KHABIB NURMAGOMEDOV – O boji s Edsonom Barbosom a plánoch

Už ostáva len pár dní do toho momentu, kedy jeden z najsilnejších zápasníkov ľahkej váhy na planéte, rus, Khabib Nurmagomedov sa stretne s Brazílskym úderníkom Edsonsom Barbosom na UFC 219 v Las Vegas dňa 30. decembra 2017.

Takto sa vyjadril Nurmagomedov v rozhovore ako hosť u Daniela Cormiera v “Talk & Talker”.

 

“On je veľmi v pohode chlap, a jeho údery sú veľmi ťažké,” povedal “the eagle”(prezývka Khabiba). “Úprimne povedané, myslím si, že môj box, môj tlak a zápasenie je oveľa lepšie ako má on. Okrem toho, moje ovládanie zápasov, moja kondícia a moje bojové IQ. Je to tvrdý chlap, ale môj názor je, že som na inej úrovni v porovnaní s Edsonom Barbosom. Avšak, rešpektujem ho. Ja rešpektujem jeho tím, poznám jeho trenérov, ale toto je len môj názor v mojej mysli. Nepodceňujem ho aj keď všetci veria tomu, že musím vyhrať.”

 

“On je jeden z najlepších v obrane proti takedown-om, ale už mám plán na 30. Decembra. Ukážem vám, ako ho budem dávať na zem, a ako budem vyhrávať nad tím chlapom.

 

“Rešpektujem ho, ja rešpektujem jeho schopnosti, ale podľa môjho názoru, už mám bojovať o titul.”

 

“Zaslúžim si to. To nie je len o mojich ôsmich zápasoch v UFC – to sa týka celej mojej kariéry, od roku 2008.”

 

Napriek tomu, že sa Nurmagomedov sústredi na boj s Barbosom, on už premýšľa o tom, ako vyhrať majstrovský opasok. Jeho plán je boj s Tony Fergusonom a nie s aktuálnym držiteľom pásu, Conorom McGregorom.

 

“V tomto momente je môj plán taký, aby som navážil, vyhral nad Barbosom a potom chcem bojovať s dočasným držiteľom ľahkej váhy, Tony Ferguson,” povedal Nurmagomedov. “To je plán. Môj zápas proti Conorovi McGregorovi by bol určite dobrý boj, ale musím sa stretnúť s Tonym. Mám s ním nedokončené veci.”

 

“Naozaj chcem rozbiť tváre týmto dvom chalanom. To je to, čo chcem.”

 

Po tomto, Khabib povedal, čo sa mu páči na dočasnom šampiónovi v ľahkej, Tonymu Fergusonovi:

 

“Niekedy sa vám proste niekto nepáči, ale to je v poriadku,” pokračoval Nurmagomedov. “Môj názor je, že vždy sa nájdu ľudia, ktorí vás nemajú radi. Viete, čo sa mi páči na Tonymu Fergusonovi? Môžem ho zbiť a UFC mi za to ešte aj zaplatí.

 

Určite to bude zaujímavý zápas. Myslíte si, že Khabib “the eagle” Nurmagomedov dokáže potvrdiť svoju doterajšiu dominanciu v zápasoch a zachovať si status neporaziteľného? Alebo Edson Barboza predvedie svoju super obranu a dokáže sa obrániť pred tým, aby bol mlátený na zemi? 30. Decembra sa dozvieme odpoveď kto je lepší či 2. muž v rebríčku ľahkej váhy alebo 3ka.

 

Kategórie
ZÁPASROZHOVOR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY