Martin Minár – rozhovor

Martin nám prezradil, čo ho viedlo k tomu aby vstúpil do klietky ale aj o to, aké sú jeho očakávania a ako hodnotí súpera...

1. Ahoj Martin na začiatok rozhovoru sa predstav, koľko máš rokov, čomu sa venuješ, kde trénuješ, kto je tvoj tréner?

,, Ahoj, volám sa Martin Minár, mám 31 rokov, trénujem brazílske jiu jitsu v Clube de Jiu Jitsu Pitbull Nitra a mojim trénerom je Michal Sobolič.”

2. Viem, že si spoluorganizátor eventu XFN- Fight Of Gladiators, ktorý sa uskutoční v Nitre. Ako začala tvoja spolupráca s touto organizáciou?

,, Spolupráca začala hneď po pár osobných stretnutiach. Okamžite sme si sadli s chalanmi z XFN, čo sa týka názorov a plánov. A tak nič nebránilo zorganizovaniu prvej spoločnej akcie s názvom XFN FIGHT OF GLADIATORS NITRA, ktorá sa uskutoční 21.4.2018 v Mestskej športovej hale v Nitre.”

Zdroj : súkromný archív – Martin Minár

3. Po prvýkrát sa postavíš do klietky zrovna na tomto evente. Čo ťa podnietilo k komu, aby si šiel do klietky?

,, Mojou hlavnou motiváciou je spropagovanie nášho športu – brazílskeho jiu jitsu – a klubu samozrejme, aby som pritiahol viac ľudí, mladých i starších na tréningy, aby stratili zábrany a prišli trénovať. Netreba k tomu nič moc, len tričko a trenky a vôľu trénovať…”

4. Ako hodnotíš svojho súpera? Máš už pripravený game plán?

,, Súper je zo Srbského MMA klubu. Je skúsený kickboxer ( pôvodne som mal mať boxera, ale prijal ponuku na profi zápas v boxe, ktorú sme nevedeli preplatiť finančne ). Neviem o ňom veľa, ale som si istý, že bude veľa boxovať a kopať. Taktika je jasná, natlačiť sa na neho, dostať ho na zem a uškrtiť. ”

5. Je na slovenskej poprípade českej scéne niekto konkrétny, s kým by si si určite chcel dať zápas?

,, Nemám ambície s niekym si dávať zápasy, ale takisto nevylučujem, že si ešte niekedy v budúcnosti zápas dám. Sústredím sa na to, čo ma čaká teraz. Čo prinesie budúcnosť je otvorené a aj to tak chcem nechať. Trénujem stále, či je zápas alebo nie. Chystáme sa na turnaje a kto ma pozná, vie, že trénujem celý rok bez ohľadu na počasie, sviatky, či čokoľvek iné, tréning je vždy priorita. ”

Zdroj : súkromný archív – Martin Minár

6. Vráťme sa ešte k samotnému gala. Kde si fanúšikovia môžu zakúpiť lístky?

,, Lístky na blížiaci sa event možno zakúpiť v sieti ticketportal.sk a takisto u niektorých chalanov, ktorí budú mať zápas, v kaviarni Bowling na Klokočine, v posilňovni Relax Club 34 na Razúsovej ulici, v taxislužbe LEDO TAXI NITRA, pre info kľudne volajte mne 0911297985. ”

Zdroj : súkromný archív – Martin Minár

7. Na ktorý zápas, teda okrem svojho samozrejme, sa tešíš ty najviac?

,, Teším sa na svojho brata Pištu Lednického a aj na všetky ostatné zápasy…”

8. Čo by si chcel odkázať svojím fanúšikom, naším čitateľom a mladým ľuďom?

,, Odkázal by som aby ľudia odhodili hanbu a zábrany a prišli trénovať. Aby sa hýbali, aby spoznali svoje limity. Nikto učený ani trénovaný z neba nespadol, takže aj začiatočníci sú vítaní.”

 

Kategórie
ROZHOVOR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY