MAREK KVASNICA – ROZHOVOR

V Trenčíne rastie nová hviezda MMA a my sme Mareka pre Vás vyspovedali ...

Ahoj Marek, ďakujeme, že si si našiel čas, predstav sa v rýchlosti tým, čo ťa nepoznajú …

,, Ahojte všetci, volám sa Marek Kvasnica, mám 23 rokov, trénujem v Laugarício Combat Clube. MMA sa venujem približne 5 rokov a môj tréner je Vladimír Lendvay.”

Ako si sa dostal k MMA? Viedol ťa k tomu niekto od mala, alebo si si cestu našiel sám? 

,, V podstate som sa o bojové športy zaujímal od malička, ale rodičia mi túto športovú cestu moc neschvaľovali, takže som sa k tomu nejakým spôsobom nemohol priamo dostať. Veľmi dlho som sa aktívne venoval futbalu, no keď som dovŕšil 18 rokov, tak som sa začal MMA venovať naplno. Potom sa stala istá príhoda, po ktorej som si povedal, že toto je naozaj moja cesta a chcem sa MMA venovať profesionálne.”

zdroj: osobný archív – Marek Kvasnica

Kde ťa uvidíme bojovať najbližšie? Máš naplánované nejaké zápasy? 

,, Najbližší termín mám teraz onedlho 24.11.2018 na LCC Fight Night v mestskej športovej hale v Trenčíne, kde budem mať zápas proti Dominikovi Engelovi a na tento zápas sa naozaj veľmi teším, hlavne preto, že budem zápasiť na domácej pôde.”

V akej váhovke sa predstavíš na tomto evente? 

,, Pôjdem váhovú kategóriu do 70 kg.”

Čo zhadzovanie ako to znášaš a zvládaš?

,, Musím povedať, že mi zhadzovanie veľký problém nerobí, zatiaľ teda ,,papám” všetko, ale už tak týždeň pred zápasom  si dávam pozor.”

zdroj: osobný archív – Marek Kvasnica

Čo ty osobne považuješ za svoj najväčší športový úspech ? 

,, Podľa mňa som nejaký veľký úspech nedosiahol, to ma ešte len čaká, ale v období cca dvoch rokov som ich pár menších nazbieral, či už tu na Slovensku v grapplinových súťažiach, alebo v klietke. Nepovažujem to, ale za zázrak, ako som povedal tie veľké úspechy mám stále pred sebou. Uvidíme, čo príde.”

Ako si predstavuješ svoju kariéru do budúcnosti? Máš nejaké vízie?

,, Tak ako som spomýnal, to, že sa chcem venovať MMA na profesionálnej úrovni je moja jasná športová cesta. Chcel by som sa samozrejme dostať do fázy, kedy ma bude živiť len čisto šport a nebudem musieť pracovať. Momentálne sa na Slovensko MMA posunulo o dosť vpred, čo považujem za veľkú príležitosť a verím, že časom a mojími zručnosťami dokážem získať aj nejakého sponzora, ktorý ma v tom podporí.”

Čo by si chcel odkázať fanúšikom bojových športov a čitateľom?

,, Hlavne by som si prial, aby ľudia prestali vnímať MMA ako krvavý šport. Nie je to totiž len o bití sa v klietke, ale o tom tréningu, drine, čase a energií, ktorú do toho musíme investovať. A samozrejme ako vraví môj dobrý kamarát Goran – je to aj o tom tíme ľudí, s ktorými čas trávite. ”

 

Marek ďakujeme ešte raz za rozhovor, prajeme ti veľa úspechov a žiadne zranenia. 

 

 

 

Text aj fotografie sú súčasťou a majetkom Fight Portal magazínu, a je zároveň redakčným obsahom. Pri použití médií vo svoj prospech, je potrebné udávať zdroj. 

 

Viac informácií zo sveta bojových športov sa dozvieš aj na našich sociálnych sieťach :

Instagram : @fightportal.eu

Facebook : FIGHT Portal 

web : www.fightportal.eu

 

 

 

Kategórie
ROZHOVOR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
 • 17. januára 2019
  Legendárny ruský zápasník Fedor Emelianenko pochválil úroveň Grand Prix Bellator ťažkej váhy a taktiež porozprával o tom, odkiaľ čerpá motiváciu pre ďalšie pokračovanie svojej kariéry.
 • 17. januára 2019
  Už 22. Februára sa môžeme tešiť na ďalšiu časť tohto podujatia a tak vám postupne predstavíme dvojice, ktoré sa nám v Bratislave tentokrát predstavia.
 • 16. januára 2019
  Oficiálna fight karta galavečera Den bojovníků 21: New blood
 • 15. januára 2019
  Tyron Woodly opakovane vravel, že by chcel odísť na odpočinok ako šampión strednej váhovej divízie. Je tu možnosť, že už v tomto roku sa objaví vo vyššej kategórií.
 • 14. januára 2019
  Tomáša Zámečníka sme oslovili ako mladého talentovaného mma bojovníka, ktorého sme videli naživo v nádherných zápasoch, či už to bolo na Slovenskej amatérskej MMA lige alebo na galavečery bojových športov, ktorý poriadal jeho domovský klub Laugarício Combat Club v Trenčíne.
REKLAMA
REKLAMA

PODOBNÉ ČLÁNKY

 • Tomáš Zámečník – ROZHOVOR

  Ahoj Tomáš, v krátkosti sa nám predstav  a povedz nám niečo o sebe. ,, Ahojte! Zdravím všetkých fanúšikov MMA a Fightportalu. Moje meno je Tomáš Zámečník, trénujem a na...
 • Dominik Antl – ROZHOVOR

  Ahoj Dominik, krátkosti sa nám predstav. ,, Ahoj Ninka, moje meno je Dominik Antl mám 21 rokov, pochádzam z Bratislavy a reprezentujem Thai Box Club Ružinov 821 a Body...
 • Roman Výbošťok – ROZHOVOR

  1.Ahoj Roman. Na úvod sa nám aj čitateľom predstav … Ako sa voláš a kde trénuješ ? ,, Ahoj, volám sa Roman Výbošťok mám 26 rokov, trénujem v Progressive...
 • Denis Farkaš v Lucerne

  Denis Farkaš v Lucerne na konci roku   Ahoj Denis, ako si sa dostal do Lucerny? Ahoj, cez známeho Tomáša Drábika.   2. Poznáš svojho súpera? Nie len z...