápasník Fedor Emelianenko pochválil úroveň Grand Prix Bellator ťažkej váhy a taktiež porozprával o tom, odkiaľ čerpá motiváciu pre ďalšie pokračovanie svojej kariéry.
 • 17. januára 2019
  Už 22. Februára sa môžeme tešiť na ďalšiu časť tohto podujatia a tak vám postupne predstavíme dvojice, ktoré sa nám v Bratislave tentokrát predstavia.
 • 16. januára 2019
  Oficiálna fight karta galavečera Den bojovníků 21: New blood
 • 15. januára 2019
  Tyron Woodly opakovane vravel, že by chcel odísť na odpočinok ako šampión strednej váhovej divízie. Je tu možnosť, že už v tomto roku sa objaví vo vyššej kategórií.
 • 14. januára 2019
  Tomáša Zámečníka sme oslovili ako mladého talentovaného mma bojovníka, ktorého sme videli naživo v nádherných zápasoch, či už to bolo na Slovenskej amatérskej MMA lige alebo na galavečery bojových športov, ktorý poriadal jeho domovský klub Laugarício Combat Club v Trenčíne.
REKLAMA
REKLAMA

PODOBNÉ ČLÁNKY