BUDOSTAN FESTIVAL a rozhovor s Jarom Slávikom

BUDOSTAN FESTIVAL už v piatok !

 

 1. Ako vznikla myšlienka Urobiť Budostan Festival?

Myšlienku na Budostan priniesol Jožo Ráž ml spolu so svojim kamarátom Fredym Ayisiim. Jožo mal vhodný priestor a hľadal obsah čo tam urobiť a kedže je to starý fanúšik úpolových športov a kedže  Fredy je jeden z našich tradičných karatistov, bolo zrejme, že nápad pôjde smerom k festivalu športu.
Môj osobný prínos je skôr tá olympijská časť, kedˇ som oslovil marketingový výbor Olympijského zväzu, potom som našiel všetkých 5 žijúcich medailistov úpolových športov z olympiád (Janko Zachara, Jan Franek, Dano Karabin, Jozef Krnac, Jozef Lohyňa) a usporiadal s ich súhlasom benefičnú večeru.
uvidime, ci sa nam podari zacat tradiciu , ambicia tu urcite je.

2. Aké máte očakávania? 

Chceme spájať športovcov medzi sebou a urobiť platformu, kde sa tréneri raz za rok stretnú a vymenia si svoje názory. ono sa to nezdá, ale život je po korone taký rýchly, že stretnúť sa v tomto zložení – boxeri, zápasníci, judisti, taekwoondisti, mma zápasníci, thajsi boxeri, capoeiristi atd na jednom mieste, je ozaj výnimočné.

3. Príde tam veľa známych hosti, aký je znysel akcie?

Zmysel akcie ? Dobre si zašportovať, motivovať sa na svojej ďaľšej ceste a prípadne aj  objaviť ďaľšie úpolové športy a skúsiť ich trénovať (to sa táka najma začínajuúcich športovcov)

4. Program je nabitý, načo sa tešiš ty najviac ? 

Na čo sa teším ja ? na tréning kung fu, to by som chcel vyskúšať a rovnako chcem skúsiť aj tai chi. no a potom pôjdem klasicky na tréningy športov, ktorým sa priebežne venujem, teda na muay thai s Vincom Kolekom, na krav maga s Dušky Lihanom a na Mastro Defence System s Jankom Takáčom. A v sobotu večer sa teším na galavečer, najmä na ukážky brazílskej capoeiry a ruského sambo.

5.Čo by si odkázal divákom, prečo by si nemali nechat ujsť toto nádherné športovo náučný festival?

Divákom chcem odkázať : prídite, vezmite si kamarátov, kamarátky , vezmite si kimono a zašportujte si. Ľudia okolo úpolových športov sú jedna veľká komunita.

Ďakujeme za rozhovor

https://www.facebook.com/jaro.slavik

https://www.facebook.com/budostanfestival

https://komercnespravy.pravda.sk/ostatne/clanok/604452-budostan-festival-mladeho-bojovnika/

 

Viac informácií zo sveta bojových športov sa dozvieš aj na našich sociálnych sieťach :

Instagram : @fightportal.eu

Facebook : FIGHT Portal 

Web : www.fightportal.eu

Youtube : fightportal EU

 

Text aj fotografie sú súčasťou a majetkom Fight Portal magazínu, a je zároveň redakčným obsahom. Pri použití médií vo svoj prospech, je potrebné udávať zdroj.

Kategórie
AKTUALITYNEZARADENÉ

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY

 • Pudzianowskeho KO z Pekla

  Pudzianowski KO na jubilejnom 70 turnaji v KSW Jedna z najlepších organizáciíí MMA na svete, poskytla úžasné zápasy, kde vyvrcholením bol hlavný zápas. V hlavnom zápase sa stretli Mariusz...
 • RFA Grand Opening

  RFA Grand Opening bol historicky prvý oficiálny turnaj organizácie RFA. V prvom RFA Grand Openingu sa proti sebe postavilo 26 zápasnikov. Prvý zápas RFA Grand Openingu otvoril ženský duel....
 • Spojenie MAMMAL ligy s Nocou Gladiátorov bolo správnym krokom

  Spojenie MAMMAL ligy s Nocou gladiátorov bolo správnym krokom Za nami je ďalšie kolo MAMMAL ligy. Obľúbená súťaž neprofesionálnych bojovníkov a bojovníčok opäť vyrazila mimo hlavného mesta a namierila si to na...
 • Oktagon MMA: Vémola vs Marpo

  Money Peňáz. Ostravský démon Mikulášek, Vlado Moravčík, návrat Kotalíka a “Děčínská mlátička”  Uspávač soupeřů “Money” Peňáz pozvedne své dlouhé KO paže proti pětinásobnému champovi 4 organizací Lohorému. Milovaný i...