Marketing bojových športov preberajú ženy

Marketing bojových športov preberajú ženy...

Marketing bojových športov preberajú ženy…

Žilinčanka Nina Sedlaková je úspešnou ženou vo svete marketingu už niekoľko rokov.

Začala už ako mladé dievča, keď sa vrátila domov zo zahraničia. Ako prvá firma, kde vytvárala marketing bola advokátska kancelária jej mamy. Vtedy to bolo ešte ojedinelé a ľudia absolútne nechápali. Ale bol rok 2006 a bolo to pred krízou a práve jej marketing zachránil ich firmu v tom, že sa ako jedna z mála udržala. Nina sa neskôr stala majiteľkou 3 naj agentúry na Slovensku New Face Management čo jej otvorilo aj dvere do sveta – marketingu. Neskôr to bolo Ferrari Poland. Najviac ju baví, ale politická scéna nakoľko pripravovala niekoľko kampani práve v tejto oblasti. Nina napríklad pracovala aj ako marketingová riaditeľka v jednom vydavateľstve a to ju spojilo práve s MMA svetom… 

Nina málo ľudí vie, že táto práca ťa vlastne prepojila s Gáborom. Vieš nám o tom povedať viac? 

,, Áno, je to pravda. Málokto vie, že práve táto práca ma zblížila s Gáborom, keď som prišla na  nápad, že by mohol Gábor pre nás písať blog. Len vtedy som ešte netušila ako to s ním je, teda čo sa jedna slovenského jazyka.

Tak som mu teda zavolala, na všetko sme si povedali áno a dohodli sa. Potom som  zavolala šéfredaktorke, že teda Gábor je vybavený bude pre nás písať blog.

Ani jedna sme nevedi, že ani on sám to celé asi moc dobre nechápe, ale tak spoločne sme napísali 3 blogy na ktoré asi nikdy nezabudneme a vždy sa na tejto príhode spoločne zasmejeme. O 2 roky nato som stretla Gábora na jednej akcii v Žiline, kde v podstate on spomenul, že by potreboval managera a odvtedy spolupracujeme. Postupom času to už nie je ani tak o tej práci, ale skôr sa už považujeme za rodinu. S Gáborom sa veľmi podporujeme a dokonca mi bol ako svedok na mojej svadbe.”

Nina viem, že okrem Gabora robíš manažérku nejaký čas aj Monike Jakliovej, či Lucii Sedláčkovej. Ale tiež viem, že si prebrala aj marketing OFA( Oktagon Fighting Academy).

Ako si sa k tomu dostala a čo by si povedala o OFA? 

,, Už roky rokúce sa venujem marketingu ako takému a práve ten má teraz posunul do marketingu bojového umenia. OFA bola, je a aj bude gigantom na Slovensku aj v Česku čo sa týka športu MMA. Jej majiteľ je “krstný otec “ MMA športu a hviezda mediálneho sveta MMA Ilja Škondrič. Ilju poznám dlhé roky, veľa sme spolupracovali, čo nás neskôr prenieslo k tomu, že som začala robiť v jeho gyme. 

 

 

Samozrejme, že som sa opýtala aj niektorých chalanov z OFA čo hovoria na svoju novú manažerku a ako hodnotia zmenu v manažmente OFA?

Michal Zátorsky:

,, Kladne. Ninu poznám 2 roky a vnímam aj jej spoluprácu s Gáborom, veľa mu pomohla. Verím, že bude veľkým prínosom pre celu ofu. Je šikovná, cieľavedomá a čo si zaumieni ide ako pitbull.”

Vašek Mikulášek:

,, S Ninou jsem si jednou potkali na gala . A hned mi chtela pomáhat jen tak a ja si toho strasne vážil protože dneska vám jen tak nikdo nepomůže !! Hlavne říkala, že jsem správne streleny, že má rada takové lidi ???. A práce s Ninou ? Super vždycky všecko vyřeší a ví co říct a jak co udělat, aby byli všichni spokojeni. Slyšel jsem o ní že je v této práci žralok a ma pověst dobyvatele a tahle pověst o ní nelhala.”

Jozef Jaloviar:

,, S Ninou som sa stretol na Oktagone , kedy mal Gabor zápas a dohodli sme sa na kompletnom prebratí môjho marketingu a manažmentu , nikdy som si nemyslel , že mi práve žena bude robiť manažéra, ale asi to má výhody , ženy mi prídu lepšie obchodníčky.”

Tomáš Deák:

,, Zmena super vidím to len pozitívne pre nás chalanov a celú OFU … Ninka je hlavne cieľavedomá osoba ktorá si ide za svojim takze určite budú veľké zmeny ? “

Nina čo si mysliš o spolupráci a inými manažérmi ? 

,,Nevidím , vôbec na tom nič zlé, keď si 2 manažéri sadnú a riešia spolu nejaké stratégie aj keď to je možno konkurencia, ale práve to je glanc podnikania . Tvoriť a spájať.

Ja sa bavím profesionálne s každým manažérom, ktorý má ten zmysel obchodovania. Najviac asi komunikujem s redaktorkou FightPortal.eu a manažérkou organizácie MAMMAL. S Bibianou sme roky kamarátky veľa si pomáhame čo sa MMA scény jedná. Máme za sebou veľa spoločných akcii. Preskákali sme si spolu dobre aj zlé a práve to nás tak spojilo. Doslova sme tak povediac silné ženy v MMA manažér svete. Myslím, že ženy do tohoto športu patria lebo tomu pridávajú také to pekné sebavedomie a bojovnosť.”

Ninka chcela by som sa ti týmto veľmi poďakovať za rozhovor a prajem ti veľa úspechov ako v kariére tak aj v živote.

,, Ďakujem aj ja tebe veľmi pekne a rovnako prajem veľa úspechov a tiež veľa fanúšikov a čitateľov Fightportal.”

Zdroj: Nina Sedlaková

Autor: Bibiana Fraňová

Kategórie
AKTUALITY

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY