Lukáš Body – Rozhovor

Jeden z najaktívnejších promotérov na Slovensku, spolupracuje so svetovými organizáciami a čoskoro ho čaká galavečer Simply The Best 18...

Si usporiadateľ Simply The Best Poprad. Ako vznikla táto myšlienka a čo je hlavným účelom galavečera?

,, Celý nápad usporiadať Simply The Best vznikol v roku 2014. Totiž v roku 2013 sme urobili akciu Biggers Better, ktorá mala veľmi veľký úspech. no a keďže sme chceli pokračovať, začal som uvažovať ako to urobiť. Raz som volal s prezidentom svetovej asociácie WKN Stefanom Cabrerom a tak akosi sme vymysleli, že urobíme celosvetovú sériu pod názvom Simply The Best.”

Ako dlho už organizuješ Simply The Best ?

,, Ako som spomínal Simply The Best organizujem od roku 2014, kedy zároveň projekt aj vznikol. Organizuje ho zatiaľ stále v Poprade s výnimkou minulého roku, kedy sme sa presunuli aj do Košíc.”

zdroj : súkromný archív – Lukáš Body

Môžu si fanúšikovia Simply The Best, pozrieť galavečer aj niekde v televízií? Aj keď tú atmosféru naživo to nenahradí, ale predsa len, ak sa teda z nejakého dôvodu nemôžu na galavečer dostaviť osobne?

,, Áno samozrejme. Galavečer sa vysiela v televízií. Každý jeden sa nahrá, pošle sa na svetovú asociáciu a oni to odvysielajú po 14 krajinách sveta a samozrejme aj na Slovensku.”

Aké sú tvoje plány s galavečerom do budúcna rozmýšľal si napríklad nad tým že sa posunieš aj do iných miest?

,, Okrem Popradu sme teda úspešne galavečer posunuli aj do Košíc, čo by som tento rok veľmi rád zopakoval. Máme vyhliadnuté aj ďalšie mesto, ale nebudem predbiehať, pretože všetko záleží na tom ako budeme zvládať dva takéto galavečery za rok a samozrejme aj od toho, či zoženieme vhodných sponzorov.”

… z Oktagonu som zobral Tomáša Bola do grécka …

Kde si môžu fanúšikovia bojových umení zakúpiť lístky?

,, Lístky sú dostupné v sieti ticketportal, u mňa osobne alebo v Groteska Art Caffe v kultúrnom dome Poprad.”

Ako dlho ti trvá príprava galavečera takýchto rozmerov?

,, Ono musím priznať, že teraz už to je lepšie. Časom som našiel partnerov, ktorí mi vyhovujú a s ktorými spolupracujem. Rovnako aj rokmi som zozbieral známosti medzi fightermi. Povedal by som, že momentálne nejaké dva tri mesiace. Ale môj úplne prvý galavečer, kedy som začínal, som skoro skolaboval ( smiech).”

zdroj : súkromný archív – Lukáš Body

Čomu všetkému sa teda vlastne venuješ?

,, Trénujem kickbox – Tomáša Možného, Pavla Garaja, Samuela Hadzimu , potom mám aj súkromné tréningy, som majiteľom nočného klubu a kaviarne. Popri tom mám na starosti security službu a samozrejme organizujem galavečeri, kde celá organizácia padá na moju hlavu. Našťastie som našiel spriaznenú dušu a tentokrát mi bude pomáhať s prípravou aj kamarát a dúfam, že tá spolupráca vydrží aj do budúcna.”

Ako promotér máš toho asi dosť a musíš sa obracať!

,, Určite! Viem, že som ako promotér minulý rok vybavil veľa zápasov pre slovenských borcov a aj pre českých som vybavil asi 5-6 zápasov v zahraničí. Karibik pre Čechy , Tokio pre Cyrila Pažitného , Los Angeles pre Možného, Montreal pre Hadzimu, Francúzsko pre Hadzimu , Grécko pre Garaja. Z oktagonu som zobral Bola do Grécka… ”

zdroj : súkromný archív – Lukáš Body

Viem, že na štartovke bude pár zvučných mien. Na ktorý zápas sa tešíš ty osobne najviac?

,, Priznám sa, že som nad tým ani neuvažoval. Kedže som tie zápasy vybavoval a štartovku zostavoval ja osobne, snažil som sa to urobiť tak, aby každý jeden zápas bol vyrovnaný. Nikedy je to tak, že sa teším na zápas a ten dopadne úplne zle a som sklamaný a niekedy zasa prekvapí aj taký zápas, o ktorom by som to ani len nepavedal. A takto narýchlo by som povedal asi zápas Sama Hadzimu, ktorý bude zároveň aj odvetou. Tak isto aj Peter Vondračka, tak očakávam veľmi dobrý duel a viem, že Peter je veľká hviezda českého kickboxu.”

Si promotér aj tréner Tomáša Možného, veľmi talentovaného a úspešného borca. Aké máš s ním plány do budúcna?

,, Tomáš prišiel za mnou asi pred piatimi rokmi a začal u mňa trénovať. Je naozaj veľmi talentovaný, maká na sebe poctivo, pripravuje sa, čo sa koniec koncov ukázalo aj v zápase na Glory v Rotterdame, kde svoj zápas vyhral, čím si vybojoval na nasledujúcom evente hlavný zápas večera. Tento rok sa 25.5.2018 predstaví na WKN vo Waršave.

zdroj : súkromný archív – Lukáš Body

 

Autor článku : Cruela De Wille

 

Kategórie
Simply The Best 18ROZHOVOR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY