Filip Džubara – ROZHOVOR

Filip Džubara nám odpovedal na pár otázok ohľadom jeho zápasu na TFN7

Ahoj Filip, sme radi, že si si našiel čas a odpovedal nám na pár otázok.

Na TFN 6 si dostal príležitosť boxovať proti Polníkovi? Ako si vnímal  ten zápas?

,, Ja, ako každý zápas som chcel predviesť to najlepšie.”

Ako vnímaš organizáciu Titan Fight Night? Vedel si, že TFN 4 bol v Snine? Bol si pozrieť? 

,, Páči sa mi, že organizácia zahŕňa aj boxerské a iné bojové zápasy nie len MMA, pretože v poslednej dobe sa na tieto zápasy zabúda. Áno vedel, ale bol som v práci tak som nebol pozrieť.”

Čaká ťa zápas na TFN 7, kde organizácia predstaví nový koncept galavečera – OPEN AIR – teda zápasy pod holým nebom. Poznáš túto lokalitu Domaša-Vaľkov, Rumpeľ? Chodíš na tam?

,, Na Domašu chodím veľmi často.  Ja vlastne bývam  len 5 kilometrov od Domaše, takže som domáci a teším sa na tento koncept bude to obrovský zážitok. ”

 

zdroj : TITAN FIGHT NIGHT

 

Ako sa pripravuješ, kde a s kým trénuješ?

,, Trénujem v Kamenici a v HE. Trénujem napríklad s Tomášom Zajacom ( bol 2 na Slovensku a zdá sa mi, že v doraste vyhral Majstrovstvá SVK ).  Je tam aj Števo Vrábel, ten je síce mladší, ale tiež vyhral MSR a považujem ho za veľký talent, je veľmi šikovný. Niekedy k nám na sparingy príde Šišo a niekedy prídu aj Ukrajinci.”

 

zdroj : TITAN FIGHT NIGHT

 

Čo ťa vlastne priviedlo k boxu?

,, Už keď som bol malý chlapec som sa bil so staršími, ktorí mi ale po čase začali vravieť, že mám posunutý prah bolesti ( smiech). Bol som proste ten, čo drží. Ale malo to výhodu… Svojich rovesníkov som zasa bil ja, no a kedže som bol dosť malý, každý si do mňa dovoľoval. Tak som im proste ukázal, nech mi dajú pokoj. Ale originál box s vrecom som začas s kamarátom v pivnici. Strašne rýchlo ma to chytilo za srdce a začal som byť doslova posadnutý, no v tej dobe som nechodil do žiadneho klubu ani na žiadne tréningy a moje sparingy boli vonku na ulici. Raz však do posilovne prišiel môj kamarát, ktorý je policajt a asi videl, že je niečo vo mne. A tak som šiel s jeho známym za mojím terajším trénerom Mariánom Mikom. Bolo to skvelé zrazu pod niekým trénovať a rozvíjať sa. V tej dobe ešte nemal ani klub a ja som chodil do školy, no aj tak som dával 2-3 fázy denne. Čo ale čert nechcel po istej dobe sa mi situácia so školou skomplikovala, keďže nám zrušili triedu vo VT, pretože sme boli hulváti ( smiech). Musel som chodiť do Popradu a tam som skoro nikoho nepoznal. No športu som sa vzdať nechcel a tak som chodil aspoň sám trénovať.

Behal som vytrvalostné behy a môj tréner ma stále presviedčal aby som prestal s boxom a ja som ho po čase aj poslúchol. Nebolo to vôbec ľahké. Behal som asi 4 roky za Košice za profi klub. Až prišiel čas kedy som už toho mal naozaj plné zuby aj v práci a povedal som si dosť. Sekol som s tým. Chodil som trochu do MI na kickbox, lebo v Kamenici v lete netrénujú a na jeseň som už bol na tréningu opäť. Je mi strašne ľúto, že som vtedy prestal, ale niekdy to tak v živote je. Asi som mal dostať nejakú lekciu, no teraz som šťastný.”

 

Aký je taký tvoj najpamätnejší zápas ?

,, Bolo to v Poľsku. Nejaká smiešna liga nič extra, súpera som vôbec nepoznal a už keď išiel do ringu tak som videl že je skúsený. Hneď na začiatku ma trafil pekne direktom, ale ja som bol strašne sústredený a hneď som napravil svoju chybu, boxoval dobre na diaľku, ale na blízko nevedel boxovať vôbec. Po prvom kole mi tréner povedal: ,, Filip choď na blízko.” A aj som to urobil a nakoniec aj vyhral. Po niekoľkých mesiacoch mi tréner poslal fotku toho súpera a zistilo sa, že je majster Poľska, neviem či by som vyhral keby viem, že je Majster.”

 

zdroj : TITAN FIGHT NIGHT

 

 

Aké máš ďalšie plány v boxe na najbližšie obdobie?

,, Ďalšie ciele? No tak ešte nabrať skúsenosti a potom ísť do profi ringu. Síce už som mal nejaké ponuky, ale nechcem to unáhliť. A samozrejme zlepšovať sa !”

 

Čo by si odkázal fanúšikom a čitateľom fightportal.eu?

,, Nech sa im darí a nech robia to, čo ich baví.”

 

lístky si môžete zakúpiť tu klikni 

 

-PR reklama-

 

Viac informácií zo sveta bojových športov sa dozvieš aj na našich sociálnych sieťach :

Instagram : @fightportal.eu

Facebook : FIGHT Portal 

Web : www.fightportal.eu

Youtube : fightportal EU

Text aj fotografie sú súčasťou a majetkom Fight Portal magazínu, a je zároveň redakčným obsahom. Pri použití médií vo svoj prospech, je potrebné udávať zdroj.

Kategórie
ROZHOVOR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY