Erik Brezovský a OFA, Oktagon, Mammal

Erik Brezovský a OFA, Oktagon, Mammal rozhovor

1- Ako dlho sa venuješ MMA? 

Do MMA som nazrel ešte počas štúdia na strednej škole, tam ma uchvátili videá Pala Nerudu. Išlo o MMA ZA OPONOU a MMA Výzva. Tam sa to celé začalo. Následne som začal sledovať UFC, našich fighterov na sociálnych sieťach. V januári 2018 na moje 22. narodeniny som išiel na prvý MMA tréning k Pirátovi. V tom období som začal písať nejaké články pre jeden portál, neskôr som s jedným chalaňom založil aj vlastný portál- SLOVAK MMA. Tam som bol už naplno pohltený týmto športom. Takže tak oficiálne sa MMA venujem od môjho prvého tréningu, tým pádom to sú skoro 2 roky. 

2- Už dlhšiu dobu sa venuješ a máš na starosti MMA zápasníkov v OFA, vieš nám tú prácu priblížiť? 

Aby sme boli presní, tak to nie je dlhšia doba, ale začal som približne v máji 2018. Všetko priblížim úplne presne. V OFA sa snažím čo najviac pomáhať nášmu headcoachovi Iljovi Škondričovi, keďže je extrémne zaneprázdnený svojou prácou, fungovaním OFA a svojim osobným životom. Riešim zápasy niektorým našim profíkom, všetko ale v spolupráci s Iljom, on všetko schvaľuje. Taktiež sa starám o naše sociálne siete, OFA merch, verejné tréningy MMA a fungovanie amatérskeho MMA. Sú tam ešte samozrejme nejaké jednorazové aktivitky. Lepšie priblíženie sa už nedá dať. Ďakujem hlavne Iljovi, že mi dáva priestor na naberanie skúsenosti v najlepšom gyme v CZ/SK. 

3- Vyzerá, že tento druh práce ťa napĺňa, hm? 

Tento druh práce, a celkovo práca okolo MMA ma napĺňa, miestami až prepĺňa. Ale veľmi som sa v tom našiel, celkovo tomu pomohlo aj to, že sám MMA trénujem. Takže každý, kto robí to čo ho baví, asi vie o čom píšem. 

Zdroj: Súkromný zdroj Erik Brezovský

 

4- Vídame ťa na aj Oktagone, ako si začal s nimi spolupracovať? 

Na tento priebeh tejto mojej životnej etapy som veľmi hrdý. Po zmaturovaní sa mi stala nepríjemná situácia, pri ktorej som proste musel začať myslieť ako dospelák a nie ako dieťa. Ako som spomínal v prvej otázke priebeh ako som sa dostal k MMA, tak som mal veľmi veľa nápadov, ktoré boli pre mňa neskutočne geniálne. Potreboval som sa s nimi niekomu zdôveriť. Začal som teda vypisovať Palovi Nerudovi. Po zhruba 2 mesiacoch mojej neúprosnej aktivity sme sa stretli, tam som mu odprezentoval nejaké moje postrehy. Zjavne som ho s tým oslovil, na ďalšom stretnutí sme sa dohodli na spolupráci. Pri tomto počine som si do hlavy zákodoval, že keď niečo chceš, musíš pre to niečo robiť a ísť si za tým na 300%. Každý všade píše, že ak chceš niečo dosiahnúť, tak musíš proste makať. A je to naozaj tak, som rád za tieto skúsenosti. Najviac za toto všetko ďakujem samozrejme sebe, ale veľmi si vážim to, že si našiel na mňa Palo čas, aj napriek tomu aký má nabitý harmonogram.

5- Čo je tam tvojou náplňou ? 

Fúúú, mojou náplňou? Ide hlavne o komunikáciu s bojovníkmi, podieľam sa aj na spravovaní sociálnych sieti, riešim fungovanie OKTAGON barov- OKTAGON výživy, pomáham s réžiou videí CESTA NA OKTAGON a omnoho iných vecí. Som tak nastavený, že chcem stále viac a viac vecí na starosti, aby som sa toho naučil viac a viac. 

6- Na poslednom kole MAMMAL liga v OFA si pomáhal pri vybavovaní. Ako sa ti spolupracovalo s organizátorom ligy?

Keď sme dostali ponuku na zorganizovanie turnaju MAMMAL u nás v gyme, tak som bol veľmi potešený. Hlavne kvôli tomu, že som chcel nabrať opäť ďalšie skúsenosti, a taktiež kvôli zápasovým príležitostiam pre našich amatérskych bojovníkov. Spolupráca vyšla super, všetko išlo ako po masle, nemám čo vytknúť. Teda až na to, že ľudia po sebe nechali bordel na tribúne, čomu som úplne nerozumel, ale tak nemôžu byť všetci čistotní, bohužiaľ. Úroveň zápasov bola na veľmi peknej úrovni. 

Zdroj: Mammal.sk   Miesto: OFA Bratislava

7- Ako hodnotíš úroveň MAMMAL ligy ? 

Úroveň našej amatérskej úrovni je na nízkej úrovni… V porovnaní s českou amatérskou scénou sme o 2-3 levely nižšie, ale vďaka turnajom ako je MAMMAL a SLAM sa to tu zlepšuje každým rokom. Lebo raz z dnešných mladých bojovníkov môžu byť ďalší Deákovia, Véghovci alebo Buchingerovci. Len sa im treba venovať, či už v gymoch alebo prostredníctvom amatérskych turnajov. Všetko sa dá, len treba naozaj chcieť.

8- Ako hodnotíš amatérsku úroveň na Slovensku? 

V slovenskom MMA vidím všetko čo by som chcel vidieť. Tvrdú drinu bojovníkov, atraktívne zápasy a ľudí okolo tohto celého, ktorých to baví a snažia sa prinášať stále niečo nové. Ale samozrejme je stále čo zlepšovať, takže netreba zaspať na vavrínoch. 

9- Čo by si chcel vidieť v Slovenskom MMA ? Aký zápas by si ty chcel vidieť? alebo zápasy? A prečo?

Jeden z tých zápasov čo by som chcel vidieť sa odohrá 9.11.- VÉGH vs VÉMOLA. Taktiež sú pre mňa veľmi atraktívne zápasy Rada Úškrta, Milana Ďatelinku a ešte chcem určite vidieť v akcií headcoacha Ilju Škondriča. Ja som fanúšik zápasov na spôsob starého Natea Diaza. Takže niekto podobný Nateovi by sa tu mohol vyskytnúť a baviť nás svojimi výkonmi. 

Zdroj: Súkromný zdroj Erik Brezovský

 

10- Čo by si chcel odkázať čitateľom fightportal.eu? 

Odkázať čitateľom by som chcel to, že nech sú sami sebou a robia čo ich baví. Pokiaľ to je samozrejme legálne 😀 Vidíme sa….. 

Zdroj: Erik Brezovský

Viac informácií zo sveta bojových športov sa dozvieš aj na našich sociálnych sieťach :

Instagram : @fightportal.eu

Facebook : FIGHT Portal 

Web : www.fightportal.eu

Youtube : fightportal EU

Text aj fotografie sú súčasťou a majetkom Fight Portal magazínu, a je zároveň redakčným obsahom. Pri použití médií vo svoj prospech, je potrebné udávať zdroj.

Kategórie
AKTUALITY

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY