Lokša Boxing otvára nový gym

Lokša Boxing otvára nový gym, ale ...
Ahoj .. veľmi veľa ľudí ťa v Bratislave pozná, čo sa motajú okolo bojových športov.

Ako si sa dostal k boxu a celkovo k bojovám športom?

  • Ahoj Marek.  V prvom rade ďakujem za pozvanie. Aktuálne sa moc vela ľudí na Slovensku o box ako taký až tak nezaujíma, nakoľko je v popredí sledovanosti a vyhľadávania  za posledné roky skôr MMA, o to viac je vzácne dostať pozvanie na takýto rozhovor.
  • K bojovým športom som od malička inklinoval, začalo to rôznymi filmami s akčnou tematikou, neskôr ma môj športový guru Dedo Karol začal učiť základy boxu na záhrade ako 6-7 ročne decko.
  • Neskôr v roku 2009 som na autobusovej zastávke našiel náborový  leták na treningy thajského boxu v petržalskom Hanuman Gyme, pod vedením Fera Starého. Po prvom tréningu som vedel, že to je šport, ktorý chcem robiť tak som tam zakotvil.       Za roky strávené v Hanuman Gyme som spoznal kopec úžasných ludi, s ktorými do dnes fungujeme. Získal som veľa skúsenosti zo zápasov v thaiboxe a K1, a nadobudol  som  všeobecný rozhľad o bojových športoch.

No a k boxu?

K boxu som sa dostal tak, že žiaľ prišlo zranenie (drieková chrbtica/platničky) a kopanie sa stalo pre mňa takmer nereálne. Istú dobu som napriek tomu pokračoval v Hanuman Gyme, raz prišli k nám do klubu na sparingy chalani z BBC Devínska nová ves, ktorí boli v príprave na boxerskú ligu. Po sparingoch sa ma ich tréner Andrej Horný opýtal, či nechcem skúsiť zápas v boxe.

Vôbec som nevedel čo od toho očakávať, ale prečo nie? Tak som snimi o tyžden cez víkend vycestoval na ligu do Česka. Premiéru v boxerskom ringu som si neskutočne užil, do dnes si pamätám ten pocit eufórie.

Už keď som odchádzal z ringu tak som cítil, že ma nič neboli, nemám rozkopané stehná, rozťaté čelo od lakťov ani rozkopané rebrá ako po zápasoch v thaiboxe / K1

Kombinácia tohto pocitu a myšlienky, že pokračovanie v thaiboxe by mi neprospelo vzhľadom na moje zranenie, bol box jasná cesta.

Tak som začal novú cestu v boxe v klube BBC, kde sme jazdili hore-dole po ligách a galavečeroch na rôzne zápasy zbierať skúsenosti v boxe.

2) Naposledy sme ta videli na TFN Talents Boj o Bratislavu, ako si si užil tento zápas?  

Hah áno, to už bude nejaký ten piatok. Click: https://www.youtube.com/watch?v=TcFtohWbQiE&list=PLr5f1Gv8rUA5k8V99gzdOYEJ9oKXF8dI7&index=4

Nastupoval som do ringu po viac ako dvojročnej pauze, nakoľko už niesom a zrejme ani nebudem tak aktívny zápasník ako tomu bolo v minulosti, vzhľadom nato že sa venujem viacerým oblastiam podnikania, tak sú moje priority inde ako získavať medajle v ringu. To už dúfam prevezmú za mňa naši zverenci.

V ringu sa ukážem keď budem mať chuť a čas na prípravu, a určite už iba na domácej pôde aby to bola dobrá show pre fanúšikov a nech si to môžem užiť. No naspäť k otázke , zápas som si neskutočne užil, od atmosféry v hale, cez nástup až po samotný zápas. Prvé kolo bola pinkačka na oťukanie no ku koncu  kola som chytil pekné kladivo po brade a do ďalšieho kola som nastúpil už iba v režime autopilot, čo sa zvrhlo na prestrelku na pletive na krátke vzdialenosti, čo nebolo v pláne, no našťastie pre mňa, mi to stačilo na výhru. No a čo je viac ako výhra doma pred fanúšikmi po takej dobe bez zápasu.

3) akým smerom sa uberá teraz tvoj život v oblasti bojových športov? Ako klub ste menili miesto na tréning- predstav nám ho?

Už ako som spomenul v otázke vyššie, aktívna zápasová šnúra je pre mňa úplne nereálna. Čo ale neznamená, že dávam box stranou, to vôbec. Trénujem pravidelne a snažím sa stále načerpávať nové informácie, veľa si beriem od trénera nemeckej reprezentácie Valentina Tchepenka z jeho gymu Art of Boxing Frankfurt, buď veľa komunikujeme ohľadne tréningových postupov alebo ak je čas tak skočím do Frankfurtu načerpat nejake tie informácie.

No a k novému gymu, áno menili sme miesto prvý dôvod bol hlavne preto, že Istropolis kde bol gym pôvodne, sa bude búrať a končila nám zmluva, čiže som začal hľadať miesto na nový už skôr, čo bolo ale veľmi dobre načasované lebo začalo chodiť veľa nových ľudí na treningy a kapacitne to už bolo na maximum vyťažené, čiže tak či tak by bolo treba niečo väčšie keďže gym mal 110m2.

Nový gym bude na Tomášikovej 30, hneď vedľa Hondy v areáli Omnia. http://loksaboxing.sk

Priestor je bývale fitko, čiže kompozične bol dobre riešený , aktuálne dokončujeme prerábku priestorov, čo bolo dosť náročne vzhľadom na stav v akom bol.

Nový gym bude mať 420m2, čo je dosť slušná zmena oproti 110m2 ktoré mal starý gym.

Bezproblémové parkovanie hneď pred vchodom, bar s recepciou, priestranné šatne, silová zóna,ring, fínska sauna, masérske služby no a v neposlednom rade samozrejme veľký otvorený priestor na tréningy boxu.

4) kedy bude otvorenie tohto gymu?

Dúfam, že otvoríme v pondelok 10.januára 2022, ak nám žiadne opatrenia nebudú brániť v činnosti

 

5) pre koho je gym určený?

Gym je určený úplne pre všetkých ľudí, bez ohľadu na vek, zamestnanie, kondíciu, počet followerov na instagrame či športové pozadie. Každému bude odovzdané maximum. Kto neverí, že by niekedy vôbec mohol skúsiť box alebo si nahovára, že to nieje pre každého, môže prist kedykoľvek na tréning, prvý tréning je zadarmo, aby si každý mohol skusiť ako to približne vyzerá na našich tréningoch a aby mohol zahodiť predsudky.

Tak isto sme obohatili náš gym o “silovú zónu”. Veľa ľudí si pod týmto názvom prestaví niekoho ako tlači oblečený vo vzpieračskom drese obrovskú činku nad hlavu, no opak je pravdou. Prebiehajú u nás individuálne ale aj malé skupinove treningy pre všetkých ľudí, ktorí majú záujem sa hýbať a urobiť niečo pre seba.

Treningy prispôsobujeme na daného klienta či už je to vrcholový športovec alebo človek bez športového pozadia.  Všetky aktivity v “silovej zóne” prebiehajú pod vedením kvalifikovaného kondičného trénera Petra Mikláša, ktorý pomáha aj našim zápasníkom v kondičnej príprave na zápasy

6) čo by si odkázal fanúšikom Vášho gymu a čitateľom fightportal.eu?

Určite by som chcel poďakovať všetkým našim členom za vernosť a podporu, niektorí sú snami od prvého dňa čo sme otvorili brány nášho klubu a môžem povedať, že urobili kus dobrej práce načo sme patrične hrdí a na ktorú môžu byť hrdí aj oni.

A čitateľom fightportal.eu , keď je medzi vami ktokoľvek kto ešte neokúsil krásu bojových športov, určite vyhľadajte váš lokálny gym, bez váhania choďte skúsiť prvý tréning a sami uvidíte, že sa Vám život zmení k lepšiemu vo všetkých smeroch.

Poslal som rôzne fotky, 10 ročne, z Thajska, zo zapasov, z boxerských zapasov, z Hanumanu, na fotke s babami je môj dedo, ktorý ma naučil snáď všetky športy čo v živote viem, a zo starého gymu ešte skupinovka.

image_72192707.JPG
image_6483441.JPG
image_6483441.JPG
image_6487327.JPG