MEDZINÁRODNÝ TURNAJ V KYJEVE

Včera do bojov na medzinárodnom turnaji v Kyjeve zasiahla až pätica voľnoštýliarov.

Elbrus Chertkoev 65 kg sa predstavil v repasáži a v boji o malé finále prehral s maďarským borcom Asharinom. Premiéru v slovenskom drese absolvoval vo váhe do 70 kg Taimuraz Salkazanov, ktorý si v prvom kole poradil s ukrajincom Radulovov 7:2. V druhom kole to bolo predčasné finále váhy do 70 kg, kde sa Taimuraz stretol s majstrom sveta 2017 vo váhe do 65 kg gruzíncom Zurabi Iakobishivili.
Taimuraz celý zápas dominoval a vyhrával už 5:1 avšak záver zápasu nezvládol aj po taktických chybách jeho rohu a prehral nakoniec 5:5 keď posledný bodoval gruzínec. Bohužiaľ spodná časť pavúka bola veľmi nabitá a Zurabi v semifinále po chybe rozhodcov podľahol tesne ukrajincovi Kviatkovskemu, ktorý sa predstaví vo finále. Pre Taimuraza sa týmto turnaj skončil.

Vo váhe do 125 kg nastúpil v slovenskom drese ďaľší z Osetincov Georgii Nogaev, ktorý v prvom kole porazil mladého kazacha Batirmurzaeva na lopatky a dostal sa medzi osmičku najlepších. V ďalšom kole nestačil na poľského olympionika Barana a vo vyrovnanom zápase mu podľahol 3:2.
Baran v semifinále prehral s majstrom sveta Genom Petriashilim a tým sa sa pre Georgiho turnaj skončil.

zdroj : osobný archív – Gladiátors Team , ZK Olymp

Svoju premiéru vo váhe do 92 kg absolvoval jeden z dvoch reprezentantov slovenskej školy zápasenia Michael Bodnár. Michael kontroloval v prvej perióde s prehľadom výborného ukrajinca Marka Makariana a vyhrával 2:1. V úvode druhého dejstva, po nepríjemnom podkopnutí ukrajinca došlo k zraneniu kolena slovenského reprezentanta a do ďalších bojov už nenastúpil. Prajeme mu skorý návrat na žinenku.

Vo večernom malom finále sa v boji o bronz predstavil talentovaný mladý Osetin v slovenskych farbách Akhsarbek Gulaev 74kg, kde nastúpil proti výbornému zápasníkovi z Azerbajdžanu, predstaviteľovi dagestanskej školy zápasenia Gadzimuratu Omarovi a po vyrovnanom zápase zvíťazil 2:1.
Blahoželáme!!!!

zdroj : osobný archív – Gladiátors Team , ZK Olymp

Kategórie
ZÁPASENIE

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY