Jakub Dohnal – ROZHOVOR

Všetko, čo som chcela vedieť o Jakubovi Dohnalovi . Áno, pýtala som sa aj na sex..

Pamätáš si prvé pocity keď ťa zavolali bojovať do Oktagonu? Skús nám ich opísať. 

,, Ahoj tak jdeme na to. Když sem šel poprvé do Oktagonu fuu, jelikož jsem stresař a trémista, tak jsem to spíš prožíval den před tím. nemohl jsem moc spát a tak. Ale když jsem šel do úplně prvního amatérského zápasu v MMA tak jsem na moje divy nebil moc nervózní. Šel jden tam s tím že to chci zkusit a zadařilo se, a ty pocity pak byli jako že joo chci MMA. Je to komplexní, to mě na tom baví.”

Kde sa pripravuješ na zápasy a ako?

,,Na zápasy jsem se připravoval ve Fight Clubu Brno pod vedením Lukáše Volfa, Honzi Stacha a Petra Santlera takže jsem tam měl trenéry na všechno a se všema jsem mněl kamarádsky vztah takže to bylo super. Momentálně jsem ale v Thajsku v Tiger gymu, mám na rok sponzorship, tréningy zdarma takže tady se připravuju mám tři tréningy denně, momentálně je tady sezóna, takže těžký sparingy.”

Kto je tvoj vzor, kto ťa inšpiruje?

,,Mám oblíbený zápasníky, ale že bych měl úplně vzor tak to asi ne. Mým vzorem jsou lidi, kteří mě trénují, kteří mi pomáhají a ti kteří jsou lepší než já a snažím se jim vyrovnat. Ale mám rád i Khabiba.”

zdroj: Jakub Dohnal

Ako si sa dostal k MMA, aká bola tvoja cesta?

,, Já jsem se k tomu dostal když mi bylo tak 15 let, já jsem chtěl furt něco dělat, protože se mi líbily ty filmy o bojových sportech. Tak mě vzal kamarád na box, pak jsem přešel do jiného gymu. Tam byl grappling, tak jsem si to zkusil a začalo mě to bavit. Nejdřív jsem nechtěl zápasit MMA, ale všechno se má zkusit a nakonec se ukázalo,že to je moje cesta, že to mne baví nejvíc.”

zdroj: Jakub Dohnal

Máš pred zápasom, alebo počas zápasu stres?

,,Mám, hroznej. Jak říkám, já jsem velký stresař, takže před zápasem to je … Nemůžu se pořádně ani najíst, a když je takový ten čas, když ti začnou dávat tejpy, tak se ti v hlavě honí tolik myšlenek … jako proč to vůbec děláš, a pak když jdeš do klece se ti to v hlavě začne srovnávat, přestávám vnímat lidi, sem – tam se podívám na ring girls to je jasný, ale už se to zrovnává na jednoho člověka, že to nejde abych prohrál, že jsem pro to makal a dřel a jdu si po to, jak predátor po kořist.

Když si vezmu ten samotný zápas na ten se nikdy netěším, nikdy. Miluju tu dřinu před zápasem, ale nesnáším ten předzápasový stres a když pak skončí zápas a já vyhraju tak to je ten nejlepší pocit. Jak když vyhraješ v loterii. Zároveň jsou šťastní ty lidi, kteří tě na to připravovali, takže to je to nejlepší.”

Čo si myslíš o fighterskýh poverách ako žiadny sex pred zápasom, alebo dva dni si neumývať zuby aby si neprehral? 

,,O tom sexu jsem to slyšel, ale, hele jak to říct! Většinou to dodržuju týden, maximálně dva, ale když jsou ty turnaje jako grappling tak já mám dokázaný, že právě když máš před turnajem sex tak naopak mám daleko lepší výkon. Nevím. O těch zubech to jsem neslyšel, ale to by mě hnali, to určitě nepraktikuji.”

zdroj: Jakub Dohnal

Kde sa vidíš povedzme o 5 rokov, aké sú tvoje ciele?

,,Do pěti let buď RIZIN nebo UFC.”

 

 

 

Čo by si chcel odkázať  mladým ľuďom a našim čitateľom? 

,, Nebojte se příležitostí, nových věcí a věřte si, každý může dokázat to, co chce. Jen si za tím musí jít. A nechlastejte, nekuřte, a neberte drogy!”

zdroj: Jakub Dohnal

 

Text aj fotografie sú súčasťou a majetkom Fight Portal magazínu, a je zároveň redakčným obsahom. Pri použití médií vo svoj prospech, je potrebné udávať zdroj. 

 

Viac informácií zo sveta bojových športov sa dozvieš aj na našich sociálnych sieťach :

Instagram : @fightportal.eu

Facebook : FIGHT Portal 

web : www.fightportal.eu

Kategórie
ROZHOVOR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY