Oktagon výzva III., 7. díl

Finále alebo nič
Z minulého dielu poznáme prvého finalistu, ktorý v pražskej O2 aréne bude zápasiť o titul šampióna tretej série OKTAGON Výzva – Jakuba Dohnala. V kontroverznom a tesnom zápase porazil Matúše Arpáše.
Celá séria sa blíži do veľkého FINÁLA a zostáva nám jediné – druhý finalista.
Na začiatku epizódy si ešte celá osmička aj spoločne s trénermi zrekapitulovali zápas. Jedni videli výhru Jakuba, druhí naopak Matúša. Nič z toho však nie je podstatné, rozhodli rozhodca. Ide sa ďalej.

zdroj: Oktagon MMA

SÚBOJ o FINÁLE. Karol Ryšavý alebo Aziz Dauliatov?
Ešte pred samotným zápasom bude okrem náročného tréningu náročné aj zhadzovanie. Hlavne psychicky. Obaja bojovníci sa totiž v Karlových Varoch museli vyrovnávať nástrahám špičkovej a chutnej miestnej kuchyne.

zdroj: oktagon MMA

“Pre mňa je to veľmi dôležitý zápas, to finále chcem. Azizi nezávidím, že musí ísť proti mne, ” povedal po staredowne Ryšavý.
“Súpera ako ja ešte nestretol, bude to mať ťažké,” predpovedal Dauliatov.
Dauliatov sa pri tréningoch mohol tešiť vedenie šampióna ťažkej váhy Oktagon Michala Martinka, s ktorým precvičoval hlavne postoj. Tréning bol náročný, hlavne kvôli absencii nejakých tých sacharidov a dlhému zhadzovanie. Aj napriek tomu bol český tím presvedčený, že bolo natrénované všetko dôležité.
Na slovenskej strane bol tréning tiež zameraný na techniku v postoji a tiež obrane proti strhom. Aj Karola trápil nedostatok sacharidov a teda energie. Pri samotnom zhadzovaní to bol ale práve Karol, kto to zvládol hladko a bez problémov.
Trápil sa naopak Aziz, ktorému to v saune veľmi nešlo, na prvý pokus nenavážil a v ďalších dvoch hodinách musel ešte pár desiatok gramov chudnúť behaním. Úspešne.
Predzápasový staredown ukázal, že sú obaja bojovníci veľmi motivovaní a nejdú pre nič iné, než víťazstvo.

zdroj: oktagon MMA

ZÁPAS
Hneď od prvých sekúnd bolo jasné, že nás čaká poriadna prestrelka a tak aj bolo. Obaja bojovníci si v postoji vymieňali tvrdej úder a treba povedať, že o niečo presnejší bol Ryšavý. Práve tomu sa podarilo zablokovať Azízov pokus a strh a sám ho vzal na zem. Tam sa mu ho po pár desiatok sekundách podarilo uškrtiť.
Druhým semifinalistom sa teda stáva Karol Ryšavý a s Jakubom Dohnal sa už 17. 11. pobije o titul šampióna tretej série šou Oktagon Výzva.

Text aj fotografie sú súčasťou a majetkom Fight Portal magazínu, a je zároveň redakčným obsahom. Pri použití médií vo svoj prospech, je potrebné udávať zdroj. 

 

Viac informácií zo sveta bojových športov sa dozvieš aj na našich sociálnych sieťach :

Instagram : @fightportal.eu

Facebook : FIGHT Portal 

web : www.fightportal.eu

Kategórie
AKTUALITY

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY

 • OKTAGON 14, Výzva bola vypočutá !

  Organizácia OKTAGON MMA sa už v septembri vráti do najväčšej slovenskej arény. Zimný štadión Ondreja Nepelu zažije 14.9. titulovú bitku, vojna ouBratislavu, návrat legendy a veľkú show. Po mesiacoch...
 • MAMMAL 8 – OFICIÁLNE VÝSLEDKY

     KADETI:    /-57/kg Jakub Peško  ( Club Fight Club Kenkyo Poprad )  – /-57/ kg Erik Nagy ( OFA Club Bratislava ) : WIN – Erik Nagy (...
 • OKTAGON 12 – VÝSLEDKY

  OKTAGON 12: Výsledky   Prelims Clara Ricignoulu def. Nikoleta Domoráková v 1. kole na TKO Mateusz Legierski def. Ronald Paradeiser v 2. kole na TKO Robert Bryczek def. Máté Kertesz na body Ludovit...
 • OKTAGON MMA hlási ďaľšiu posilu !

  Rady organizácie tentokrát posilní David Dvořák, s ktorým organizátori podpísali zmluvu pred pár dňami. Nepochybne česká jednotka v mušej váhe, ktorý zaujíma aj 44. miesto, podľa rebríčku FightMatrix. Davida...