Slovenská reprezentácia na MS v Abu Dhabi Medovarski, Nguyen, Garaj, I.diel

Slovenská reprezentácia na MS v Abu Dhabi Medovarski, Nguyen, Garaj, I.diel

Slovenskí bojovníci z MS v Abú Zabí priniesli kopec skúseností

Záver januára vo svete MMA patril najvyššej scéne. V metropole Spojených arabských emirátov sa zišli tí najlepší bojovníci a bojovníčky na svetovom šampionáte federácie IMMAF.

Slovensko bolo pri tom. Do Abú Zabí spod Tatier vycestovala početná výprava.

Za slovenské a klubové farby sa v kategóriách ženy, muži a juniori pobili Elina Tauber, Kristián Nguyen, Roman Hudec, Mário Brezovský, Marek Medovarski, Marcel Šimo a Michal Garaj. Spoločnosť im robili tréneri a členovia realizačného tímu národnej reprezentácie. Nominovaný bol aj Radovan Chovan, no cestu a plány mu zmaril COVID-19.

Slováci sa v najsilnejšej konkurencii nedali zahanbiť a okrem jedného víťazstva domov doniesli najmä kopu cenných skúseností.

Garaj knouckoutoval Estónca

O jediný triumf Slovenska sa postaral Michal Garaj, ktorý senzačne knockoutoval Estónca Sergeja Strinzu.

„Zápas sa odohrával prevažne v postoji. Podarilo sa mu strhnúť ma na zem, na čo som zareagoval nadrilovanou obranou a bez väčších problémov som vstal. V poslednej minúte prvého kola som súpera knockoutoval priamym úderom zo zadnej ruky,“ opísal člen bratislavského King´s Gymu.

Garaj v druhom zápase už nestačil na Artura Aedillu. Hoci Garaj Španielovi celý zápas odolával, v závere musel odklepať nasadený triangel choke.

GARAJ VIDEO:

Medovarski na Rusa Zainuka nestačil

Azda najznámejším členom výpravy bol Marek Medovarski. Ten sa v Abú Zabí postavil Rusovi Kurbanovi Zainukovi, ktorému podľahol na body 0:3.

„Pre mňa aj trénera to bola veľká skúsenosť a veľké otvorenie očí, najmä z pohľadu nového nastavenia tréningových procesov a jednotiek. Zistili sme, kde máme nedostatky a kde zaostávame. Hlavné je, že sme prišli na to, ako to napraviť a dúfame, že nabudúce už uvidíte lepšiu verziu nás,“ zhodnotil člen bratislavského Chaosu.

„Zažili sme pocit svetovej elity a zistili sme, ako to na súťažiach svetového rázu chodí. Je to úplne iný level organizácie. Sme radi, že náš MAMMAL ide tou istou cestou,“ dodal.

Medovarski Video:

 

Nguyen: Prehra mi dodala motiváciu

Farby Chaosu Bratislava i Slovenska hájil Kristián Nguyen. Ten v Abú Zabí narazil na Vladyslava Dubkova, ktorý je ukrajinskou jednotkou v bantamovej váhe. Svoje kvality potvrdil aj na MS a nášho bojovníka porazil na body 3:0.

„Keby som viac okopával prednú nohu súpera a pokúsil sa preniesť zápas aj na zem, mohli sme ho vyhrať. Táto prehra mi ale dodala motiváciu tým, že sa môžem porovnávať s tými najlepšími na svete a vôbec za nimi nezaostávam, iba ak výškovo. Bol to veľký zážitok byť medzi 32 vybratými zápasníkmi v mojej váhovej kategórii,“ skonštatoval Nguyen.

„Mali sme možnosť vidieť, ako sa zápasí na svetovej úrovni. A zároveň sme zistili, čo v príprave pridať a čo konkrétne u mňa zlepšiť alebo odstrániť,“ doplnil.

Nguyen VIDEO:

MAMMAL – Slovenský zväz MMA

WEB: https://www.mammal.sk​​ https://mammal.sk/ppv​​ Instagram: https://www.instagram.com/mammal.sk/ Facebook: https://www.facebook.com/SK.MAMMAL/ Youtube: MAMMAL TV https://www.youtube.com/channel/UC-rs

 

IMMAF:

www.immaf.org

Home

 

INSTAGRAM : @FIGHTPORTAL.EU

FACEBOOK : FIGHT PORTAL 

WEB : WWW.FIGHTPORTAL.EU

YOUTUBE : FIGHTPORTAL EU

 

TEXT AJ FOTOGRAFIE SÚ SÚČASŤOU A MAJETKOM FIGHT PORTAL MAGAZÍNU, A JE ZÁROVEŇ REDAKČNÝM OBSAHOM. PRI POUŽITÍ MÉDIÍ VO SVOJ PROSPECH, JE POTREBNÉ UDÁVAŤ ZDROJ.

Kategórie
AKTUALITY

ZANECHAŤ KOMENTÁR

*

*

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
REKLAMA
LÍSTKY V PREDAJI

PODOBNÉ ČLÁNKY