FABIO PINCA

Dvojnásobný šampión WBC World Muay Thai.

33-ročný Francúz už prináša svoj talent aj na ONE Championship, kde sa bude snažiť poraziť živú legendu vo svojom propagačnom debute a definitívne sa stane jeho známkou vo svete Muay Thai.

V piatok 20. apríla sa Pinca stretne so štvornásobným majstrom sveta Lumpinee Stadium Nong-O Gaiyanghadao (255-54-1) na ONE: HEROES OF HONOR. Podujatie sa koná v Mall of Asia Arena.

 

Väčšina mladých ľudí potrebuje odtok pre svoju energiu. Pinca si užil tradičné športy, ale nič sa mu nezapáčilo toľko ako Muay Thai.

“Pomaly som sa zameral na thajský box, keď som videl v televízii nejaké Muay thai zápasy,” pripúšťa. “Zamiloval som sa do tohto športu a chcel som to robiť.”

To mu dalo smer. Od 15 rokov až do súčasnosti mu bojové umenie umožnilo cestovať po svete viac a stať sa viacnásobným majstrom sveta. Jeho cesta začala na Gym Boxing St. Fons pod Nasserom Kacemom, ktorý našťastie stával jeden z popredných európskych exponentov svetovej triedy Nak Muay. Najlepšie zo všetkého bolo, že to bolo v jeho rodnom meste. Mal výhodu trénovať s elitnými  sparing partnermi, len pár minút od svojho domu a to nakoniec slúžilo ako recept na úspech.

Francúz debutoval v roku 2000 a do roku 2002 bol národným juniorským šampiónom. V roku 2004 dosiahol rovnaký výsledok v divízii pre dospelých. Jeho zoznamy ocenení sa pomaly rozrastali, rovnako ako jeho vášeň pre Muay Thai. Po 14 rokoch súťaženia a života v ringu bol na výbornej ceste, aby sa stal jeden z najlepších zahraničných zápasníkov vo svete Muay Thai. Potom však dostal šokujúce správy, ktoré všetko prudko zastavili.

“V roku 2014 som si zlomil ruku v zápase a potreboval som operáciu,” hovorí. “Lekári mi povedali, že moja kariéra je hotová a nemôžem už znova bojovať.”

Bolo to ťažké to uniesť. Úspech v bojových umeniach bol všetko, čo kedy poznal. Bola to jeho životná práca. V momente, priznáva, že sa cítil ako keby mu spadol celý svet, keď mu lekári vopred predpísali osud. Pinca však dokázal, že títo lekári sa mýlia.

“V mojom srdci a mojej hlave som vedel, že môžem opäť súťažiť,” hovorí. “O rok neskôr som bol späť v posilňovni a späť v ringu. Keď vaše srdce chce niečo, môžete robiť zázraky.” Muay Thai.

Pinca získal mnoho svetových titulov a je dokonca dvojnásobným šampiónom WBC World Muay Thai. Stal hviezdou pre majstrovstvá sveta Rajadamnern Stadium. Je to niečo, čo málo zahraničných športovcov v Thajsku, rodisku tohoto športu dokázalo.

Mnohí by si mysleli, že by nebolo možné, aby Francúz z malej telocvične v Lyone získal najväčšie ocenenie v športe. Avšak vytrvalosť bola pre neho kľúčová. “Ak mám jednu lekciu opakovať, nikdy sa nevzdám,” hovorí Pinca. “Sleduj svoje srdce a sleduj svoj sen, pretože nič nie je nemožné.”

Francúz sa na túto lekciu dostal až k dokonalosti. Cestoval po svete, porazil najlepších ako Saenchai a získal množstvo titulov. Dňa 20. apríla konečne príde do ONE a pokúsi sa zachytiť jeho sto kariérne víťazstvo.

Kategórie
AKTUALITY

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
 • 20. apríla 2019
  Malačan s obrovskou základňu fanúšikov Simon Michalek sa predstaví už túto nedeľu na PCF 20 LEGENDARY ...
 • 19. apríla 2019
  26.4.2019 Tomáša čakal zápas pod ruskou organizáciou Fight Nights Global. Bohužiaľ sa Tomáš na tréningu zranil a tak sa tento zápas neuskutoční ...
 • 16. apríla 2019
  Už túto nedeľu sa Aréne Poprad uskutoční galavečer najstaršej organizácie na slovenskej scéne PCF 20 LEGENDARY. My sme pre Vás vyspovedali Daniela Bruna Brunclíka ...
 • 16. apríla 2019
  Dlho očakávaný a divákmi žiadaný zápas MURADOV vs. KINCL pod hlavičkou XFN sa mal uskutočniť 7.6.2019 v pražskej O2 Aréne. Prečo sa tak nestane sa dozviete v článku ...
 • 15. apríla 2019
  V sobotu sa v Dubnici nad Váhom otriasla športová hala pod taktovkou galavečera Titan Fight Night 6. Fanúšikovia boli skvelí a atmosféra na jedničku. Ako to celé dopadlo sa dozviete v článku ...
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY

 • Tomáša Deáka na FIGHT NIGHTS GLOBAL neuvidíme!

  Včera sa instagramom prehnala správa, ktorá prekvapila a šokovala všetkých fanúšikov Tomáša Deáka. Tomáš na svojich sociálnych sieťach uviedol, že sa pri tréningu nešťastne zranil a jeho lakeť musel...
 • MURADOV vs. KINCL – ZÁPAS ZRUŠENÝ

  Len pred pár hodinami internetom otriasla správa, ktorá sklamala nejedného fanúšika MMA. Divácky atraktívny a veľmi žiadaný zápas Muradov vs. Kincl sa neuskutoční. Je to definitívne! Makhmud sa na...
 • TITAN FIGHT NIGHT 6 -VÝSLEDKY

  TITAN FIGHT NIGHT 6 VÝSLEDKY ZÁPASOV    70 kg profi, MMA Patrik Jánoš vs. Michal Kirch       WIN: KIRSCH – 1. kolo (submission triangel)  Spartakus Fight Gym  vs...
 • OKTAGON Day

  Tento deň si prišlo užiť cez 300 fanúšikov. Na živo sa mohli tak stretnúť s nojovníkmi organizácie OKTAGON ako je Gáber Boráros, Karol Ryšavý, Milan Ďatelinka, Jozef Wittner, Tomáš...