Marek Herda – rozhovor

Promotér, organizátor gala večerov bojových športov, manažér, tréner, nekonečný študent a vášnivý milovník bojových športov

Na úvod sa predstav, kto si, čomu sa venuješ, kde pôsobíš…..
,, Som promotér, organizátor galavečerov bojových športov, manažér, tréner, nekonečný študent a vášnivý milovník bojových športov. Som zakladateľom promotérskej grupy topfighterspromo.

Zakladateľ a organizátor galavečerov Titan Fight Night. V Partizánskom som založil športový klub Gladiators TeamGym, v ktorom pôsobím tiež ako jeden z trénerov. V budúcnosti plánujeme založiť ďalšie. Som jedným zo spoluzakladateľov projektu insidefight.sk.”

zdroj: súkromný archív – Marek Herda

Si usporiadateľom galavečera Titan Fight Night. Priblíž nám ako dlho to robíš a ako vznikla táto myšlienka?
,, Galavečere bojových športov robím už cca 6-7 rokov. Prvotná myšlienka organizovať galavečere bola, keď som videl video z Pride a UFC. Neskôr som sa v Bratislave zoznámil s viacerými ľuďmi a dohodli sme sa na spolupráci. Kvôli niektorým nie “ok” ľuďom som sa rozhodol, organizovať galavečere už sám. Založil som vlastnú značku Titan Fight Night, známy tiež ako TFN a tá funguje úspešne ďalej.”

Prečo si si vybral práve Partizánske, nie je to až také veľké mesto?
,, Z pohľadu organizátora je pre mňa Partizánske relatívne strategické miesto. Ale nechcem viac o moje stratégii prezrádzať”

Ako dlho ti trvá pripraviť galavečer a čo všetko to obnáša?
,, Gala sa pripravuje priebežne počas celého roka. Tri mesiace pred jeho uskutočnením je príprava už intenzívna. Zorganizovať galavečer si vyžaduje veľké finančné investície. Väčšinou investujem na zorganizovanie vlastné peniaze a snažím sa osloviť čo najviac sponzorov. Stále hľadám nejaký biznis model, ako prilákať viac sponzorov, čo sa mi postupne darí, pretože pre sponzorov-partnerov je to úžasná marketingová príležitosť a už sa hlásia aj sami, bez toho aby som ich oslovoval, čo je veľmi pozitívna vec. Čím je viac peňazí, tým sú lepší zápasníci a lepšia show.   Napríklad poviem, že do posledného ročníka TFN v novembri 2017 sme dali viac financií do svetelnej techniky, než to bolo v roku 2016. Prakticky gro rozpočtu sme dali do techniky a zápasníkov, aby to bol pre diváka čo najsilnejší zážitok. ”

Minuloročným šampionóm sa stal Vojto Barborik (OFA gym Bratislava ) Ako hodnotíš zápas? Počula som už aj názory typu : To nebol žiadny súper pre Barboríka. Tvoj názor?
,, Vojto Barborík je podľa mňa špičkový slovenský bojovník svetových kvalít. Keby bol takýto bojovník v mojich “manažérskych rukách”, tak by som sa ho snažil promovať na úplne  najvyšiu možnú úroveň. Vo svojej podstate TFN bol prvý gala, ktorý ho viac marketingovo posúval medzi bežných ľudí, mysliac na to, že je Vojto veľmi známy vo “fighterskom svete”. Osobne si myslím, že jeho čas ešte príde a Slovensko bude mať znova čo ponúknuť svetu.  Čo sa týka hľadania jeho súpera, mal som jedného, ktorý sa zranil, 2 zápasníci to nevzali (ako býva zvykom – najprv povedia áno, a potom prídu výhovorky), jeden mi to odmietol kvôli tomu, že by mal krátku prípravu a to už bol férový prístup. Hľadal som prakticky po celej strednej Európe. Nakoniec sa mi ozvali z Poľska, s ponukou na Lukásza Szecowka, ktorý nie je žiadny amatér. Barborík jednoducho využil príležitosť a profesorsky ukončil svojho súpera.”

zdroj: Titan Fight Night , Stanislav Bajer, Marek Herda

Viď porovnanie: 

Szeczowka
Osiągnięcia
– Zdobywca Pasa Zawodowego Mistrz Polski w K1 – WKA – Ząbkowice Sląskie
– Zdobywca Pasa Zawodowego Mistrza Polski w K1 – WKSF – Kłodzko
– Zwycięzca Zawodowej Gali K1 Forma Pro Fight – Częstochowa
– III miejsce w Amatorskiej Lidze MMA Full Contact – ALMMA 113 – Kraków
– II miejsce w Mistrzostwach Śląska MMA Full Contact – Time Of Masters – Siemianowice Śląskie
– Amatorski Mistrz Polski w K1 – Świdnica
– Zwycięzca Ślaskiej Bitki 14 w K1 – Rybnik
– Zwycięzca Gali WKN Chellenge K1- Zawiecie
– I miejsce w Pucharze Górnego Śląska – ALMMA 131 – MMA Full Contact -Katowice

Barborík:
BJJ: Fialový opasok IBJJF Rome Open-3. Miesto
Modré opasky IBJJF Munich Open-2. Miesto
modré opasky IBJJF- Munich Open- 1. Miesto
fialové opasky Slovakia Open- 1. Miesto
modré aj fialové opasky Hungarian Open- 3. Miesto Croatian Open-
3. Miesto modré opasky Okami Cup- 1. Miesto
Fialové opasky Pitbull west coast Slovak BJJ- vyhrané všetky kolá ako Modrý
opasok Pitbull west coast Superfight – Fialové opasky- Víťaz

zdroj : oficiálny youtube kanál Titan Fight Night 

Teda ako si vravel 4. Ročník bude v Snine už v apríli, opäť si zvolil nie celkom tradičné mesto. Prečo?

,, Áno, Sninu som chcel robiť už dávno. Tiež, je to taká jama levová. Každý ma považoval za blázna, prečo tam ideme s TFN. Ale ja mám rád výzvy. Našiel som tam partnera, kamaráta, vlastne už mi je aj rodina a ideme vypredať Sninu. Je to zápasnícke mesto. Je tam taekwondo, kickboxing, karate, chalani sú tam hladní. Tam nepočujete, že si niekto vyberá zápasy, tam nepočujem nejdem, lebo…. Keď ako manažér-promotér nie ste amatér a dáte chalanom vyrovnaných borcov, tak športová hala tam spadne.”

Aké sú tvoje očakávania z nového miesta? Nebojíš sa nového publika?
,, Ja osobne sa na fanúšikov veľmi teším, keďže len na zápasnícku ligu tam chodí okolo 200 ľudí. Ako sa hovorí, “divokí ale úprimní”. Do Sniny sa chystá veľa mojich známych z Bratislavy, Topoľčian, Partizánskeho. Sám som
zvedavý, keďže v Partizánskom boli fanúšikovia vynikajúci a je tam už základňa. Uvidíme ako “divoko” bude v Snine.

Je niečo čo sa zmení na galavečeri oproti minulým rokom?
,, Myslím, že len to, že v Snine budú s najväčšou pravdepodobnosťou všetky zápasy v pravidlách MMA. Ale o všetkom budeme informovať prostredníctvom stránky alebo sociálnych sietí TFN.”

zdroj: Titan Fight Night , Stanislav Bajer, Marek Herda

Viem, že po minulé ročníky zožal veľkú slávu talentovaný Marcel Masaryk plánujete zápas aj v Snine?
,, Áno, Marcel Masaryk bude tiež v Snine. Momentálne sa pripravuje v Thajsku, v gyme SuperProSamui, kde mám aj zopár známych. Tento camp som tiež absolvoval a myslím, že je perfektný pre jeho prípravu, ale koniec koncov o tom Vám porozpráva sám, kedže Fight Portal je náš mediálny partner.Bude mať súpera z Prešova, trénerom je známy fighter Jozef Wittner.”

Okrem Masaryka sa môžeme tešiť aj na iných fighterov? Vieš nám niečo prezradiť? 
,, Chcel by som prezradiť, ale určite to povie aj on sám neskôr, respektíve to objasní viac. Je to Michal Petriš, alias Šišo. Bude to Šišov posledný zápas v MMA, preto sme sa rozhodli práve pre neho ako hlavný zápas večera. Proti
nemu sa postaví talentovaný Samuel Líška alias Fox z Michaloviec, ktorý naposledy prehral s Masarykom na TFN3. Líška bude si chcieť napraviť chuť, no Petriš bude chcieť určite svoj zápas vyhrať. Príde ich podporiť veľké množstvo fanúšikov, takže myslím, že v hale bude divoká atmosféra. Ťahákom bude i Ján Hudák, tentokrát nie v roli rozhodcu, ale v roli bojovníka. Súperom mu bude mladý a talentovaný Prešovčan Toplanský. Ťahákom však budú všetci borci, keďže východné Slovensko je hladné a myslím, že všetci si prídu na svoje. Borci z východu sú z miest ako Snina, Bardejov, Prešov, Michalovce, Podolínec, pravdepodobne aj Svidník a súperi doplnení z ostatných miest Slovenska. ”

Čo dievčenský zápas?
,, Snažíme sa získať súperku. Nie je to jednoduché, keďže ženské MMA je na Slovensku úplne v plienkach. Ale určite by som to chcel dať ako predzápas. Hľadá sa súperka, ak niekto kompetentný číta tento článok, ozvite sa.”

Kam by si chcel galavečer posunúť do budúcna, nové mestá viac zápasov…?
,, Máme naplánované ďalšie dva galavečery dopredu. Dostal som už 4 ponuky vycestovať do zahraničia. Všetko je to v štádiu rokovania. Je to otázka peňazí, sponzorov a hlavne času. Stále sa rozrastáme,budujeme na pevných základoch. Zastávam názor všetko budovať postupne – KROK za KROKOM. TFN má 4 roky a chceme byť dostatočne konkurencieschopný a prinášať pre divákov atraktívne zápasy v “divadelnom prostredí”.”

zdroj: Titan Fight Night , Stanislav Bajer, Marek Herda

Čomu sa rád venuješ vo voľnom čase?
,,Viac-menej sa to preklenulo do pozície robiť to, čo mi ešte čas dovoľuje.”

Pred pár mesiacmi sa ti narodila dcéra, dá sa to stíhať aj biznis aj rodina?
,, Veru, nie je to jednoduché. Keď mi niečo nevyšlo, tak som to nahradil ešte tvrdšou prácou alebo časom, ktorý teraz by mal patriť rodine. Zatiaľ to zvládame. Každé ráno ma nakopne jej úsmev a ide to :). Učí ma väčší time management. ”

Aké sú tvoje plány na rok 2018 osobné?
,, Vyčistiť, stabilizovať, systematizovať, zjednodušiť a aby bol svetový MIER :). Ohľadom TFN: ALEA IACTA EST. Máme ešte otvorený projekt insidefight.sk, na ktorom intenzívne pracujeme s partnermi, tak ten dostať na “povrch”.”

Čo by si chcel odkázať mladým ľuďom a čitateľom  FIGHT Portalu?
Mladým ľuďom by som chcel odkázať aby športovali. Nemusia byť vrcholovými športovcami, ale nech aspoň niečo robia a makajú na sebe. Nech nečakajú, že im dá všetko každý rovno pod nos. Aby sa ďalej vzdelávali v tom, čo robia, aby Slovensko mohlo napredovať a oplatilo sa tu žiť. Aby mladí rozmýšľali a chodili voliť, lebo len tak budú môcť ovplyvňovať túto krajinu, a tým vyvolať aj väčší záujem vlády SR. Čitateľom FIGHT Portálu prajem čo najviac úspechov a radosť zo života “joie de vivre”.

Kategórie
ROZHOVOR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY