Marián Džupka – rozhovor

Pred blížiacim sa galavečerom Titan Fight Night 4, sa nám podarilo vyspovedať aktéra profesionálneho boxerského zápasu, ktorý sa nám predstaví v Snine...

 

 

 

Ahoj Marián,

Aký je tvoj najväčší úspech, ktorý si do teraz dosiahol v športe ?

,,Ahoj , tak samozrejme “papierovo” je môj najväčší úspech 3. Miesto na ME v Rusku , ale za úspech považujem každý svoj vyhratý zápas, keďže v každom zápase som zo seba dával maximum.

Čo by si chcel v budúcnosti dosiahnuť?

,,Keďže som už prešiel k profesionálom , tak určite by som sa chcel vybúchať na svetovú úroveň ,čo je ešte dlhá cesta takže nič nepredbieham. 

Kde ťa uvidíme najbližšie zápasiť?

,,Najbližšie sa predstavím v Snine na TFN 14.4. ”

 

zdroj : www.titanfightnight.sk, Marek Herda

Ako sa pripravuješ na tento zápas? Kto ti pomáha s prípravou?

,,Trénujem 2x-3x denne pripravujem sa vo Vranove a s prípravou mi  pomáha celý môj tím a tréningový partner Pavol Zajaroš.

Ako vnímaš spoluprácu s organizáciou TFN? A ako k nej prišlo ?

,,Spoluprácu s TFN vnímam maximálne pozitívne , organizátor to robí fakt na profesionálnej úrovni . Napísalo mi jedno dievča zo Svidníka, ktorá tam bude tiež spievať, či by som nemal záujem boxovať na tomto podujatí  samozrejme mi hneď dala kontakt na organizátora a aj keď boli nejaké komplikácie s promotérom ,všetko dobre dopadlo.

Kde by si chcel ty zápasiť, nejaký tvoj sen?

,,Asi na galavečeri v MGM hotel , Las Vegas .

Keďže už viem o tebe viac, ako sa ti boxovalo na Ukrajine? Aký je tvoj najlepší zážitok z tade? Stretol si sa s nejakými boxerskými hviezdami?

,,Tak na Ukrajinu som jazdil na kempy s mojim trénerom už od roku 2013 . Box je tam na úplne inej úrovni, sparing partneri mali za sebou rôzne svetové úspechy, ako napríklad môj kamarát Róbert Marton, ktorý momentálne trénuje v Kyjeve s amatérskym olympijským víťazom Alexandrom Usykom, s ktorým som sa stretol na Majstrovstvách sveta v Kyjeve v roku 2013 . Najväčší zážitok pre mňa bol asi prvý dojem z tréningového kempu, kde som mal stráviť 3 týždne úplne v lese na kraji sveta, signál bol len na jednom mieste, takže som nemohol volať domov, nebola tam pitná voda, museli sme si ju chodiť naberať k studničke 3 kilometre cez lesnú cestu s bandaskou, teplá sprcha už vôbec. Rád nato spomínam, aj keď som prvý týždeň plánoval útek domov, keďže som mal 15 rokov a fakt som neveril, že na tom mieste vydržím 3 týždne, ale nakoniec som to ustál, no zopakovať by som si to asi nechcel.

Kde momentálne trénuješ a kto je tvoj tréner?

,,Trénujem vo Vranove nad Topľou pod trénerom Martinom Gajdošom ,ktorého by som odporučil asi každému človeku na Slovensku, ktorý sa chce naučiť naozaj boxovať.

Máš niekoho s kým by si sa chcel postaviť do ringu ?

,,Nemám nikoho konkrétneho s kým by som sa chcel postaviť do ringu, beriem všetko čo príde, každý krváca, každý ma len dve ruky a dve nohy, takže nech tam stojí ktokoľvek, vždy som pripravený dať zo seba maximum

 

zdroj : www.titanfightnight.sk, Marek Herda

Aké máš plány na rok 2018?

,,Chcel by som získať slovenský opasok medzi profesionálmi, rieši sa aj zápas o titul UBO, no zatiaľ to je len v štádiu riešenia. 

Čo by si chcel odkázať svojím fanúšikom, čitateľom Fightportalu a mladým ľuďom?

,,Tak určite sa máte načo teši , snáď sa vidíme 14.4. v Snine, pretože tam to budú fakt ostré prestrelky. A  všetkým mladým ľudom by som chcel odkázať, aby nesedeli doma , ale robili niečo pre seba, svoje zdravie, svoju budúcnosť a nenechali sa demotivovať ľuďmi, ktorých úspech druhého veľmi bolí. Každý si je strojcom vlastného šťastia,vždy choďte za svojim cieľom, pretože nie je nič lepšie ako pocit víťazstva.

Kategórie
ROZHOVOR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY