Kristína Lindtnerová – ROZHOVOR

Kristína Lindtnerová bude mať titulový zápas WKN na gala Boj o Bratislavu v Zrkadlovom háji .

V tomto článku Vám predstavíme Kristínu Lindtnerovú, ktorá bude mať titulový zápas WKN na gala Boj o Bratislavu v Zrkadlovom háji . S Kristínou, špičkovou bojovníčkou, sme spravili krátky rozhovor, pred jej titulovým zápasom.

Prečítajte si, čo Kristínu motivuje a pár informácií zo života tejto bojovníčky.

1. Ahoj Kristína. Ako dlho sa venuješ bojovým umeniam? Kde si začínala a kto ťa k nim priviedol ?

,, Ahojte. Takže takto … Trénovala som v Spartans Clube niečo cez 9 rokov a pred rokom som prestúpila do King’s gymu v Bratislave. Tento šport robím asi 10 rokov, ak nie viac a plánujem sa mu venovať celý život. Aj keď nie už profesionálne, ale pre zdravie a pohyb určite. Vždy som rada športovala, bavili ma rôzne športy, ale najviac som sa venovala hádzanej ( zhruba 5 rokov ). Teda pokiaľ sa nám nezrušil klub a trénovať v inom s už nevedela predstaviť. Takže som pár mesiacov len tak blúdila po fitkách a plávala, až pokiaľ ma kolega nezavolal na jeden super tréning. Nepovedal mi o čo ide, ani to, že to je thajský box, ale bol presvedčený, že sa mi bude páčiť. Tak aj bolo ! Musím povedať, že som bola mierne v  šoku a v duchu si vravela: ,, Kde to som a čo tu vlastne robím ?” No hneď po prvom tréningu som vedela, že toto je pre mňa ten správny šport. Začala som trénovať každý deň, nechcela som vynechať ani jeden tréning, stala som za závislou, ale ani zďaleka ma nenapadlo, že budem niekedy zápasiť. Mojou motiváciou vtedy bolo byť najlepšia a naučiť sa každú jednu techniku dokonalo, tak ako ma to tréner učil celý čas.”

Zdroj: Súkromný archív Kristína Lindtnerová a organizácia TFL

 

2. Aké sú tvoje najpríjemnejšie spomienky spojené s bojovými športami ?

,, Najpríjemnejšie spomienky sú pre mňa jednoznačne zápasy. Každý jeden zápas, nezáleží na tom, či vyhratý alebo prehratý.”

Zdroj: Súkromný archív Kristína Lindtnerová a organizácia TFL

 

3. A aké sú tvoje najnepríjemnejšie spomienky ?

,, Najnepríjemnejšie asi ani nemám. Veľmi ma ale sklame a nahnevá, keď sa pripravujem na zápas a ten sa nakoniec zruší.”

4. Máš nejaký vzor ? Ak áno prečo ?

,, Môj vzor ? Mala som viacero obľúbených fighterov. No časom som sa začala na to pozerať inak. Podľa mňa je dôležité urobiť dobrý a kvalitný zápas, nájsť si svoj štýl, no pritom byť aj ,, univerzálny “, kedže s každým súperom je ten zápas iný. Priznám sa ale, že si rada pozriem zápasy známych a skúsených thaiboxerov. Každý z nich má niečo – to svoje.”

5. Uvidíme ťa na Boj o Bratislavu, kde v boji o titul WKN ? Kto je tvoja súperka ?

,, Áno určite ma uvidíte na na tomto evente. Na zápas sa veľmi teším kedže je v Bratislave a súperku poznám. So Sandrou Jursovou som už zápas mala. Prvýkrát na amatérskej lige, kde som mala môj celkovo druhý zápas a ona bola zápasovo sķúsenejšia. A po druhé sme spolu bojovali na gala kde bol zápas viacmenej vyrovnaný nuž dostala som prehru.Takže tento zápas bude pre mňa ODVETA.”

6. Čo vieš o svojej súperke? Aký máš “game plan”? A kde sa pripravuješ na tento zápas?

,, Môj game plan určite neprezradím,? ale určite je sa na čo tešiť! V ringu budem bojovať srdcom! Na zápas sa pripravujem na viacerých miestach.”

 

Zdroj: Súkromný archív Kristína Lindtnerová

 

 

7.Vieme, že si mamičkou, ako ťažko je skĺbiť takýto typ športu s rodičovskými povinnosťami?

,, Vždy keď je syn so mnou na tréningu sa mu to snažím nejako vynahradiť. Samozrejme to nie je jednoduché skĺbiť dokopy, ale stále sa držím svojho “keď niečo chceš hľadaj cestu a nie vyhovorky”?.
Práve preto, že som pracujúca mamička, som časovo tréningami dosť obmedzená , no snažím sa využiť každý voľný čas na tréning … či už doma, v gyme alebo keď trénujem dievčatá, ale samozrejme tak aby som neobmedzovala svojho syna. Tým pádom nie sú pre mňa tréningy už prvoradé, ale je to moja rodina.”

8. Aké máš ciele v tomto športe?

,, Moje ciele nie sú náročné. Chcem si ešte pár rokov odzápasiť, urobiť zopár kvalitných zápasov a ak sa podarí absolvovať nejaké sútaže, ale na pílu tlačiť nebudem.”

9. Čo by si odkázala čitateľom fightportal.eu a tvojím fanúšikom?

,, Čitateľom odkazujem, že ak ešte nevyskúšali tento šport určite by aspoň raz mali. A mojím fanúšikom, že sa na nich veľmi teším 22.2. a srdečne im ďakujem za podporu. Dávajú mi veľa energie a motivácie sa zlepšovať a posúvať ďalej!”

Zdroj: Súkromný archív Kristína Lindtnerová

 

Zdroj: Súkromný archív Kristína Lindtnerová a organizácia TFL

 

Text aj fotografie sú súčasťou a majetkom Fight Portal magazínu, a je zároveň redakčným obsahom. Pri použití médií vo svoj prospech, je potrebné udávať zdroj. 

Tu nakupuj: shop.fightportal.eu

 

Viac informácií zo sveta bojových športov sa dozvieš aj na našich sociálnych sieťach :

Instagram : @fightportal.eu

Facebook : FIGHT Portal 

web : www.fightportal.eu

 

Viac článkov o Boj o Bratislavu nájdeš tu:

https://fightportal.eu/stefan-meszaros-rozhovor/

Dominik Antl – ROZHOVOR

 

Kategórie
ROZHOVOR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY