Marcel Masaryk – rozhovor

Pripravili sme si pre Vás rozhovor s ďalším účastníkom TFN4 Marcelom Masarykom. Ktorý sa mal predstaviť na evente, no na koniec pre chorobu jeho súpera, ho na podujatí neuvidíme. No aj napriek tomu nám Marcel prezradil mnoho informácií o jeho kempe v Thajsku a pustil do éteru informáciu, kde ho najbližšie uvidíme.

  Ahoj Marcel chcel by som ťa v mene fanúšikov FightPortalu pozdraviť. Mohol pre nich krátkosti predstaviť a povedať niečo o sebe?

,, Ahoj. Volám sa Marcel Masaryk, mám 24 rokov, pochádzam z Partizánskeho a bojujem za Gladiators Team Gym Partizánske ”

Čomu sa okrem športu venuješ vo voľnom čase ?

,,Veľa toho voľného času nemáme, pretože aj ja, aj moja žena sa venujeme športu. Ona jóge a tancu, keďže má svoje štúdio. Takže to máme nabité, ale keď sa dá, tak bežné veci, lietame so psom, nejaké výlety. Ak nie sme moc rozbití, tak si radi po večeroch vykopačkujeme hlavičky na PS4 ;).  A tak bežne, s kamarátmi nejaké kávičky a podobne pííí.  ”

 

zdroj : súkromný archív – Marcel Masaryk

MMA je plne komplexný šport, ktorú časť máš na ňom najradšej?

,, Práve preto ma MMA baví. Pretože je to komplexné a človek musí byť pripravený na všetko. Ako po fyzickej stránke, tak hlavne po psychickej. Mám rád zem,ale veľmi rád mam postoj. Ak sa zavrie oktagon, nikto nevie, čo sa bude diať. Skrátka, treba byť pripravený. 

 

zdroj : www.titanfightnight.sk , Marek Herda, Stanislav Bajer 

Čo vo svojej doterajšej kariére považuješ za svoj najväčší úspech ?

,, Môj rýchly skok do profi MMA, pretože som mal len 3 zápasy v amatéroch. Jeden víkend po mojom vyhratom zápase, som dostal ponuku na profi zápas proti (Daliborovi Zetkovi zo Srbska na LCC fight night). Cítil som sa dobre, mal som natrénované, tak som to zobral a v druhom kole som ho ukončil. Týmto chcem pozdraviť Vladka Lendvaya, ktorý to zavinil. ”

Máš za sebou 2 profesionálne zápasy, čaká ťa 3 pod organizáciou TFN. Máš nejaké plány kam sa v rámci domácej scény chceš v budúcnosti posunúť ?

,,Všade kam to bude možné. 

 

zdroj : súkromný archív – Marcel Masaryk

Na TFN 4 si sa pripravoval aj v Thajsku. Môžeš nám opísať ako to tam prebiehalo ?

,, Bola to príprava, ale hlavne zbieranie experience. Bol som tam mesiac, trénoval som cca 5 hodín do dňa, 5 dní v týždni. Soboty ráno len niečo ľahké. Víkendy som vyfukoval a venoval sa drahej. Začalo sa to každé ráno od pondelka do piatku, od 8:00 do 10:00 thajským boxom  a o 10:00 som hneď skočil na žinenku na BJJ.  Každý večer o 17:00 boli buď sparingi postoj, alebo MMA. Na záver kempu prišiel Alistair Overeem na prípravu so svojím teamom Jackson Wink z Nového Mexika. Bolo to niečo neskutočné, keď s nimi zrazu mohol trénovať. Robí vám tréning hlavný BJJ coach Roberto Alencar, ktorý má na starosti ľudí, ako je Overeem, Jon Jones, Holly Holm atď. Bol to ďalší splnený sen. Bolo to celé náročné a asi toho bolo niekedy aj zbytočne veľa, pretože ma posledný týždeň pekne vypínalo. Ale chcel som to využiť, taká možnosť sa naskytne možno raz za život. ”

 

zdroj : súkromný archív – Marcel Masaryk

 

Zvolil si niečo špeciálne na svojho najbližšieho súpera ?

,, Všetko sa ukáže po spustení časomiery. ”

 

zdroj : www.titanfightnight.sk , Marek Herda, Stanislav Bajer 

Čo plánuješ najbližšej dobe, kde ťa budeme po TFN 4 môcť vidieť zápasiť ?

,,Takže na TFN 4 ma bojovať neuvidíte, pretože mi posledný týždeň ochorel oponent. A náhrada sa nenašla. Bohužiaľ, patrí to k tomu. Zdravie je prvoradé. Ideme ďalej, uvidíme čo príde. ”

 

zdroj : súkromný archív – Marcel Masaryk

Mal by si sa predstaviť aj na TFN 5 , vieš nám niečo povedať o tomto plánovanom zápase ?

,,Mal by to byť titulový zápas, o veľké peňáze 😀 , uvidíme čo promotéri vymyslia. ”

Ako vníma rodina a priatelia, že sa venuješ MMA ?

,,V pohodičke. Začal som s bojovými už keď som mal 7 rokov, konkrétne so zápasením. Po pár rokoch sa klub rozpadol a ja som začal hrať futbal. Potom som sa k bojovým športom vrátil. Takže rodina je s tým v pohode, okrem maminy, tá s tým nebola v pohode nikdy.

zdroj : www.titanfightnight.sk , Marek Herda, Stanislav Bajer 

Máš nejakého obľúbeného bojovníka prípadne nejaký svoj vzor ?

,, Mám nejakých obľúbencov napr. Jon Jones, Max Holloway, St. Pierre…

Máš nejakú vysnívanú organizáciu, v ktorej by si sa chcel predstaviť ?

,,Som nohami na zemi. Tam, kam mi to moje schopnosti umožnia. ”

V mene Fight Portalu ďakujem za rozhovor a ako posledné nám povedz aký je tvoj odkaz pre našich priaznivcov ?

,,Choďte si za svojimi snami, buďte pozitívni. Všetko príde a bude jak má byť. ”

 

Pre záujemcov ktorí by chceli vidieť Marcela Masaryka na svojom galavečeri zápasiť obráťte sa na Topfighterspromo . Prípadne telefonicky priamo na Mareka Herdu 0903 555 547

 

Posledný Marcelov zápas na TFN 3  proti Samuelovi Líškovi 

Kategórie
ROZHOVOR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY