BoBesh Vojkůvka – ROZHOVOR

Legenda česko - slovenského cutman sveta nám odpovedal na pár otázok o jeho živote a o smerovaní Alpha Cutman Tímu ...

Ahoj Bobesh prezraď nám ako dlho robíš cutmana?

,,Ahoj, cutmana dělám tři roky, teď začínám čtvrtý.”

Ako si sa dostal k tejto profesií ?

,, Při sledování zahraničních turnajů, především UFC a KSW, jsem si všimnul, že každý zápasník má svého cutmana. Ve srovnání s tuzamskými trunaji, jsme zjistil, že u nás to nidko nedělá takto napřímo. Následně jsem se dohodnul s kolegou a kamarádem Jirkou´´Shigutem, že spolu založíme tým zaměřený rize na tuto činnost pro bojové sporty. Jirka nám pak sehnal první angažmá v organizaci VFCL.”

zdroj : súkromný archív : BoBesh Vojkuvka

Asi to nie je jednoduchá práca , musíš mať aj zdravotnícke vzdelanie?

,, Z našeho pohledu je to nezbytná věc. Každý kdo se stará o něčí zdraví, by měl mít zdravotnické vzdělání. Konkrétně cutman musí znát anatomii, somatologii, traumatologii a samozřejmě rozšířenou první pomoc a převazové techniky. Já osobně mám střední zdravotnickou školu a specilaziace na anestezii, resuscitaci a intenzivní péči.”

 

Tie situácie kedy zasahuješ asi nie sú dvakrát úsmevné, ale predsa len… spomenieš si na nejakú vtipnú príhodu?

,, Tak za uplynulý rok jsem zažil asi nejvtipněší situaci na OKTAGONU na Štvanici. Když nastupoval Miloš Petrášek, tak se jeho tým spořdaně odebral do svého rohu, načež se Miloš otočil a požádal mě o pár motivačních facek. V tu danou chvíli jsem byl trochu v šoku a vtipné mi to nepřipadalo. Prostě jsem mu dal z leva z prava a bylo. Následně se mi rozdrnčel telefon, jak mi začali psát kamarádi a fanoušci, že to bylo v telce husté a vtipné. Když jsem viděl záznam, tak jsem se zasmál.”

 

A naopak stala sa ti situácia, kedy si sa naozaj bál, že ide o život (bojovníka) ?

,, Rozhodně to bylo na posledním FNW v Karlových Varech. Charles Andrade tam dostal od Poláka dost bití. Když mě v šatně zavolal jeho tým, tak jsem hned na první pohled věděl, že je zle a že má minimálně těžký otřes mozku. Okmažitě jsem zalarmoval lékaře a předal jej do péče jeho týmu.”

 

Kde ťa spolu s AlphaCutmanTeam môžu fanúšikovia vidieť najbližšie?

,, Poslední galavečer bylo XFN Vídeń. Teď jednáme s organizací Way of Warrior, jestli budou chtít pro .své zápasníky naši péči na turnaji OFC III, který pořádají 17.2. ve Zlíně.”

 

Máš svojho obľúbeného bojovníka ktorého najradšej tejpuješ?

,,Tejpuju rád všechny, pokdu nejsem  časovém presu a zápasník spolupracuje. Jinak asi nejvtěší pohoda a zároveń sranda to bývá s Petráškem, Martínkem, Véghem, Buchnigerem nebo Maškovou.”

zdroj: súkromný archív- BoBesh Vojkuvka

Viem, že ste si s kolegami pripravili pre verejnosť kurz tejpovania … povedz nám o tomto projekte niečo viac …?

,, Je to pro nás velmi zlomový bod v našem působení. Zájem je větší, než jsme čekali a kapacitu navyšovta nechceme. Všechny potřebné inforamce jsou na naší události. Důležité je však říct, že nechcem jen naučit pár lidí tejpovat zápasníkům ruce, ale především veřejně šířit infromace o tom, jak mají správné tejpy vypadat a to jak pro stránce technické, tak především dle pravidel. To se u nás stále moc nedodržuje, jelikož mnozí trenéři si jedou´´oldschool´´, který je již dávno překonán. Nejen MMA zápasení se vyvíjí, ale i veškerá pravidla okolo něj.”

 

Už pár mesiacov si hrdý otecko … ako to stíhaš a hlavne ako túto životnú úlohu zvládaš?

,, Loňský rok byl pro mě celkově náročný, jelikož studuji managemant pro zdrvaotnictví, přešel jsem na pozici vrchní sestry operačích sálů, začal jsem se připravovat na stavbu domu a do toho se nám narodila dcera Johanka. Říjen a především listopad byl velmi náročný, protože se konaly tři galavečery, tudíž jsem pracoval čtyři týdny v kuse. Na rodinu jsem tak  neměl moc čas. Pořád jen stres a časový tlak, ta0žek bylo potřeba se nad tím zamyslet. Od nového roku jsem změnil strategii ornaziace svého času a ubral si trochu práce, takže se můžu věnovat ženě a dceři tak, aby nás to všechny tři bavilo jako rodinu. Mě osobně péče o dceru a harní si s ní neskutečně moc baví. Naplňuje mě to pozivními pocity a silnou motivací jít stále vpřed.”

 

Aké sú plány AlpfaCutmanTeamu na rok 2019 ?

,, Krom prvního kurzu tejpování bychom koncem roku chtěli popré v Česku uspořádat i dvoudenní kurz CUTMAN, který by byl již komplexní připravou na tuto pozici. Samozřejmě máme v plánu působit na tolika galavečerech, kolik jen bude možné a hledat nové směry spolupráce, třeba v oblasti spozoringu. Kdyby měl někdo zájem nás sponzorvat, ať se nestydí a ozve se mi. ( J )  A v neposlední řadě dál šířit nové trendy v péči o zápasníky, které přebíráme ze zahraničí. To je jeden z našich dlouhodobých cílů.”

 

Bobo ďakujem za tvoj čas a prajeme tebe aj celému Alpha Cutman Teamu veľa úspechov.

 

Ak sa chceš zúčastniť kurzu tejpovania pozri si tento odkaz, kde sa dozvieš viac informácií :

https://www.facebook.com/alphacutmanteam/?__tn__=%2Cdk%2CP-R&eid=ARAGehivUeosaSUrkOgYpIbNPrFldU67WMiVzuv5Gf0EUwr73vq6OYEYdIIvxSEO9qOJ1v9Fi7ny1LHR

 

Text aj fotografie sú súčasťou a majetkom Fight Portal magazínu, a je zároveň redakčným obsahom. Pri použití médií vo svoj prospech, je potrebné udávať zdroj. 

Viac informácií zo sveta bojových športov sa dozvieš aj na našich sociálnych sieťach :

Instagram : @fightportal.eu

Facebook : FIGHT Portal 

web : www.fightportal.eu

 

Kategórie
ROZHOVOR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY