Daniel Bruno Brunclík – ROZHOVOR

Už túto nedeľu sa Aréne Poprad uskutoční galavečer najstaršej organizácie na slovenskej scéne PCF 20 LEGENDARY. My sme pre Vás vyspovedali Daniela Bruna Brunclíka ...

Ahoj Daniel,

V prvom rade by sme sa chceli v mene Fight Portal poďakovať, že si si našiel čas a poskytol nám rozhovor.

 

1.Patríš medzi bojovníkov, ktorých na scéne netreba predstavovať, no napriek tomu ak by sa našiel niekto, kto ťa nepozná povedz nám niečo o sebe, kto je tvoj tréner a kde trénuješ?

,, Ahoj všem čtenářům Fight Portalu a zároveň děkuju za zájem o rozhovor. Jmenuji se Daniel Brunclík, říkají mi Bruno. Narodil jsem se a žiju v Kutné Hoře. Pracuji v Praze u Policie ČR u Speciální pořádkové jednotky. Zápasím pod klubem X gym Praha, který vede Lukáš „Masta“ Jirkovský. Gym je zaměřen na Muay thai a K1, takže mám ještě druhého trenéra na mma, mého kolegu z SPJ, Lukáše Dudka, který dříve vedl mma klub v Jičíně s Michalem Popelákem. Dál jezdím trénovat do klubů Aplik muay thai,  Penta gym, mma Jičín, Pitbul gym Kolín a s kolegama na SPJ Praha.”

2. Poďme ale od začiatku. Ako si sa vlastne dostal k bojovým športom a ako dlho sa tomuto športu venuješ?

,, K bojovým sportům jsem se dostal ve čtvťáku na střední škole, kdy jsem začál chodit na box k oldschool bývalému boxerovi u nás v Kutné Hoře. Trénovalo se u něj na zahradě a v garáži. Pak jsem po střední začal s muay thai, taky u nás na maloměstě. Ale uroveň byla, stejně jako u toho boxu, spíš rekrační. V roce 2009 jsem nastoupil k PČR a tam jsem se i rozhodl pro dráhu zápasení. Celej život se začal točit jen okolo tréninků a v r.2011 jsem měl svůj první amaterský zápas v muay thai. V r.2012 jsem se stal amatérským mistrem ČR v Muay thai asociace CMTA. Následně jsem začal zápasit v profi ringu jak muay thai, tak K1 a v r. 2016 jsem si dal zkušební amatérský zápas v mma, který se vydařil a tak jsem se rozhodl, že zkusím i profi mma – klec. A tam jsem zatím zůstal.”

 

Obdivuju každého, kdo sportuje a myslí to vážně. Každýho, kdo se rozhodl nesedět na zadku, když může něco dělat

 

 

 

 

3. Ako na toto tvoje rozhodnutie venovať sa bojovým športom reagovala rodina?

,, Nad tímhle jsem nikdy nepřemýšlel 😀 Rodičů jsem se neptal, protože už jsem byl dospělý a s přítelkyní to bylo tak, že to zkusím a tak nějak mi to zůstalo do dnes, jako ona 🙂 a mám její plnou podporu. Jinak bych to nemohl dělat. Máme dvě děti a psa. Kdyby mě nepodporovala, nestarala se o rodinu a domácnost, neměl bych čas na trénování.”

zdroj: osobný archív Daniel Bruno Brunclík

4. Máš nejaký vzor? Kto ťa motivuje poháňa ďalej, alebo koho obdivuješ?

,, Motivujou mě fanoušci a lidi, pro který jsem motivací. Obdivuju každého, kdo sportuje a myslí to vážně. Každýho, kdo se rozhodl nesedět na zadku, když může něco dělat. Každýho, kdo jde a zkusí proměnit svoje sny v realitu. Jinak vzorů mám plno, ale nikoho konkrétního. Chci být vzorem a motivací pro svoje děti.”

5. Tvoj posledný zápas bol pod hlavičkou XFN a konkrétne si sa postavil proti Vasilovi Ducarovi, kde si svoj zápas prehral. Plánuješ odvetu??

,, Já nijak nejsem zastánce odvet. Stalo se stalo. Neřikám, že nikdy nemůže být, ale jdu dál. Nechci se zaseknout na prohraným zápase. Doufám, že jsem se z něj poučil a jedem dál. Žijem jen jednou, není čás na odvety 🙂 By jsme takhle mohli zápasit furt dokola. Šanci jsem měl. Promarnil jsem jí. Takže pokračuju. Dokážu s tím žít. Furt je to hlavně můj koníček, živí mě něco jinýho. Jsou v životě horší věci.”

6. Pôsobíš a bojuješ pod organizáciou XFN, no tentokrát ťa uvidíme na akcií Pit Cage Fightinf Legendary, už tento víkend 21.4. Ako vznikla táto spolupráca a čo ťa presvedčilo aby si zápas vzal?

,, Já chci zápasit. Nikdy jsem si nijak nevybíral. XFN mi nabídlo zápas na PCF, ja ho rád vzal. Chci zápasit. S kymkoliv, kdekoliv, kdykoliv.”

zdroj: osobný archív – Daniel Bruno Brunclík

7 .Tvoj súper bude Simon Michalek ako hodnotíš svojho súpera a aké sú podľa teba jeho silné stránky?

,, Já Simona viděl zápasit v Dobříši proti Viktorovi Pavlíčkovi, takže pro mě nebyl uplně neznámý. Jeho silná stránka je určitě to, že je sympaťák. Ne, tak rok stál, takže otázka je, co se v jeho stylu změnilo, co ne. Jsem připravenej na všechno. Nechci nějak hodnotit silný nebo slabý stránky.”

8. Máš nejaký rituál, ktorý pre zápasom dodržiavaš? Alebo niečo, čo ťa dostane pred zápasom do tej mentálnej a psychickej pohody?

,, Ustelu si postel, abych si neustlal v ringu/kleci.”

zdroj: osobný archív Daniel Bruno Brunclík

9. Aké sú tvoje plány v športe do budúcna a kde by si to chcel až pohnať?

,, Chci zápasit dokud mi to fyzická stránka dovolí. Jeden z cílů se mi splnil, což byl zápas ve vyprodané O2 aréne. To se asi možná už po druhé nestane. Teď je ale mým hlavním cílem nad Simonem zvítězit. Dál se uvidí.”

10. Čo by si odkázal mladým ľuďom, tvojím fanúšikom a čitateľom Fight Portálu?

,, Jdětě si za svým cílem. Nehejtujte. Místo hejtů zvedněte zadek a makejte na sobě. Žijem jen jednou, nepromarňujte šance. Odpočinem si v penálu . ”

 

 

 

 

 

Kategórie
ROZHOVOR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY