Cyril Pažitný – rozhovor

Cyril Pažitný majster Európy v organizácií WKN exkluzívne pre Fight Portal : ,, V pokore a ohľaduplnosti je mi vzorom moja mama a takisto sparingpartner Štefan Meszároš."

Ahoj Cyril,  na začiatok rozhovoru sa predstav, koľko máš rokov, čomu sa venuješ, kde trénuješ, kto je tvoj tréner?

,, Ahoj celým menom sa volám Cyril Pažitný, mám čerstvých 21 rokov, a venujem sa kickboxu teraz už viac menej profesionálne, keďže celý môj život sa točí okolo neho a zariadil som si ho tak, aby bol primárnym záujmom môj športovo – kariérny rast.  Kickboxu sa venujem od mojich 12- tich rokov a od začiatku až doteraz a verím, že až do konca, pod krídlami jednej z hlavných postáv slovenského kickboxu Patrikom Matejkom, vďaka ktorému mám priaznivé podmienky na trénovanie a rôzne možnosti, ktoré mi túto cestu uľahčujú. Spolu tvoríme, už dobrý a veľa bitkami zocelený tandem.”

Koľko máš na konte zápasov a aká je tvoja momentálna bilancia?

,, Moje zápasy delím na amatérske a zápasy pod pravidlami skupiny A, čiže profesionálnymi.  V amatérskom ringu som sa zúčastnil veľa kôl Regard ligy, ktorú som viackrát ešte vo váhe 60kg vyhral. Takisto viackrát som bol na MSR, MS, ME a z každého som odišiel s medailou, aj keď priznám sa, že na MS sa o bronz neboxovalo a bronzoví sme skončili dvaja, tak tento kov si až tak necením. Dokopy amatérskych zápasov mi vychádza okolo 30 zápasov a presnú bilanciu netuším, predsa už dosť boxujem (smiech).

Profesionálnych zápasov mám odbúchaných  14 z toho 12 výhier ale cením si mi hlavne výhry KO, ktorých mám až 8. Prehry mám dve, jednu z Japonska so šampiónom organizácie RISE Kouda Nobe a majstrom sveta ISKA Foshianim. Obaja boli poraziteľní a o to viac ma to mrzí. Profi ring a jeho pravidlá mi vyhovujú oveľa viac.”

Cyril Pažitný - fightportal

zdroj : osobný archív – Cyril Pažitný

Ako dlho sa venuješ tomuto športu? Viedol ťa niekto k tomu  ?

,, Ako som už spomínal boxujem už 9 rokov, z toho 7 aktívne ( zápasy ).  Viedlo ma k tomu moje detstvo, ktoré bolo búrlivé a už v mladom veku som rád vyostroval konflikty. Takisto ma k tomu viedla moja povaha, niečo dokázať a byť v niečom fakt dobrý. Vždy aj doteraz, či už na tréningu alebo kdekoľvek neexistuje aby som bol druhý. Dotrhám sa len aby nebol niekto lepší ako ja, je to moja povaha.”

 

Cyril Pažiťný : V pokore a ohľaduplnosti je mi vzorom moja mama a takisto sparingpartner Štefan Meszároš.

Aká je teda tvoja bežná zápasová váha?

,, Moja bežná váha je podľa pravidiel organizácie WKN, pod ktorou sa snažím napredovať a doteraz mi poskytla najviac zápasov a to je 62.1 kg, ktorú spravím s prehľadom. Preto sa moc vyššie netlačím aj keď beriem kľudne aj 63.5 kg. Dokonca som posledný zápas búchal 65 kg, ale bola to len z núdze cnosť a chcem sa vrátiť naspäť do mojej váhy. Chudnem väčšinou z váhy 66 kg a to bez akýchkoľvek problémov. Pamätám si na prvý zápas kedy som navážil 52 kg a súper 63 kg. A išli sme nato.”

Aké zápasy ťa čakajú do budúcna, kde ťa môžu fanúšikovia vidieť najbližšie? 

,, Akurát čakáme na ponuky ohľadom jesene. Padli mi v máji 2 zápasy kvôli nepríjemnému zraneniu oka, tak verím, že si na jeseň napravím chuť. Všetko je to v štádiu jednania medzi mojim trénerom a promotérmi galavečerov. Už mi však bola prisľúbená účasť na obrovskom gala v Košiciach, tak verím, že sa to podarí a opäť ma ľudia budú vidieť na Slovensku.”

Aké máš plány na rok 2018?

,, Konkrétne plány nemám žiadne. Každý nadchádzajúci zápas je pre mňa najdôležitejší v mojej kariére, preto k tomu aj zodpovedne pristupujem a do každej prípravy dávam 105%. Možno taká širokospektrálna odpoveď je, že moje plány sú poraziť každého, kto bude stáť naproti mne v ringu, a najlepšie knokautom. To ja môžem.”

Cyril Pažitný - fightportal

zdroj : osobný archív – Cyril Pažitný

Čo považuješ za svoj najväčší športový úspech ?

,, Môj najväčší športový úspech je, že šport sa stal mojim životným štýlom a nemenil by som ho za nič. Ďalšie úspechy ako porážka majstra sveta WKN Qurbana Husseina, obvešaného rôznymi opaskami, ktorého som knokautoval  v prvom kole, alebo momentálna výhra pro-am majstra Európy WKN. Obaja súperi zápasili v dobe, keď ja som ešte ani netrénoval. Takisto za dôležitý športový úspech považujem to , že ma moje prehry motivovali ešte viac, a vždy som po nich dosiahol omnoho väčšie víťazstvá.”

Je niekto konkrétny s kým by si sa chcel postaviť do ringu?

,, Zaujímavá otázka ale nebudete veriť, vôbec nad tým nepremýšľam. Každý zápas je dôležitý, takže konkrétneho človeka nemám žiadneho. Teším sa na každý zápas. Viem čo chcem a idem si za tým.  Nesústredím sa na tých, čo mi stoja v ceste, skôr nato, čo chcem dosiahnuť.  Tým nevravím, že súperov nerešpektujem, práve naopak. S viacerými mám kamarátsky vzťah, ale aby som si z nich vyberal… až tak moju pozornosť zase nepútajú. Viem čím si museli prejsť a zato ich všetkých rešpektujem.”

Cyril Pažitný - fightportal

zdroj : osobný archív – Cyril Pažitný

Ako reaguje tvoja rodina na to, že robíš takýto druh športu?

,, Spočiatku veľmi ťažko a naozaj to bol boj na dvoch frontoch – zápasy v ringu, zápasy doma. Avšak postupom času som dokázal nielen sebe, ale aj rodine, že za niečo stojím a teraz v nich mám absolútnu podporu, otec moje zápasy s radosťou pozerá v TV alebo na YT a teší sa z nich celá rodina a že ju mám veľkú. Mamina sa ale aj napriek tomu  stále zatvára do izby, keď dávajú priamy prenos zo zápasu.”

Máš niekoho kto ťa motivuje alebo nejaký vzor?

,, Je veľa životných príbehov, nielen športových, ktoré ma motivujú. Sledujem aj viacerých kickboxerov, o ktorých si vravím, že by som bol rád v ich koži. Avšak vždy si uvedomím, že už aj tak mám byť začo vďačný, takže nejako extra to nepreháňam. V disciplíne a pracovitosti je to môj otec a tiež môj tréner. V pokore a ohľaduplnosti je mi vzorom moja mama a takisto sparingpartner Štefan Meszároš. A takisto ma motivuje moja priateľka možno aj nepriamo, keďže nechcem aby ma videla prehrávať. Nesmiem zabudnúť, na svoj každodenný rituál, ktorým je čítanie Biblie, ktoré ma takisto povzbudzuje a motivuje.”

Prezraď o sebe niečo Cyril, čo čitatelia nevedia a ani sa nikde nedočítajú.

,, Fúha. To aby som aj porozmýšľal. Som presne taký akého ma vidíte v ringu. Cieľavedomý, ctižiadostivý, sem tam výbušný človek, ktorý sa snaží využiť a naplniť každú chvíľu, ktorá mi bola daná. Či je to relax, práca alebo bitka v ringu. Nemám rád falošných ľudí a pretvárku, takže som častokrát až moc priamočiary. A čo veľa ľudí nevie a rád to maskujem, pod rúškom skrytosti si rád všímam detaily a snažím sa stále konať rozvážne, vždy si nechať aspoň 10 únikových dverí a z nich opäť zaveliť do útoku.”

Čo by si chcel odkázať svojím fanúšikom, naším čitateľom a mladým ľuďom?

,, Nie som žiadny motivátor, ani sa za nič podobné nepokladám, tak čitateľom len prajem krásny slnečný, upršaný alebo v akýkoľvek deň keď si to budú čítať a aby sa im darilo vo všetkom, v čo budú podnikať. Keď sa bude dariť všetkým naokolo bude sa nám všetkým.

Ďakujem vám všetkým, ktorí ma sledujete či už prostredníctvom Facebooku, Instagramu, ale hlavne osobne. Ste takisto mojou veľkou motiváciou. Tí, čo máte vo mne nádej.”

 

Viac informácií zo sveta bojových športov sa dozvieš aj na našich sociálnych sieťach :

Instagram : @fightportal.eu

Facebook : FIGHT Portal 

web : www.fightportal.eu

 

 

                                               PAVOL NERUDA – ROZHOVOR

Kategórie
ROZHOVOR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY