Dominik Antl – ROZHOVOR

Čo pre Dominika znamená K1 a koho by chcel vyzvať?

Ahoj Dominik, krátkosti sa nám predstav.

,, Ahoj Ninka, moje meno je Dominik Antl mám 21 rokov, pochádzam z Bratislavy a reprezentujem Thai Box Club Ružinov 821 a Body Gym Poprad. Trénujem pod vedením Tomáša Drábika a Lukáša Bodyho.  Silu a kondíciu má na starosti Jakub Štefek.”

zdroj: osobný archív – Dominik Antl

Ako dlho sa venuješ bojovým športom? 

,, Bojovým športom sa venujem približne 4 roky z toho som robil rok MMA, ktoré mi nesadlo kvôli boju na zemi. Viac má lákal Stand-up.”

 

 

zdroj: Czechfighters.cz

 

,,Beriem všetko čo príde, súperov si nevyberám, ale určite by som sa raz chcel stretnúť v ringu s Cyrilom Pažitným.”

 

 

 

Kde si zápasil naposledy? Ako dopadol tvoj zápas a ako ho hodnotíš ty sám? 

,,Posledný zápas som mal v Pražskej Lucerne. Bol to zápas na 3 x 3 minúty pod pravidlami K1 s českým šampiónom. Zápas som prehral tesne na body. Bol som na tom lepšie kondične a vyvíjal väčšiu aktivitu než súper no v zahraničí to na výhru proti domácemu borcovi nestačí. Každopádne sme spravili pre divákov peknú show a o tom tento šport je.”

zdroj: osobný archív – Dominik Antl

 

V čom si myslíš že je tvoja výhoda v zápasoch, máš vždy vopred nejakú taktiku? 

,, Výhodu v zápasoch mám podľa mňa hlavne v dobrej kondícii, z čoho sa snažím v zápasoch ťažiť. Taktika je vždy určená trénerom, ale v zápase sa môže stať hocičo, takže veľakrát fungujem inštinktívne, podľa toho čo mám natrénované.”

Čo pre teba znamená K1? Aké sú tvoje ambície kde sa vidíš dajme tomu za 5 rokov? Koho by si chcel vyzvať na koho si trúfaš? 

,, K1 pre mňa znamená všetko. Príležitosť niečo v živote dokázať, je to to, čo ma baví, čím sa chcem živiť. 5 rokov je veľmi dlhá doba, za ktorú sa môže stať hocičo. Ak všetko pôjde ako má, tak by som chcel zápasiť pre jednu z veľkých organizácii ako sú Glory alebo Bellator Kickboxing. Beriem všetko čo príde, súperov si nevyberám, ale určite by som sa raz chcel stretnúť v ringu s Cyrilom Pažitným.”

 

Kto, alebo čo ťa motivuje podávať výkony? Kto je tvoj vzor? 

,, Ťažko povedať.. motivuje ma asi to, že som trištvrte svojho života strávil obézny bez chuti do ničoho. Teraz som si našiel niečo, čo mi otočilo život úplne hore nohami. Chcem sám sebe a takisto ľuďom, ktorý sú na tom tak, ako som bol ja dokázať, že sa to dá. Môj fighterský vzor je určite Austrálčan John Wayne Parr. Má 42 rokov 3 deti a stále aktívne, profesionálne zápasí pre Bellator. Takto nejak by som chcel dopadnúť aj ja.. len nie z toľkými deťmi (smiech).”

 

Pripravuješ sa na zápasí aj mimo SR? Kde ťa uvidíme najbližšie? 

,, Zápasím aj mimo SR hlavne vďaka promotérovi a trénerovi Lukášovi Bodymu, ktorému som za to nesmierne vďačný. Za posledný pol rok mi vybavil parádne zápasy na Malte, vo Francúzsku, v Poľsku. Teraz budem mať od zápasov mesiac prestávku a 22. februára sa ukážem doma v Bratislave na gala večeri Boj o Bratislavu.”

zdroj: osobný archív – Martin Farkaš

 

Text aj fotografie sú súčasťou a majetkom Fight Portal magazínu, a je zároveň redakčným obsahom. Pri použití médií vo svoj prospech, je potrebné udávať zdroj. 

 

Viac informácií zo sveta bojových športov sa dozvieš aj na našich sociálnych sieťach :

Instagram : @fightportal.eu

Facebook : FIGHT Portal 

web : www.fightportal.eu

Kategórie
ROZHOVOR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY