MONIKA CHOCHLÍKOVÁ – Rozvohor

Jedna z najvýznamnejších predstaviteliek K1 na Slovensku sa už o pár dní postaví do ringu s poľskou bojovníčkou...

Čo ťa viedlo k tomu aby si začala robiť tento šport?

,, V podstate len čistá náhoda. Kamarát ma zavolal na tréning, aby som to vyskúšala, no a tak som pri tom už zostala.”

Ako dlho sa venuješ K1?

,,5 rokov.”

Stále mám motiváciu sa zlepšovať- mojím cieľom je stať sa aspoň na rok neporazená, s tým, že by som zápasila s najväčšími hviezdami v mojej váhovej katogórií.

zdroj : Osobný facebook profil – Monika Chochlíková 

Kde trénuješ a kto je tvoj tréner?

,,Trénujem vo Victory Gyme Trenčín a mojím trénerom je Tomáš Tadlánek.”

Aj ty sama sa venuješ teda trénovaniu žien a dievčat. Ako a kde sa môžu nádejné budúce bojovníčky prihlásiť ?

,,Momentálne robíme nábor do nášho klubu (Victory Gym Trenčín- www.victorygym.sk), ktorý prebieha počas celého januára. Tréningy sú v piatok o 16:00 a nedeľu o 15:00. Poprípade ak nevyhovujú tieto časy, je ešte možnosť súkromných tréningov, tie sú však drahšie.

Čo považuješ za svoj najväčší športový úspech ?

,,Určite výhra na Majstrovstvách Európy WAKO v K1 -52kg. Vtedy to nikto nečakal, dokonca ani ja (smiech). Keď som však vyhrala posledný tretí zápas, bolo to niečo neuveriteľné. Rada by som si tie pocity znovu zopakovala.”

 

zdroj : Osobný facebook profil – Monika Chochlíková 

Aké máš plány do budúcnosti čo sa týka športu?

,,Najbližších pár rokov chcem určite ešte zápasiť, chcela by som sa umiestniť na Majstrovstvách Sveta WAKO a vyskúšať si Majstrovstvá Sveta alebo Európy IFMA (thajský box). Stále mám motiváciu sa zlepšovať- mojím cieľom je stať sa aspoň na rok neporazená, s tým, že by som zápasila s najväčšími hviezdami v mojej váhovej katogórií. No a ak sa mi toto splní a nenájdem ďalšiu motiváciu, asi si založím rodinu :D. Ale ja tak rátam, že ak toto sa mi splní, bude to tak o 5-10 rokov, takže z ringu ešte tak skoro neodídem.”

Najbližšie ťa čaká zápas na galavečeri Muay Thai Evening – Zerex Fight Night, kde sa proti tebe postaví poľská bojovníčka Emília Podolská. Ako dlho sa pripravuješ na tento zápas?

,,Minulý rok som mala dosť náročný, tak som si dovolila trochu dlhší oddych ako je mojím zvykom. A intenzívne som sa začala pripravovať na začiatku tohto roka. Príprava bude trvať cca 4 týždne.”

zdroj : Osobný facebook profil – Monika Chochlíková 

Ako hodnotíš súperku? Aké sú podľa teba jej silné stránky a aké sú tie slabé?

,,To ja zistím až v ringu (smiech). V zásade si nepozerám súperkyne videá, mám to šťastie, že môj tréner si ich pozrie namiesto mňa a pripraví mi taktiku. Tú taktiku trénujeme na tréningoch a potom v zápase uvidím, či to naozaj sedí, alebo treba vymyslieť niečo iné. No na 99% to vždy sedelo zatiaľ .”

Čo by si chcela odkázať svojím fanúšikom a mladým ľudom?

,,V prvom rade im ďakujem za veľmi veľkú podporu. Za to že chodia na moje zápasy, že mi držia palce, že kričia a že ma dokážu ,,vyhecovať” k lepším výkonom. A čo by som chcela odkázať mladým ľuďom? Vždy si choďte za svojím snom, nech je na tej ceste hocičo. Čím viac na sebe pracujete, tým skôr sa dostavia lepšie výsledky. A to nehovorím len o športe. Keď tomu veríte choďte za tým.”

Kontakt:

Facebook : Monika Chochlíková

Instagram: @monikachochlikova

E-mail: monika.chochlikova@gmail.com

 

Autor článku : Cruela De Wille

Kategórie
ZÁPASROZHOVOR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY